Resultat Total - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters kortbane    Udskriftsdato  07 marts 2010   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Odense Svømme Klub og Dansk Svømme Union         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Heidi L. Thranum  1987  Agfs Svømmeafdeling            29.75   
Kirsten Detlef  1986  Vejle Svømmeklub Triton            30.83   
Sylvia Yang  1986  U.S.G            31.96   
Camilla Theut Severinsen  1988  Odense Svømme Klub            32.09   
Louise Christiansen  1987  Glostrup Svømme Klub            32.20   
Nicoline Sørensen  1987  U.S.G            32.57   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 85 - 89 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lisa Friis  1923  GI-40 Hermes            1:12.91   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Birthe Møller Jensen  1932  Lyngby Svømmeklub            56.16   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Lyngby Svømmeklub            36.67   
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub            40.86   
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub            52.86   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anke Klatt  1949  Hamburger Sc            35.05   
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            40.41   
Grethe Nielsen  1950  Odense Svømme Klub            53.41   
Laila Larsen  1947  Odense Svømme Klub            55.57   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G            35.09   
Marianne Friis-Olsen  1952  Korsør Sv & Livr. Klub            38.89   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Andersen  1958  Nakskov Svømme Klub            31.46   
Anette Simmelholt  1959  Korsør Sv & Livr. Klub            37.02   
Hanne Møller  1958  GI-40 Hermes            38.42   
Else Møller  1958  GI-40 Hermes            39.52   
Lone Hessilt  1956  Glostrup Svømme Klub            41.60   
Lisbeth Olsen  1959  Odense Svømme Klub            41.79   
Nina Madsen  1957  Korsør Sv & Livr. Klub            56.47   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Susanna Rosén  1963  Ystads Simsällskap            28.43   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            29.78   
Sanne Juel  1965  Næstved IF            30.47   
Sascha Tschernja  1964  Glostrup Svømme Klub            33.16   
Marianne Skipper  1965  Odder IGF            38.00   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsinge Skytte & IF            28.95   
Mette Nissen Jakobsen  1967  Hørsholm Svømmeforening            32.03   
Lene Rødshagen  1967  Swim Team Tåstrup            32.30   
Michelle Kjærsgaard  1969  Næstved IF            33.40   
Anne-Sofie Pii  1970  Odense Svømme Klub            34.42   
Lone Dalsgaard  1970  Odense Svømme Klub            39.09   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria B. Knudsen  1974  U.S.G            29.17   
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub            30.28   
Heidi Christensen  1975  Agfs Svømmeafdeling            32.22   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristina Vasiliauskaite  1979  Gentofte Svømme Klub            29.40   
Rikke Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub            29.88   
Madoka Christensen  1977  Vordingborg Svømme Klub            29.98   
Henrike Bärhold  1977  Hamburger Sc            30.09   
Ulla Nielsen  1979  Gentofte Svømme Klub            30.53   
Sidsel Homann  1978  Aarhus Studenternes Svømmeafde            30.78   
Dorte Overbeck  1978  Agfs Svømmeafdeling            31.94   
Dorethe Elm Jørgensen  1978  GI-40 Hermes            33.91   
Dina Sejersen  1978  Agfs Svømmeafdeling            38.74   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linda Lund  1984  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.68   
Heidi Mikkelsen  1985  Herning Svømmeklub            27.66   
Line Lund  1981  U.S.G            28.67   
Ann Sophie C. Lønnberg  1983  U.S.G            29.20   
Louise Delani  1984  GI-40 Hermes            29.24   
Cecilia Nilsson  1985  U.S.G            29.89   
Line Kirk Sørensen  1984  Odder IGF            31.37   
Kathrine Skaarup Winkel  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde            32.80   
Christina Madsen  1983  Odense Svømme Klub            44.76   
                     
 
Løb 3, 50m Frisvøm. Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Morten Riemenschneider  1989  Silkeborg Svømmeklub            23.95   
Zean Madsen  1990  Swim Team Esbjerg            25.27   
Tobias T. Jensen  1988  Nyborg Svømmeklub            26.16   
Kasper Sørensen  1987  Glostrup Svømme Klub            26.19   
Johan Harrestrup  1986  Glostrup Svømme Klub            26.47   
Sigurd Christiansen  1989  Swim Team Esbjerg            26.68   
Mikkel Jørgensen  1989  Næstved IF            27.25   
Thomas Vestergaard  1989  Odense Svømme Klub            28.35   
Dan Møller Nielsen  1988  Aars Svømmeklub            30.66   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  GI-40 Hermes            32.33   
Mogens Jensen  1939  Korsør Sv & Livr. Klub            41.67   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  GI-40 Hermes            30.93   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub            37.47   
Jørgen Frederiksen  1944  Odense Svømme Klub            40.30   
Tage Lange  1941  Korsør Sv & Livr. Klub            55.43   
Yaroslav Novitskiy  1945  All Stars Moscow            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Allerød Svømmeklub            29.79   
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup            29.97   
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF            30.02   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Leif Grønskov  1958  Glostrup Svømme Klub            29.02   
Mikael Gardell  1960  Spårvägens Simförening            29.29   
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub            29.48   
Kent Salomonsen  1960  Odder IGF            34.05   
Steen Elborne  1957  Allerød Svømmeklub            34.68   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Klaus Nissen  1964  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.95   
Henrik Pedersen  1965  U.S.G            26.10   
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub            26.67   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub            28.29   
Ivan Malling  1965  Nyborg Svømmeklub            28.52   
Jahn O. Ruud  1962  Agfs Svømmeafdeling            31.41   
Gerhard Deneken  1963  Korsør Sv & Livr. Klub            31.47   
Michael Nielsen  1964  Ringsted Svømme Klub            34.21   
Brian Hjelm  1962  Odder IGF            39.30   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Schwertfeger  1968  Frem Odense            25.85   
Michael Schacht  1967  Hørsholm Svømmeforening            27.34   
Jakob Kirkegaard  1970  Hørsholm Svømmeforening            28.86   
Preben Hansen  1967  Aars Svømmeklub            29.11   
Jan Farving  1970  Agfs Svømmeafdeling            29.53   
Carsten Andersen  1966  Vordingborg Svømme Klub            29.74   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub            30.25   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Kilen  1975  U.S.G            24.20   
Thomas Poulsen  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde            26.84   
Jacob Joensen  1975  West Swim Esbjerg            26.88   
Mikkel Andersen  1973  GI-40 Hermes            27.02   
Lars Kirkegaard  1971  Odense Svømme Klub            27.10   
Thomas Hansen  1975  Aalborg Svømmeklub            27.96   
Henrik Fjeldbo Hartmeier  1971  Agfs Svømmeafdeling            29.19   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Schultz  1976  U.S.G            26.28   
Niels Troldborg  1978  U.S.G            27.72   
Aleks Danmark  1977  Aalborg Svømmeklub            23.97  Tyvstart 
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper Kristensen  1982  Lyngby Svømmeklub            23.83   
Ronnie Dalsgaard  1983  U.S.G            24.07   
Søren Christensen  1984  Odense Svømme Klub            25.09   
Lars Arnbak  1981  Herning Svømmeklub            25.10   
Jess Reese Jacobsen  1982  Aalborg Svømmeklub            25.23   
Michael Rasch  1985  Nyborg Svømmeklub            25.56   
Jan Boier  1983  GI-40 Hermes            25.81   
Bjørn Sørensen  1985  Aalborg Svømmeklub            25.91   
Rasmus Bogh  1985  Aarhus Studenternes Svømmeafde            26.53   
10  Martin Hansen  1984  Aalborg Svømmeklub            26.66   
11  Kasper Holmgaard Gravesen  1981  Aarhus Studenternes Svømmeafde            27.10   
12  Andrew Bell  1985  Aalborg Svømmeklub            27.72   
13  Jacob Pallesen  1984  Svendborg Svømme Klub            28.24   
14  Jacob Meyland  1983  U.S.G            28.43   
                     
