Nyheder
     Arkiv
     Resultater
     Rekorder
     Mastersregler
     Nyhedsbrev
     Masters Clinic
     Træningslejr
     Links
     Boble Cup
     Livredning



Kompetencegivende
                          bassinprøve



Førstehjælp til babyer og børn


Copyright © 2004-14












Danske Mesterskaber

DOM-K 2017 Birkerød
Øst Masters 2017 Herfølge
Vestdanske 2016 Aalborg
DOM-K 2016 Glostrup
Øst Masters 2016 Køge
DOM-L 2015 Bellahøj
DOM-K 2015 Nærum
Øst Masters 2015 Næstved
Vestdanske 2014 Aalborg
DOM-L 2014 Gentofte
DOM-K 2014 Holstebro
Øst Masters 2014 Næstved
DOM-L 2013 Holstebro
DOM-K 2013 Birkerød
DOM-L 2012 Gentofte
DOM-K 2012 Holstebro
DOM-L 2011 Århus
DOM-K 2011 Ringsted
DOM-L 2010 Gentofte
DOM-K 2010 Odense, Universitetshallen
East masters Champ 2010, Hvidovre
Vest Masters Odder 2009
DOM-L 2009 Ishøj
DOM-K 2009 Ringsted
East Masters Champ. 2009, Hvidovre
DOM-L 2008 Gentofte
DOM-K 2008 Aarhus
East Masters Champ., 2008, Hvidovre

DOM-K 2007 Glostrup

DOM-L 2006 Ishøj

DOM-K 2006 Esbjerg

DOM-K 2005 Nykøbing Falster

DOM-K 2004 Østerbro / Kbh

DOM-L 2004 Ishøj

DOM-K 2003 Højbjerg / Aarhus

DOM-K 2002 Taastrup

DOM-K 2001 Odense

DOM-K 2000 Vesterbro / Kbh

DOM-K 1999 Lyngby

DOM-K 1998 Horsens

DOM-K 1997 Ikast

DOM-K 1996 Haslev (samtidig NM)

DOM-K 1995 Aalborg

DOM-K 1994 Lyngby

DOM-K 1993 Aalborg

DOM-K 1992 Vesterbro

DOM-K 1991 Hasle / Aarhus

DOM-K 1990 Vesterbro

DOM-K 1989 Vesterbro

DOM-K 1988 Vesterbro


Svenske Mesterskaber

SM 2017 Eskilstuna
SM 2016 (LC) Burlöv
SM 2016 Helsingborg
SM 2015 (LC) Uppsala
SM 2015 Eriksdalsbadet / Stockholm
SM 2014 (LC) Falkenberg
SM 2014 Sundsvall
SM (LC) 2013 Jönköping
SM 2013 Södertälje
SM 2012 Kristianstad
SM 2011 Södertälje
SM 2010 Växjö
SM 2009 Söderhamn
SM 2008 Linköping
SM 2007 Helsingborg

SM 2006 Södertörn

SM 2005 Linköping

RM 2004 Eriksdal / Stockholm

SM 2004 Malmø

SM 2003 Tæby

SM 2002 Linköbing

SM 2001 Örebro

SM 2000 Iggesund

 

Norske Mesterskaber

NM 2017 - Frederikstad
NM 2016 - Trondheim
NM 2015 - Oslo
NM 2014 - Kristiansand
NM 2013 - Stord Nord
NM 2012 - Bergen
NM 2011 - Stavanger
NM 2010 Stavanger
NM 2009 Kirkenes
NM 2008 Nesbru/Asker
NM 2007 Kristiansand

NM 2006 Lambertseter

NM 2005 Trondhjem

NM 2004 Bergen

NM 2003 Stavanger

 

Andre stævner (tävlinger)

2016
Åbne Københavnske Masters 2016
2015
Åbne Københavnske Masters 2015
2014
Åbne Københavnske Masters 2014
2013
Åbne Københavnske Masters 2013
2012
Åbne Københavnske Masters 2012
2011
Åbne Københavnske Masters 2011
2010
Åbne Københavnske Masters 2010
2009

Åbne Københavnske Masters 2009

2008

Åbne Københavnske Masters (01.11)

2007
Luxembourg Open Masters (19-22 okt)
18. int. Masters Schwimmfest in Berlin (02.03)

SRØ Masters (20.01)

2006

Åbne Københavnske Kastrup (04.11)

Luxemborg Open Masters (20-22.10)

Finnish Open Masters (25-26.03) FIN

25. Int. Förde Masters Schwimmfest (12.03) GER

SRØ Masters (21.01)

2005

Åbne Københavnske Kastrup (05.11) DK

Luxembourg Open Masters (22-23.10) LUX

Masters Record Meet (18.06) DK

Icelandic Open Masters Champ.
(22-23.04) ISL

Finnish Open Masters (25-27.03) FIN

24. Int. Förde Masters Schwimmfest (13.03) GER

Distriksmesterskaber - Stockholm (19-20.02) SWE

Fynsk Masters Open (12.02)

Finnish Super Masters (29.01)

SRØ masters (22.01)