 
Løb 5, 100m Brysts Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Stærk  1990  Vejle Svømmeklub Triton    38.42        1:22.05   
Anette Als  1986  Agfs Svømmeafdeling    38.91        1:22.20   
Kirsten Detlef  1986  Vejle Svømmeklub Triton    40.66        1:27.07   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Birthe Møller Jensen  1932  Lyngby Svømmeklub    1:10.12        2:27.66   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub    1:06.85        2:19.81   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marion Schlottau  1950  Fwv Vorwärts Hamburg E.v.    52.62        1:52.41   
Grethe Nielsen  1950  Odense Svømme Klub    1:04.28        2:17.95   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Winnie Grønbech  1953  GI-40 Hermes    52.40        1:48.37   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hanne Møller  1958  GI-40 Hermes    47.54        1:41.96   
Lone Hessilt  1956  Glostrup Svømme Klub    51.41        1:51.24   
Nina Madsen  1957  Korsør Sv & Livr. Klub    1:00.97        2:13.79   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    37.68        1:18.90   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Holm Gottlieb  1966  Hørsholm Svømmeforening    44.10        1:32.95   
Helen Haas  1968  Agfs Svømmeafdeling    56.63        1:58.56   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marit Breitfeld  1975  Hamburger Sc    36.22        1:16.11   
Nicole Schwarz  1974  Hamburger Sc    40.41        1:24.20   
Charlotte Berner  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde    41.63        1:26.72   
Susanne Hansen  1973  Vordingborg Svømme Klub    42.76        1:30.33   
Tine Broksø  1971  GI-40 Hermes    48.35        1:38.25   
Inga Wagner  1973  Hamburger Sc    40.49        1:23.93  Generer bane 8 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rikke Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub    39.71        1:23.15   
Ulrike Mehnert  1976  Agfs Svømmeafdeling    37.86        1:19.85  Ulovlig dragt 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Lund  1984  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.10        1:14.43   
Line Lund  1981  U.S.G    38.57        1:21.18   
Mette Thing  1983  U.S.G    39.62        1:25.44   
Karen T. Andersen  1981  U.S.G    43.32        1:30.80   
Christina Madsen  1983  Odense Svømme Klub    1:00.54        2:07.29   
                     
 
Løb 7, 100m Bryst Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andi H. Sejersen  1988  Agfs Svømmeafdeling    33.69        1:12.82   
Thomas Vestergaard  1989  Odense Svømme Klub    37.97        1:18.83   
Johan Harrestrup  1986  Glostrup Svømme Klub    37.25        1:18.96   
Dan Møller Nielsen  1988  Aars Svømmeklub    37.64        1:22.14   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kai Christiansen  1935  Vordingborg Svømme Klub    51.28        1:50.84   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub    57.58        2:03.08   
Tage Lange  1941  Korsør Sv & Livr. Klub    1:06.97        2:21.76   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Fin Biering-Sørensen  1948  U.S.G    42.49        1:26.34   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Flemming Nielsen  1954  GI-40 Hermes    40.69        1:25.42   
Karsten Hessilt  1953  Glostrup Svømme Klub    47.71        1:42.46   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G    37.64        1:19.52   
Per Hemmer  1957  Agfs Svømmeafdeling    38.28        1:22.63   
Henrik Loftheim  1960  Agfs Svømmeafdeling    39.57        1:22.83   
Kai Andersen  1957  Moss Svømmeklubb    42.69        1:34.66   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gerhard Deneken  1963  Korsør Sv & Livr. Klub    41.30        1:25.94   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Henrik Schwertfeger  1968  Frem Odense    36.76        1:17.45   
Morten Ancker  1967  Aarhus Studenternes Svømmeafde    33.00        1:10.49  2 flyben v/50m 
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Kirkegaard  1971  Odense Svømme Klub    35.64        1:17.65   
Henrik Fjeldbo Hartmeier  1971  Agfs Svømmeafdeling    37.34        1:19.36   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Daniel Jakobsen  1980  Frem Odense    32.02        1:07.73   
Christian H. Graversen  1978  Vejle Svømmeklub Triton    32.67        1:09.60   
Anders Borkmann  1979  Aalborg Svømmeklub    34.03        1:12.33   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Kristensen  1982  Lyngby Svømmeklub    32.44        1:07.09   
Jan Boier  1983  GI-40 Hermes    33.82        1:11.32   
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF    33.48        1:11.60   
Anders Lewinsky  1983  GI-40 Hermes    34.24        1:12.06   
Lasse Olesen  1985  Gentofte Svømme Klub    34.26        1:13.02   
Rasmus Fog Jørgensen  1981  U.S.G    35.65        1:16.19   
Kristian Nissen  1981  GI-40 Hermes    36.34        1:19.63   
Jacob Pallesen  1984  Svendborg Svømme Klub    38.36        1:22.52   
Mark J Rasmusen  1985  Odder IGF    46.20        1:42.98   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Heidi L. Thranum  1987  Agfs Svømmeafdeling            34.41   
Sylvia Yang  1986  U.S.G            35.81   
Louise Christiansen  1987  Glostrup Svømme Klub            37.78   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 85 - 89 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lisa Friis  1923  GI-40 Hermes            1:20.82   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Grethe Bendtsen  1930  Swim Team Tåstrup            50.97   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Birthe Møller Jensen  1932  Lyngby Svømmeklub            1:03.53   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Lyngby Svømmeklub            42.53   
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub            1:09.60   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anke Klatt  1949  Hamburger Sc            42.31   
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            47.20   
Grethe Nielsen  1950  Odense Svømme Klub            1:12.61   
Laila Larsen  1947  Odense Svømme Klub            1:16.73   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Friis-Olsen  1952  Korsør Sv & Livr. Klub            50.59   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Andersen  1958  Nakskov Svømme Klub            37.02   
Majken Johansen  1958  GI-40 Hermes            50.13   
Lisbeth Olsen  1959  Odense Svømme Klub            50.63   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Susanna Rosén  1963  Ystads Simsällskap            33.43   
Sanne Juel  1965  Næstved IF            36.12   
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub            36.51   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ulla Thorbjørn  1966  Glostrup Svømme Klub            36.42   
Hanne Gosvig Ladegaard  1968  Hørsholm Svømmeforening            43.16   
Helen Haas  1968  Agfs Svømmeafdeling            53.84   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub            34.27   
Karina Amtkjær  1972  Agfs Svømmeafdeling            37.56   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dorte Overbeck  1978  Agfs Svømmeafdeling            36.11   
Kristina Thomsen  1979  Glostrup Svømme Klub            38.47   
Dorethe Elm Jørgensen  1978  GI-40 Hermes            39.26   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Heidi Mikkelsen  1985  Herning Svømmeklub            32.76   
Stine Hansen  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde            32.89   
Cecilia Nilsson  1985  U.S.G            34.88   
Christina Madsen  1983  Odense Svømme Klub            1:00.36   
                     
 
Løb 11, 50m Rygsvøm. Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jacob Clement Nielsen  1987  U.S.G            30.25   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kai Christiansen  1935  Vordingborg Svømme Klub            47.94   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  GI-40 Hermes            39.82   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jørgen Frederiksen  1944  Odense Svømme Klub            47.01   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub            51.81   
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub            58.40   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Allerød Svømmeklub            37.30   
Karsten Hessilt  1953  Glostrup Svømme Klub            49.52   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub            34.33   
Mikael Gardell  1960  Spårvägens Simförening            35.41   
Steen Elborne  1957  Allerød Svømmeklub            43.44   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Lyngby Svømmeklub            32.57   
Christian H Frederiksen  1965  West Swim Esbjerg            33.54   
Jens Sørensen  1963  Aarhus Studenternes Svømmeafde            33.58   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Carsten Andersen  1966  Vordingborg Svømme Klub            33.76   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bo Stenhuus  1972  U.S.G            31.36   
Mads Lyebalk  1971  Aalborg Svømmeklub            33.18   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Aleks Danmark  1977  Aalborg Svømmeklub            28.92   
Jens Wanscher  1977  Odense Svømme Klub            29.07   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Overbeck Petersen  1983  U.S.G            27.86   
Brian Lagoni  1985  Horsens Svømmeklub            29.67   
Kris Kristensen  1985  Aalborg Svømmeklub            29.84   
Michael Mindstruplund  1985  Horsens Svømmeklub            32.64   
Martin Hansen  1984  Aalborg Svømmeklub            34.37   
Jacob Pallesen  1984  Svendborg Svømme Klub            35.87   
                     