2004

Åbne Københavnske Kastrup (06.11) DK

Luxembourg Open Masters (15-17.10) LUX

MastersFestival Malmö (14.08)  SWE

23. Int. Förde Masters Schwimmfest (14.03) GER

SRØ Masters Hvidovre (24.01) DK

2003

Höst Masters Linköbing (15.11) SWE

Åbne Københavnske Kastrup (01.11) DK

MastersFestival Malmö (16.08)  SWE

Vår Masters Linköbing  (10.05) SWE

22. Int. Förde Masters Schwimmfest (16.03) GER

Ishøj Masters Ishøj (15.03) DK

Fynske Masters Nyborg  (15.02) DK

Vesterås Masters Vesterås (01.02) SWE

SRØ Masters Hvidovre (25.01) DK

2002

Höst Masters Linköbing (16.11) SWE

Åbne Københavnske Kastrup (02.11) DK

MastersFestival Malmö (19.08)  SWE

Ishøj Masters Ishøj (15.03) DK

Fynske Masters Nyborg  (02.02) DK

Vesterås Masters Vesterås (09.02) SWE

SRØ Masters Hvidovre (26.01) DK

2001

Höst Masters Linköbing (19.11) SWE

Åbne Københavnske Kastrup (03.11) DK

MastersFestival Malmö (11.08)  SWE

Vår Masters Linköbing  (22.04) SWE

Ishøj Masters Ishøj (17.03) DK

Fynske Masters Odense  (10.02) DK

SRØ Masters Brøndby  (27.01) DK

2000

Åbne Københavnske Kastrup (04.11) DK

Vår Masters Linköbing  (15.04) SWE

Ishøj Masters Ishøj (26.02) DK

Fynske Masters Odense  (13.02) DK

Vesterås Masters Vesterås (05.02) SWE

SRØ Masters Damsøbadet  (25.01) DK

1999

Åbne Københavnske Kastrup (06.11) DK

 



Nordiske Mesterskaber

NM 2016 Asker (NO)
NM 2015 Thorshavn (FO)
NM 2014 Pori (FIN)
NM 2013 Reykjavik (ISL)
NM 2012 Borås (SWE)
NM 2011 København / Bellahøj (DK)
NM 2010 Kristianssund (NO)
NM 2009 Vantaa (FIN)
NM 2008 Hafnafjodur (ISL)
NM 2007 Bollnäss (SE)

NM 2006 Odense (DK)

NM 2005 Bergen (NO)

NM 2004 Espoo (FIN)

NM 2003 Reykjavik (ISL)

NM 2002 Södertälje (SWE)

NM 2001 Helsingør (DK)

NM 2000 Kristianssand (NO)

NM 1999 Åbo (FIN)

NM 1998 Stavanger (NO)

NM 1997 Motala (SWE)

NM 1996 Haslev (DK)

NM 1990 Esbo (FIN)

NM 1988 Jönköping (SWE)

 

Europæiske Mesterskaber

EM 2016 London (GBR)
EM 2013 Eindhoven (NL)
EM 2011 Yalta (UKR)
EM 2009 Cadiz (SPA)
EM 2007 Kranj (SLO)

EM 2005 Stockholm (SWE)

EM 2003 Millau (FRA)

EM 2001 Palma de Mallorca (SPA)

EM 1999 Innsbruck (AUSTRIA)

EM 1997 Prag (CH)

EM 1995 Riccione (ITA)

EM 1993 Sindelfingen (GER)

EM 1991 Coventry (GBR)

EM 1989 Åbo (FIN)

EM 1987 Blackpool (GBR)

 

Verdensmesterskaber

VM 2015 Kazan (RUS)
VM 2014 Montreal (CAN)
VM 2012 Riccione (ITA)
VM 2010 Göteborg (SWE)
VM 2008 Perth (AUS)

VM 2006 San Francisco (USA)

VM 2004 Riccione (ITA)

VM 2002 Christchurch (NZL)

VM 2000 München (GER)

VM 1998 Casablanca (MAROC)

VM 1996 Sheffield (GBR)

VM 1994 Montreal (CAN)

VM 1992 Indianapolis (USA)

VM 1990 Rio de Janairo (BRA)

VM 1988 Brisbane (AUSTRALIA)

VM 1986 Tokyo (JPN)

 

World Masters Games

WMG 2009 Sidney (AUSTRALIA)

VMG 2005 Edmonton (CAN)

WMG 2002 Melbourne (AUSTRALIA)

WMG 1998 Portland (USA)

WMG 1994 Brisbane (AUSTRALIA)

WMG 1989 Herning/Aarhus/Ålborg (DK)

WMG 1985 Toronto (CAN)









Førstehjælpskursus


Livredningskurser er en af Danmarks førende virksomheder
indenfor livredning og førstehjælp


Livredningskurser
Bassinprøve, Erhvervslivredderprøve, Bassinlivredderprøve, Varmtvandsbassinprøve

Førstehjælpskurser
Alm. Førstehjælp, Hjertestarterkurser, Førstehjælp til børn/baby, Specialkurser

Hjertestarterer og hjertestarterskabe 
Hjertestarter AED - IPAD NF-1200 - IPAD SP-1 - Telefunken, førstehjælpsudstyr .mv.

Svømning

Privat svømmeundervisning - både ene- og holdundervisning