 
Løb 13, 100m Butterfly Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kirsten Detlef  1986  Vejle Svømmeklub Triton    35.24        1:17.12   
                     
 
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub    51.69        1:51.04  Dansk Rekord 
                     
 
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Simmelholt  1959  Korsør Sv & Livr. Klub    44.63        1:36.67   
                     
 
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    35.79        1:15.29   
                     
 
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lene Rødshagen  1967  Swim Team Tåstrup    36.91        1:18.31   
                     
 
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marit Breitfeld  1975  Hamburger Sc    32.69        1:09.66   
Nicole Schwarz  1974  Hamburger Sc    33.66        1:10.76   
Gitte Nautrup Pedersen  1972  IHF Svømning    38.36        1:26.85   
                     
 
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristina Vasiliauskaite  1979  Gentofte Svømme Klub    34.42        1:13.31   
Maria Melchiors  1979  U.S.G    39.54        1:26.96   
                     
 
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Lund  1984  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.58        1:06.26   
Heidi Mikkelsen  1985  Herning Svømmeklub    32.07        1:06.82   
Maria Fjallstein  1981  U.S.G    32.71        1:10.10   
Louise Friis  1981  Agfs Svømmeafdeling    33.59        1:12.81   
Louise Delani  1984  GI-40 Hermes    34.85        1:14.84   
Mia Rasmussen  1984  Odder IGF    52.90        2:04.17   
                     
 
Løb 15, 100m Butterfly Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Christensen  1987  Agfs Svømmeafdeling    27.70        59.99   
Steffan Hansen  1990  Swim Team Esbjerg    29.60        1:02.24   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Yaroslav Novitskiy  1945  All Stars Moscow            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Flemming Nielsen  1954  GI-40 Hermes    36.93        1:22.77  Arme ej over vand 
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikael Gardell  1960  Spårvägens Simförening    34.96        1:15.50   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Lyngby Svømmeklub    31.44        1:10.87   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub    35.67        1:20.45   
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub    32.98        1:12.64  Arme ej over vand 
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Henrik Jeppesen  1966  U.S.G    30.66        1:04.57   
Henrik Egekvist  1967  Agfs Svømmeafdeling    31.99        1:07.63   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Kilen  1975  U.S.G    28.66        1:01.32   
Lars Kirkegaard  1971  Odense Svømme Klub    31.31        1:06.84   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Aleks Danmark  1977  Aalborg Svømmeklub    28.70        1:01.98   
Peter Schultz  1976  U.S.G    30.44        1:02.91   
Niels Troldborg  1978  U.S.G    33.56        1:11.55   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ronnie Dalsgaard  1983  U.S.G    26.69        57.90   
Jess Reese Jacobsen  1982  Aalborg Svømmeklub    27.60        1:00.01   
Kris Kristensen  1985  Aalborg Svømmeklub    29.35        1:02.04   
Lasse Olesen  1985  Gentofte Svømme Klub    29.96        1:03.97   
Sune Thonesen  1983  Lyngby Svømmeklub    29.20        1:04.45   
Kasper Holmgaard Gravesen  1981  Aarhus Studenternes Svømmeafde    30.24        1:05.77   
Jacob Meyland  1983  U.S.G    31.03        1:07.10   
Michael Rasch  1985  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Lyngby Svømmeklub    46.80  1:37.11  2:28.26    3:17.45   
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anke Klatt  1949  Hamburger Sc    45.07  1:33.50  2:23.74    3:12.20   
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Helle Rasmussen  1960  Vordingborg Svømme Klub    44.34  1:31.63  2:20.27    3:09.14  Dansk Rekord 
Marianne Andersen  1958  Nakskov Svømme Klub    43.21  1:31.82  2:23.33    3:14.13   
Majken Johansen  1958  GI-40 Hermes    56.44  2:02.42      4:11.48   
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Susanna Rosén  1963  Ystads Simsällskap    36.20  1:15.31  1:56.99    2:39.91   
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub    42.76  1:27.07  2:11.42    2:55.37  Dansk Rekord 
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsinge Skytte & IF    34.24  1:11.57  1:50.97    2:30.76  Dansk Rekord 
Ulla Thorbjørn  1966  Glostrup Svømme Klub    38.13  1:21.72  2:08.18    2:54.21   
Cornelia Voutat  1966  GI-40 Hermes    47.56  1:38.06      3:22.13   
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gitte Nautrup Pedersen  1972  IHF Svømning    42.13  1:27.33  2:15.46    3:03.31   
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristina Thomsen  1979  Glostrup Svømme Klub    42.46  1:26.72  2:10.60    2:53.35   
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Stine Hansen  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde    36.94  1:17.56  1:58.03    2:36.42   
Kathrine Skaarup Winkel  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde    40.64  1:23.54  2:08.21    2:52.41   
                     
 
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kai Christiansen  1935  Vordingborg Svømme Klub    51.44  1:48.74  2:48.98    3:46.97   
                     
 
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub    1:06.16  2:17.47  3:32.23    4:41.67   
                     
 
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub    38.23  1:20.64  2:03.81    2:46.22   
                     
 
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian H Frederiksen  1965  West Swim Esbjerg    39.41  1:20.90  2:02.70    2:42.85   
                     
 
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    30.29  1:02.82  1:34.97    2:06.66  Europæisk Rekord 
Preben Hansen  1967  Aars Svømmeklub    40.89  1:25.18  2:08.95    2:50.91   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub    38.11  1:20.39  2:06.47    2:54.74   
                     
 
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bo Stenhuus  1972  U.S.G    35.08  1:13.23  1:52.28    2:29.92   
Mads Lyebalk  1971  Aalborg Svømmeklub    37.06  1:19.03  2:02.73    2:46.63   
                     
 
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anders Borkmann  1979  Aalborg Svømmeklub    32.42  1:07.45  1:43.03    2:19.41   
Peter Schultz  1976  U.S.G    33.30  1:08.65  1:45.12    2:20.98   
Jens Wanscher  1977  Odense Svømme Klub    33.70  1:09.70  1:46.54    2:23.72   
Dan Pedersen  1978  Svømmeklubben Nord    40.06  1:21.61  2:02.37    2:41.96   
                     
 
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Brian Lagoni  1985  Horsens Svømmeklub    33.44  1:09.20  1:46.28    2:23.77   
Sune Thonesen  1983  Lyngby Svømmeklub    36.13  1:14.65  1:51.56    2:29.10   
                     
 
Løb 21, 4X50m Fri Mix PRE, Finaler 100 - 119 år 
Sponsor: 10 min pause FØR løb 
10 min PAUSE før dette løb! 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Agf Premasters Mix  100  Agfs Svømmeafdeling            1:53.59   
  Andi H. Sejersen  1988      27.22        27.22   
  Anette Als  1986      31.27        58.49   
  Heidi L. Thranum  1987      29.47        1:27.96   
  Andreas Christensen  1987      25.63        1:53.59   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 240 - 279 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Holdkap Ksl 2  240  Korsør Sv & Livr. Klub            2:57.37   
  Hans Larsen  1943      37.48        37.48   
  Marianne Friis-Olsen  1952      41.16        1:18.64   
  Nina Madsen  1957      55.96        2:14.60   
  Mogens Jensen  1939      42.77        2:57.37   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lyngby Delta Mix  200  Lyngby Svømmeklub            2:21.18   
  Sune Thonesen  1983      26.27        26.27   
  Elisabeth Ketelsen  1943      36.60        1:02.87   
  Jesper Kristensen  1982      24.49        1:27.36   
  Birthe Møller Jensen  1932      53.82        2:21.18   
                     
Holdkap Ksl 1  218  Korsør Sv & Livr. Klub            2:22.46  Tyvstart 1. svømmer 
  Per Falk Rasmussen  1958      32.30        32.30   
  Bente Sørensen  1947      40.12        1:12.42   
  Anette Simmelholt  1959      38.71        1:51.13   
  Gerhard Deneken  1963      31.33        2:22.46   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
ASS Mix C  160  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:56.43   
  Sidsel Homann  1978      31.02        31.02   
  Jens Sørensen  1963                 
  Charlotte Berner  1972      1:30.34        1:30.34   
  Morten Ancker  1967      26.09        1:56.43   
                     
Agf Masters C  160  Agfs Svømmeafdeling            2:02.94   
  Jahn O. Ruud  1962      31.44        31.44   
  Henrik Egekvist  1967      27.75        59.19   
  Karina Amtkjær  1972      32.08        1:31.27   
  Heidi Christensen  1975      31.67        2:02.94   
                     
Hørsholm  160  Hørsholm Svømmeforening            2:06.78   
  Anders Thule  1962      35.71        35.71   
  Mette Nissen Jakobsen  1967      31.94        1:07.65   
  Bente Holm Gottlieb  1966      31.54        1:39.19   
  Michael Schacht  1967      27.59        2:06.78   
                     
Odder Masters Mix (c)  160  Odder IGF            2:22.71   
  Kent Salomonsen  1960      34.29        34.29   
  Brian Hjelm  1962      38.03        1:12.32   
  Marianne Skipper  1965      38.21        1:50.53   
  Line Kirk Sørensen  1984      32.18        2:22.71   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Mix B  120  U.S.G            1:46.06   
  Maria B. Knudsen  1974      29.58        29.58   
  Anders Kilen  1975      24.19        53.77   
  Christian Oldenburg  1983      23.96        1:17.73   
  Line Lund  1981      28.33        1:46.06   
                     
Usg Mix B2  120  U.S.G            1:54.55   
  Henrik Pedersen  1965      26.79        26.79   
  Peter Schultz  1976      26.16        52.95   
  Mette Thing  1983      31.65        1:24.60   
  Cecilia Nilsson  1985      29.95        1:54.55   
                     
Agf Masters B  120  Agfs Svømmeafdeling            1:56.57   
  Louise Friis  1981      29.84        29.84   
  Søren Emil Dahlgaard  1984      27.32        57.16   
  Ulrike Mehnert  1976      30.75        1:27.91   
  Henrik Fjeldbo Hartmeier  1971      28.66        1:56.57   
                     
Osk Mixies Gruppe B  120  Odense Svømme Klub            1:57.05   
  Søren Christensen  1984      25.54        25.54   
  Kirsten Jensen  1971      29.98        55.52   
  Anne-Sofie Pii  1970      33.60        1:29.12   
  Lars Kirkegaard  1971      27.93        1:57.05   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 100 - 119 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Mix A  100  U.S.G            1:45.74   
  Andreas Overbeck Petersen  1983      24.10        24.10   
  Ronnie Dalsgaard  1983      23.52        47.62   
  Maria Fjallstein  1981      29.97        1:17.59   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      28.15        1:45.74   
                     
ASS Mix A  100  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:57.25   
  Kasper Holmgaard Gravesen  1981      27.22        27.22   
  Kathrine Skaarup Winkel  1984      33.23        1:00.45   
  Stine Hansen  1984      30.56        1:31.01   
  Thomas Poulsen  1972      26.24        1:57.25   
                     
                     
 
Løb 23, 1500m Fri Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Kasper Sørensen  1987  Glostrup Svømme Klub    1:05.31  2:15.35  3:26.60  4:38.91  17:48.34   
          5:50.87  7:02.28  8:13.55  9:25.88     
          10:37.83  11:50.26  13:01.88  14:13.99     
          15:25.67  16:37.57         
Jacob Clement Nielsen  1987  U.S.G    1:07.33  2:19.52  3:32.33  4:45.67  17:53.43   
          5:58.92  7:11.71  8:24.15  9:36.34     
          10:47.58  11:58.49  13:09.62  14:21.47     
          15:33.37  16:44.75         
Andi H. Sejersen  1988  Agfs Svømmeafdeling    1:07.52  2:19.96  3:33.91  4:48.71  18:52.00   
          6:04.47  7:20.86  8:37.30  9:53.37     
          11:09.66  12:26.36  13:42.98  15:00.30     
          16:17.44  17:34.61         
                     
 
Løb 24, 1500m Fri Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mathilde Stærk  1990  Vejle Svømmeklub Triton    1:09.35  2:24.48  3:40.72  4:57.94  19:20.26   
          6:15.41  7:32.84  8:49.95  10:07.80     
          11:26.62  12:45.64  14:04.61  15:24.09     
          16:43.76  18:02.62         
                     
 
Løb 25, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Yaroslav Novitskiy  1945  All Stars Moscow            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Løb 25, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jan Kragerup  1952  GI-40 Hermes    1:23.71  2:52.77  4:23.44  5:54.16  22:49.05   
          7:25.16  8:56.80  10:28.77  12:00.99     
          13:32.98  15:05.62  16:38.82  18:11.63     
          19:43.80  21:16.88         
Jesper Roed  1953  Agfs Svømmeafdeling    1:32.07  3:10.09  4:48.89  6:28.64  25:19.46   
          8:09.54  9:50.41  11:32.70  13:15.55     
          15:51.08  17:33.71  19:17.61  21:02.21     
          22:46.50  24:32.59         
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G    1:37.09  3:20.77  5:04.26  6:47.79  25:22.79  Dansk Rekord 
          8:30.54  10:13.11  11:55.97  13:38.66     
          16:12.74  17:55.38  19:38.28  21:20.12     
          23:01.17  24:41.00         
                     
 
Løb 25, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Henrik Loftheim  1960  Agfs Svømmeafdeling    1:19.83  2:43.50  4:08.21  5:33.25  20:41.40   
          6:57.02  8:20.71  9:44.97  11:08.14     
          12:30.86  13:53.73  15:16.64  16:38.80     
          18:01.15  19:22.16         
Helle Rasmussen  1960  Vordingborg Svømme Klub    1:22.80  2:50.96  4:20.72  5:50.74  22:22.26  Dansk Rekord 
          7:20.21  8:50.49  10:21.27  11:51.16     
          13:21.05  14:51.55  16:21.73  17:52.42     
          19:23.26  20:54.12         
Else Møller  1958  GI-40 Hermes    2:30.94  5:13.78    7:03.99  27:08.99   
                14:19.34     
                     
                     
Jukka Laikari  1959  Helsingfors Simsällskap            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Løb 25, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Henrik Pedersen  1965  U.S.G    1:09.96  2:23.19  3:36.08  4:48.89  18:31.03  Dansk Rekord 
          6:02.04  7:15.61  8:30.01  9:44.94     
          10:59.30  12:14.50  13:29.52  14:45.29     
          16:00.94  17:16.10         
Christian H Frederiksen  1965  West Swim Esbjerg    1:13.20  2:29.01  3:44.77  5:00.97  18:43.53   
          6:17.03  8:10.64  9:26.30  10:40.96     
          11:55.10  13:08.95  14:23.13  15:37.11     
          16:52.62  18:08.11         
Klaus Nissen  1964  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:11.63  2:27.68  3:43.09  4:59.23  18:58.28   
          6:15.54  8:10.67  9:26.77  10:42.31     
          11:58.55  13:15.12  14:31.43  15:48.78     
          17:05.47  18:22.18         
Bent Andersen  1964  Herning Svømmeklub    1:14.10  2:33.32  3:52.69  5:12.20  19:45.51   
          6:32.06  7:51.90  9:11.97  10:31.84     
          11:51.73  13:11.70  14:31.58  15:50.61     
          17:10.19  18:29.24         
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub    1:18.68  2:37.81  3:57.94  5:18.05  19:55.06  Dansk Rekord 
          7:17.33  8:36.32  9:55.41  11:14.36     
          12:33.75  13:53.84  15:14.13  16:34.33     
          17:55.15  19:15.75         
Jan Nielsen  1963  Vordingborg Svømme Klub    1:14.58  2:36.71  3:59.90  5:23.71  20:46.52   
          6:47.45  8:10.54  9:33.77  10:57.54     
          12:20.97  13:44.81  15:09.32  16:33.47     
          17:58.18  19:22.64         
Michael Nielsen  1964  Ringsted Svømme Klub    1:23.41  2:55.68  4:30.24  6:07.05  23:32.83   
          7:42.99  9:18.45  10:54.21  12:28.11     
          14:02.16  15:36.50  17:12.48  18:47.56     
          20:23.24  21:59.97         
                     
 
Løb 25, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Danielle Keller  1975  Odense Svømme Klub    1:22.14  2:48.10  4:14.51  5:41.26  21:44.55   
          7:08.12  8:35.22  10:02.54  11:30.66     
          12:58.49  14:25.97  15:53.30  17:21.02     
          18:49.69  20:17.75         
Mette N.s. Poulsen  1972  Agfs Svømmeafdeling    1:23.27  2:53.33  4:23.56  5:52.65  22:26.91   
          7:23.43  8:54.15  10:24.67  11:55.22     
          13:25.37  14:56.66  16:27.51  17:58.77     
          19:28.09  20:58.35         
                     
 
Løb 25, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lars Dick-Nielsen  1978  Glostrup Svømme Klub    1:03.60  2:12.06  3:21.15  4:31.18  17:32.75  DR - 800m og 1500m 
          5:41.25  6:51.66  8:02.60  9:13.68     
          10:24.94  11:36.24  12:47.58  13:59.45     
          15:11.35  16:23.10         
Thomas Lund  1980  Glostrup Svømme Klub    1:15.34  2:37.35  3:59.30  5:21.98  20:47.92   
          7:27.58  8:51.64  10:15.65  11:39.65     
          13:04.27  14:28.83  15:53.58  17:18.16     
          18:43.24  20:07.82         
                     
 
Løb 25, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Martin Duedahl  1985  Herning Svømmeklub    1:04.04  2:11.52  3:18.72  4:25.73  16:38.58  Dansk Rekord 
          5:32.59  6:39.41  7:46.15  8:52.99     
          9:59.93  11:06.89  12:14.28  13:21.14     
          14:27.91  15:34.49         
Ann Sophie C. Lønnberg  1983  U.S.G    1:06.91  2:17.73  3:28.60  4:39.63  17:37.89  Dansk Rekord 
          5:50.07  7:00.59  8:11.54  9:22.90     
          10:34.13  11:45.36  12:56.32  14:07.23     
          15:18.35  16:29.35         
Louise Delani  1984  GI-40 Hermes    1:07.52  2:18.67  3:29.91  4:41.72  18:02.64   
          5:53.55  7:05.40  8:18.42  9:30.97     
          10:44.16  11:57.42  13:10.16  14:23.71     
          15:37.09  16:50.64         
Bjørn Sørensen  1985  Aalborg Svømmeklub    1:04.80  2:15.83  3:28.88  4:43.85  18:42.26   
          6:00.99  7:17.36  8:34.15  9:50.86     
          11:07.91  12:20.14  13:36.76  14:53.77     
          16:10.76  17:27.51         
Jens Dick-Nielsen  1982  Glostrup Svømme Klub    1:05.92  2:17.03  3:29.51  4:43.25  18:46.89   
          5:58.61  7:14.63  8:31.05  9:47.93     
          11:04.78  12:21.72  13:38.91  14:56.12     
          16:13.62  17:30.85         
Andrew Bell  1985  Aalborg Svømmeklub    1:08.44  2:21.46  3:36.04  4:52.35  19:04.30   
          6:08.73  7:25.49  8:42.51  9:59.73     
          11:17.42  12:34.48  13:51.54  15:09.73     
          16:28.70  17:47.70         
Jacob Pallesen  1984  Svendborg Svømme Klub    1:09.43  2:26.99  3:45.14  5:04.72  19:32.95   
          6:24.05  7:42.87  9:02.72  10:22.27     
          11:40.76  13:00.33  14:19.27  15:38.82     
          16:57.89  18:16.43         
Louise Friis  1981  Agfs Svømmeafdeling    1:12.14  2:29.23  3:47.59  5:07.49  19:45.41   
          6:28.16  7:47.97  9:08.28  10:27.67     
          11:47.54  13:07.95  14:28.30  15:48.39     
          17:08.93  18:29.35         
                     
 
Løb 26, 100m Medley Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Riemenschneider  1989  Silkeborg Svømmeklub    30.02        1:03.24   
Sigurd Christiansen  1989  Swim Team Esbjerg    30.04        1:04.28   
Zean Madsen  1990  Swim Team Esbjerg    29.36        1:04.53   
Thomas Vestergaard  1989  Odense Svømme Klub    32.12        1:09.83   
                     
 
Løb 27, 100m Medley Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  GI-40 Hermes    38.72        1:27.64   
                     
 
Løb 27, 100m Medley Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub    54.74        1:53.29   
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub    1:07.08        2:18.07   
                     
 
Løb 27, 100m Medley Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  GI-40 Hermes    33.88        1:14.32   
                     
 
Løb 27, 100m Medley Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Allerød Svømmeklub    36.66        1:19.58   
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF    38.63        1:19.87   
Flemming Nielsen  1954  GI-40 Hermes    38.51        1:22.06   
Karsten Hessilt  1953  Glostrup Svømme Klub    48.16        1:40.80   
                     
 
Løb 27, 100m Medley Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub    34.12        1:12.95   
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub    34.59        1:14.80   
                     
 
Løb 27, 100m Medley Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Lyngby Svømmeklub    30.94        1:08.02   
Ivan Malling  1965  Nyborg Svømmeklub    36.55        1:15.66   
Anders Thule  1962  Hørsholm Svømmeforening    45.50        1:32.80   
                     
 
Løb 27, 100m Medley Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Ancker  1967  Aarhus Studenternes Svømmeafde    29.74        1:04.93   
Henrik Schwertfeger  1968  Frem Odense    32.30        1:08.36   
Preben Hansen  1967  Aars Svømmeklub    35.45        1:14.78   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub    36.59        1:18.69   
                     
 
Løb 27, 100m Medley Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Poulsen  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde    31.75        1:09.47   
Mikkel Andersen  1973  GI-40 Hermes    32.59        1:09.99   
Mads Lyebalk  1971  Aalborg Svømmeklub    32.93        1:10.44   
Jacob Joensen  1975  West Swim Esbjerg    32.67        1:10.45   
Henrik Fjeldbo Hartmeier  1971  Agfs Svømmeafdeling    34.37        1:12.09   
                     
 
Løb 27, 100m Medley Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Aleks Danmark  1977  Aalborg Svømmeklub    27.45        1:00.57   
Daniel Jakobsen  1980  Frem Odense    29.76        1:02.50   
Jens Wanscher  1977  Odense Svømme Klub    29.76        1:04.98   
Anders Borkmann  1979  Aalborg Svømmeklub    29.64        1:04.99   
Peter Schultz  1976  U.S.G    30.31        1:06.42   
Christian H. Graversen  1978  Vejle Svømmeklub Triton    32.06        1:06.69   
                     
 
Løb 27, 100m Medley Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ronnie Dalsgaard  1983  U.S.G    28.12        1:00.61   
Jan Boier  1983  GI-40 Hermes    30.79        1:04.90  2 par badebukser 
Jess Reese Jacobsen  1982  Aalborg Svømmeklub    29.94        1:04.91   
Anders Lewinsky  1983  GI-40 Hermes    31.11        1:05.15   
Lars Arnbak  1981  Herning Svømmeklub    30.29        1:07.26   
Rasmus Bogh  1985  Aarhus Studenternes Svømmeafde    30.34        1:07.29   
Jesper Kristensen  1982  Lyngby Svømmeklub    31.07        1:07.92   
Bjørn Sørensen  1985  Aalborg Svømmeklub    31.28        1:08.81   
Kasper Holmgaard Gravesen  1981  Aarhus Studenternes Svømmeafde    32.01        1:08.85   
10  Jacob Meyland  1983  U.S.G    32.58        1:10.16   
11  Martin Hansen  1984  Aalborg Svømmeklub    32.14        1:11.71   
12  Michael Mindstruplund  1985  Horsens Svømmeklub    31.58        1:12.43   
13  Rasmus Fog Jørgensen  1981  U.S.G    35.76        1:13.66   
14  Niels Skovmand  1982  Agfs Svømmeafdeling    36.48        1:16.09   
                     
 
Løb 28, 100m Medley Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anja Bøjesen  1986  Næstved IF    32.55        1:11.16   
Heidi L. Thranum  1987  Agfs Svømmeafdeling    33.94        1:14.53   
Louise Christiansen  1987  Glostrup Svømme Klub    36.97        1:20.60   
Sylvia Yang  1986  U.S.G    37.18        1:20.98   
                     
 
Løb 29, 100m Medley Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Grethe Bendtsen  1930  Swim Team Tåstrup    58.54        2:03.73   
                     
 
Løb 29, 100m Medley Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Birthe Møller Jensen  1932  Lyngby Svømmeklub    1:07.67        2:18.82   
                     
 
Løb 29, 100m Medley Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub    48.68        1:44.63   
                     
 
Løb 29, 100m Medley Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    47.15        1:41.89   
Marion Schlottau  1950  Fwv Vorwärts Hamburg E.v.    50.21        1:49.52   
                     
 
Løb 29, 100m Medley Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Simmelholt  1959  Korsør Sv & Livr. Klub    46.69        1:38.32   
Hanne Møller  1958  GI-40 Hermes    49.63        1:38.83   
Majken Johansen  1958  GI-40 Hermes    50.26        1:51.35   
                     
 
Løb 29, 100m Medley Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Susanna Rosén  1963  Ystads Simsällskap    33.28        1:12.26   
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    36.56        1:15.56   
Sascha Tschernja  1964  Glostrup Svømme Klub    42.23        1:29.36   
                     
 
Løb 29, 100m Medley Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsinge Skytte & IF    32.17        1:12.17   
Lene Rødshagen  1967  Swim Team Tåstrup    37.68        1:21.18   
Michelle Kjærsgaard  1969  Næstved IF    42.56        1:26.68  på mave før 50m vend 
Hanne Gosvig Ladegaard  1968  Hørsholm Svømmeforening    45.07        1:37.15   
                     
 
Løb 29, 100m Medley Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marit Breitfeld  1975  Hamburger Sc    35.15        1:11.16   
Nicole Schwarz  1974  Hamburger Sc    33.52        1:12.50   
Maria B. Knudsen  1974  U.S.G    35.91        1:15.96   
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub    34.79        1:16.57   
Inga Wagner  1973  Hamburger Sc    36.00        1:18.22   
Karina Amtkjær  1972  Agfs Svømmeafdeling    38.58        1:23.08   
Susanne Hansen  1973  Vordingborg Svømme Klub    41.47        1:23.10   
Mette N.s. Poulsen  1972  Agfs Svømmeafdeling    40.89        1:26.59   
                     
 
Løb 29, 100m Medley Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Madoka Christensen  1977  Vordingborg Svømme Klub    35.71        1:16.98   
Henrike Bärhold  1977  Hamburger Sc    36.31        1:17.54   
Ulla Nielsen  1979  Gentofte Svømme Klub    37.15        1:19.08   
Sidsel Homann  1978  Aarhus Studenternes Svømmeafde    40.77        1:22.62   
Dorethe Elm Jørgensen  1978  GI-40 Hermes    40.16        1:26.64   
Dina Sejersen  1978  Agfs Svømmeafdeling    47.67        1:38.69   
                     
 
Løb 29, 100m Medley Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Lund  1984  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.58        1:05.55   
Heidi Mikkelsen  1985  Herning Svømmeklub    32.38        1:09.86   
Line Lund  1981  U.S.G    34.74        1:11.99   
Stine Hansen  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde    32.66        1:13.24   
Cecilia Nilsson  1985  U.S.G    33.58        1:14.54   
Thea Sejr Hansen  1984  U.S.G    38.61        1:18.23   
Mette Thing  1983  U.S.G    38.25        1:18.43   
Karen T. Andersen  1981  U.S.G    39.88        1:23.02   
                     
 
Løb 30, 200m Butterfly Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andreas Christensen  1987  Agfs Svømmeafdeling    30.66  1:04.71  1:40.00    2:17.57   
Steffan Hansen  1990  Swim Team Esbjerg    30.97  1:05.73  1:42.54    2:21.56   
Jacob Clement Nielsen  1987  U.S.G    32.65  1:09.65  1:48.05    2:27.80   
                     
 
Løb 32, 200m Butterfly Mix, Finaler 65 - 69 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Yaroslav Novitskiy  1945  All Stars Moscow            DNS   
                     
 
Løb 32, 200m Butterfly Mix, Finaler 60 - 64 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Fin Biering-Sørensen  1948  U.S.G    46.21  1:37.19  2:29.11    3:17.18   
                     
 
Løb 32, 200m Butterfly Mix, Finaler 50 - 54 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G    38.65  1:23.00  2:10.38    2:57.01  Dansk Rekord 
                     
 
Løb 32, 200m Butterfly Mix, Finaler 40 - 44 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    30.09  1:04.52  1:38.14    2:12.36  Dansk Rekord 
Henrik Jeppesen  1966  U.S.G    34.38  1:12.25  1:49.29    2:27.07   
Henrik Egekvist  1967  Agfs Svømmeafdeling    36.34  1:18.91  2:00.07    2:40.04   
                     
 
Løb 32, 200m Butterfly Mix, Finaler 35 - 39 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bo Stenhuus  1972  U.S.G    34.51  1:13.73  1:54.83    2:36.72   
Frank Mehnert  1975  Agfs Svømmeafdeling    33.15  1:13.06  1:55.17    2:39.26   
                     
 
Løb 32, 200m Butterfly Mix, Finaler 30 - 34 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Dan Pedersen  1978  Svømmeklubben Nord    35.48  1:18.16  2:00.84    2:40.08   
Kristina Vasiliauskaite  1979  Gentofte Svømme Klub    36.21  1:17.73  2:01.03    2:43.05   
                     
 
Løb 32, 200m Butterfly Mix, Finaler 25 - 29 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lasse Olesen  1985  Gentofte Svømme Klub    30.68  1:05.53  1:41.27    2:18.50   
Kris Kristensen  1985  Aalborg Svømmeklub    30.74  1:05.90  1:45.00    2:29.89   
Sune Thonesen  1983  Lyngby Svømmeklub    30.65  1:05.99  1:48.26    2:36.80   
Maria Fjallstein  1981  U.S.G    35.48  1:15.51  1:57.46    2:41.67   
Kristian Nissen  1981  GI-40 Hermes    33.79  1:16.30  2:04.15    2:58.87   
                     
 
Løb 34, 4X50m Medley Herrer, Finaler 280 - 319 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Holdkap Ksl 3  280  Korsør Sv & Livr. Klub            3:52.57   
  Hans Larsen  1943      54.81        54.81   
  Holger Keinicke  1936      58.94        1:53.75   
  Mogens Jensen  1939      1:06.98        3:00.73   
  Tage Lange  1941      51.84        3:52.57   
                     
                     
 
Løb 34, 4X50m Medley Herrer, Finaler 240 - 279 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ældre Herrer Hermes  240  GI-40 Hermes            2:21.34   
  Bo Hyllested  1949      36.93        36.93   
  Flemming Nielsen  1954      38.10        1:15.03   
  Finn Hyllested  1944      33.68        1:48.71   
  Jan Kragerup  1952      32.63        2:21.34   
                     
                     
 
Løb 34, 4X50m Medley Herrer, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Herrer D  200  U.S.G            2:08.94   
  Fin Biering-Sørensen  1948      37.53        37.53   
  Lars Kruse Byron  1960      36.42        1:13.95   
  Henrik Jeppesen  1966      29.19        1:43.14   
  Henrik Pedersen  1965      25.80        2:08.94   
                     
Glostrups Herrer  200  Glostrup Svømme Klub            2:15.91   
  Søren Toft  1956      34.83        34.83   
  Preben Sørensen  1957      36.48        1:11.31   
  Jess Brink  1966      34.78        1:46.09   
  Leif Grønskov  1958      29.82        2:15.91   
                     
                     
 
Løb 34, 4X50m Medley Herrer, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Agf Masters C  160  Agfs Svømmeafdeling            2:27.08   
  Jesper Roed  1953      45.30        45.30   
  Henrik Loftheim  1960      37.83        1:23.13   
  Jahn O. Ruud  1962      34.64        1:57.77   
  Jan Farving  1970      29.31        2:27.08   
                     
                     
 
Løb 34, 4X50m Medley Herrer, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Aalborg Masters B  120  Aalborg Svømmeklub            1:55.71   
  Mads Lyebalk  1971      32.86        32.86   
  Anders Borkmann  1979      32.04        1:04.90   
  Jess Reese Jacobsen  1982      26.77        1:31.67   
  Aleks Danmark  1977      24.04        1:55.71   
                     
Usg Herrer B  120  U.S.G            1:59.83   
  Peter Schultz  1976      30.48        30.48   
  Rasmus Fog Jørgensen  1981      34.11        1:04.59   
  Bo Stenhuus  1972      29.80        1:34.39   
  Johan Bergendorff  1978      25.44        1:59.83   
                     
ASS Herrer B  120  Aarhus Studenternes Svømmeafde            2:00.07   
  Rasmus Bogh  1985      31.56        31.56   
  Morten Ancker  1967      32.11        1:03.67   
  Kasper Holmgaard Gravesen  1981      30.16        1:33.83   
  Thomas Poulsen  1972      26.24        2:00.07   
                     
Agf Masters B  120  Agfs Svømmeafdeling            2:10.49   
  Søren Emil Dahlgaard  1984      36.47        36.47   
  Henrik Fjeldbo Hartmeier  1971      35.00        1:11.47   
  Henrik Egekvist  1967      30.93        1:42.40   
  Niels Skovmand  1982      28.09        2:10.49   
                     
Unge Fyre Hermes  120  GI-40 Hermes            2:03.31  Flyspark i bryst 
  Anders Lewinsky  1983      31.30        31.30   
  Jan Boier  1983      33.22        1:04.52   
  Kristian Nissen  1981      32.10        1:36.62   
  Mikkel Andersen  1973      26.69        2:03.31   
                     
                     
 
Løb 34, 4X50m Medley Herrer, Finaler 100 - 119 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Race Club  100  U.S.G            1:48.22   
  Andreas Overbeck Petersen  1983      27.73        27.73   
  Ronnie Dalsgaard  1983      29.66        57.39   
  Anders Kilen  1975      26.95        1:24.34   
  Christian Oldenburg  1983      23.88        1:48.22   
                     
Aalborg Masters A  100  Aalborg Svømmeklub            2:00.62   
  Kris Kristensen  1985      30.10        30.10   
  Bjørn Sørensen  1985      34.32        1:04.42   
  Andrew Bell  1985      29.87        1:34.29   
  Martin Hansen  1984      26.33        2:00.62   
                     
                     
 
Løb 36, 4X50m Medley Damer, Finaler 240 - 279 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Holdkap Ksl 4  240  Korsør Sv & Livr. Klub            3:22.36   
  Birtha Keinicke  1935      1:08.22        1:08.22   
  Bente Sørensen  1947      53.32        2:01.54   
  Anette Simmelholt  1959      40.65        2:42.19   
  Marianne Friis-Olsen  1952      40.17        3:22.36   
                     
Osk Ladies Gruppe E  240  Odense Svømme Klub            3:55.77   
  Laila Larsen  1947      1:16.03        1:16.03   
  Grethe Nielsen  1950      58.94        2:14.97   
  Annie Metzsch  1945      47.66        3:02.63   
  Annelise Madsen  1945      53.14        3:55.77   
                     
                     
 
Løb 36, 4X50m Medley Damer, Finaler 160 - 199 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Glostrups Damer  160  Glostrup Svømme Klub            2:20.09   
  Ulla Thorbjørn  1966      36.47        36.47   
  Kate Sørensen  1961      36.92        1:13.39   
  Kristina Thomsen  1979      33.92        1:47.31   
  Sascha Tschernja  1964      32.78        2:20.09   
                     
                     
 
Løb 36, 4X50m Medley Damer, Finaler 120 - 159 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hamburger Sc  120  Hamburger Sc            2:10.71   
  Nicole Schwarz  1974      33.50        33.50   
  Marit Breitfeld  1975      34.60        1:08.10   
  Inga Wagner  1973      32.47        1:40.57   
  Henrike Bärhold  1977      30.14        2:10.71   
                     
Gentofte Damer  140  Gentofte Svømme Klub            2:18.47   
  Ellen Garne  1965      36.41        36.41   
  Rikke Nielsen  1977      39.47        1:15.88   
  Ulla Nielsen  1979      33.11        1:48.99   
  Kristina Vasiliauskaite  1979      29.48        2:18.47   
                     
ASS Damer B  120  Aarhus Studenternes Svømmeafde            2:22.07   
  Stine Hansen  1984      33.40        33.40   
  Charlotte Berner  1972      40.37        1:13.77   
  Sidsel Homann  1978      35.19        1:48.96   
  Kathrine Skaarup Winkel  1984      33.11        2:22.07   
                     
Agf Masters B  120  Agfs Svømmeafdeling            2:25.51   
  Dorte Overbeck  1978      36.56        36.56   
  Karina Amtkjær  1972      43.45        1:20.01   
  Louise Friis  1981      33.29        1:53.30   
  Heidi Christensen  1975      32.21        2:25.51   
                     
Osk Pigerne Gruppe B  120  Odense Svømme Klub            2:49.25   
  Kirsten Jensen  1971      34.87        34.87   
  Lone Dalsgaard  1970      48.47        1:23.34   
  Anne-Sofie Pii  1970      41.50        2:04.84   
  Christina Madsen  1983      44.41        2:49.25   
                     
Odder Masters Damer (b)  120  Odder IGF            2:59.33   
  Marianne Skipper  1965      47.02        47.02   
  Susanne Lannie  1962      48.22        1:35.24   
  Mia Rasmussen  1984      52.40        2:27.64   
  Line Kirk Sørensen  1984      31.69        2:59.33   
                     
                     
 
Løb 36, 4X50m Medley Damer, Finaler 100 - 119 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Damer A  100  U.S.G            2:18.96   
  Karen T. Andersen  1981      39.72        39.72   
  Thea Sejr Hansen  1984      37.80        1:17.52   
  Cecilia Nilsson  1985      32.15        1:49.67   
  Maria B. Knudsen  1974      29.29        2:18.96   
                     
                     
 
Løb 37, 4X50m Medley Mix PRE, Finaler 100 - 119 år 
Sponsor: 10 min. pause FØR løb 
10 min PAUSE før dette løb! 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Agf Premasters Mix  100  Agfs Svømmeafdeling            2:07.39   
  Heidi L. Thranum  1987      35.25        35.25   
  Anette Als  1986      37.79        1:13.04   
  Andreas Christensen  1987      27.94        1:40.98   
  Andi H. Sejersen  1988      26.41        2:07.39   
                     
                     
 
Løb 38, 4X50m Medley Mix, Finaler 280 - 319 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Holdkap Ksl 5  280  Korsør Sv & Livr. Klub            3:58.50  cr.ben ved fly 
  Birtha Keinicke  1935      1:11.23        1:11.23   
  Holger Keinicke  1936      1:00.72        2:11.95   
  Mogens Jensen  1939      1:04.87        3:16.82   
  Bente Sørensen  1947      41.68        3:58.50   
                     
                     
 
Løb 38, 4X50m Medley Mix, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lyngby Delta Mix  200  Lyngby Svømmeklub            2:37.01  1.sv. Europa Rekord 
  Elisabeth Ketelsen  1943      39.76        39.76   
  Birthe Møller Jensen  1932      1:04.51        1:44.27   
  Sune Thonesen  1983      28.91        2:13.18   
  Jesper Kristensen  1982      23.83        2:37.01   
                     
Holdkap Ksl 6  200  Korsør Sv & Livr. Klub            2:40.01   
  Marianne Friis-Olsen  1952      50.02        50.02   
  Gerhard Deneken  1963      39.19        1:29.21   
  Anette Simmelholt  1959      40.04        2:09.25   
  Per Falk Rasmussen  1958      30.76        2:40.01   
                     
Tåstrupneglene  200  Swim Team Tåstrup            2:42.72   
  Grethe Bendtsen  1930      53.04        53.04   
  Torsten Christensen  1954      44.34        1:37.38   
  Lene Rødshagen  1967      35.27        2:12.65   
  Finn Bækgaard  1955      30.07        2:42.72   
                     
                     
 
Løb 38, 4X50m Medley Mix, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
ASS Mix C  160  Aarhus Studenternes Svømmeafde            2:10.96   
  Jens Sørensen  1963      33.12        33.12   
  Charlotte Berner  1972      39.70        1:12.82   
  Morten Ancker  1967      27.59        1:40.41   
  Sidsel Homann  1978      30.55        2:10.96   
                     
Agf Masters C  160  Agfs Svømmeafdeling            2:24.65   
  Karina Amtkjær  1972      38.46        38.46   
  Jahn O. Ruud  1962      42.18        1:20.64   
  Henrik Egekvist  1967      30.12        1:50.76   
  Mette N.s. Poulsen  1972      33.89        2:24.65   
                     
Hørsholm  160  Hørsholm Svømmeforening            2:28.07  Arm ej over vand150m 
  Hanne Gosvig Ladegaard  1968      44.49        44.49   
  Jakob Kirkegaard  1970      39.10        1:23.59   
  Michael Schacht  1967      31.15        1:54.74   
  Mette Nissen Jakobsen  1967      33.33        2:28.07   
                     
                     
 
Løb 38, 4X50m Medley Mix, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Mix B  120  U.S.G            1:59.22   
  Maria Fjallstein  1981      33.84        33.84   
  Ronnie Dalsgaard  1983      30.26        1:04.10   
  Line Lund  1981      31.36        1:35.46   
  Anders Kilen  1975      23.76        1:59.22   
                     
Agf Masters B  120  Agfs Svømmeafdeling            2:19.83   
  Søren Emil Dahlgaard  1984      39.11        39.11   
  Henrik Fjeldbo Hartmeier  1971      35.40        1:14.51   
  Louise Friis  1981      33.66        1:48.17   
  Heidi Christensen  1975      31.66        2:19.83   
                     
Odder Masters Mix (b)  145  Odder IGF            2:32.99   
  Line Kirk Sørensen  1984      37.53        37.53   
  Mark J Rasmusen  1985      44.24        1:21.77   
  Susanne Lannie  1962      38.17        1:59.94   
  Kent Salomonsen  1960      33.05        2:32.99   
                     
Osk Mixies Gruppe B  120  Odense Svømme Klub            2:42.10   
  Søren Christensen  1984      31.85        31.85   
  Lone Dalsgaard  1970      48.88        1:20.73   
  Christina Madsen  1983      55.90        2:16.63   
  Jens Wanscher  1977      25.47        2:42.10   
                     
                     
 
Løb 38, 4X50m Medley Mix, Finaler 100 - 119 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
ASS Mix A  100  Aarhus Studenternes Svømmeafde            2:09.05   
  Stine Hansen  1984      33.00        33.00   
  Rasmus Bogh  1985      34.49        1:07.49   
  Kasper Holmgaard Gravesen  1981      28.79        1:36.28   
  Kathrine Skaarup Winkel  1984      32.77        2:09.05   
                     
Usg Mix A  100  U.S.G            2:12.30   
  Jacob Meyland  1983      34.80        34.80   
  Mette Thing  1983      38.81        1:13.61   
  Niels Troldborg  1978      29.76        1:43.37   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      28.93        2:12.30   
                     
                     
 
Løb 39, 100m Frisvøm. Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie H. Falck-Schmith  1989  Frem Odense    30.87        1:04.95   
                     
 
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Lyngby Svømmeklub    37.94        1:19.59   
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub            2:03.51   
                     
 
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anke Klatt  1949  Hamburger Sc    38.17        1:19.76   
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    45.10        1:38.55   
                     
 
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G    38.52        1:18.88   
                     
 
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marianne Andersen  1958  Nakskov Svømme Klub    34.67        1:11.86   
Else Møller  1958  GI-40 Hermes    42.76        1:31.28   
Lone Hessilt  1956  Glostrup Svømme Klub    44.59        1:34.57   
                     
 
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Susanna Rosén  1963  Ystads Simsällskap    29.97        1:02.17   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF    31.24        1:05.56   
                     
 
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Holm Gottlieb  1966  Hørsholm Svømmeforening    34.06        1:10.11   
Lene Rødshagen  1967  Swim Team Tåstrup    34.43        1:11.30   
Helen Haas  1968  Agfs Svømmeafdeling    45.20        1:37.98   
                     
 
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria B. Knudsen  1974  U.S.G    30.80        1:03.99   
Nicole Schwarz  1974  Hamburger Sc    30.87        1:04.85   
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub    31.81        1:07.77   
Heidi Christensen  1975  Agfs Svømmeafdeling    33.16        1:09.36   
Mette N.s. Poulsen  1972  Agfs Svømmeafdeling    41.19        1:26.36   
                     
 
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristina Vasiliauskaite  1979  Gentofte Svømme Klub    31.01        1:04.63   
Rikke Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub    31.22        1:06.33   
Henrike Bärhold  1977  Hamburger Sc    32.28        1:06.89   
Sidsel Homann  1978  Aarhus Studenternes Svømmeafde    32.65        1:08.03   
Dina Sejersen  1978  Agfs Svømmeafdeling    40.60        1:24.43   
                     
 
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise Delani  1984  GI-40 Hermes    30.49        1:02.26   
Sisse Birk Wulff  1984  U.S.G    30.96        1:05.23   
Karen T. Andersen  1981  U.S.G    36.40        1:14.95   
                     
 
Løb 41, 100m Frisvøm. Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Daniel Gynthersen  1986  Svendborg Svømme Klub    27.74        59.93   
Mikkel Jørgensen  1989  Næstved IF    28.68        1:01.20   
Sigurd Christiansen  1989  Swim Team Esbjerg            DNS   
Zean Madsen  1990  Swim Team Esbjerg            DNS   
                     
 
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mogens Jensen  1939  Korsør Sv & Livr. Klub    45.71        1:36.57   
                     
 
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub    41.44        1:29.41   
Yaroslav Novitskiy  1945  All Stars Moscow            DNS   
                     
 
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  GI-40 Hermes    32.20        1:05.72   
Leif Madsen  1949  Randers Freja Triathlon    35.34        1:17.58   
                     
 
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF    32.32        1:07.75   
Olav Ryan  1951  Allerød Svømmeklub    33.59        1:08.85   
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup    32.96        1:09.72   
Jan Kragerup  1952  GI-40 Hermes    34.53        1:12.83   
                     
 
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikael Gardell  1960  Spårvägens Simförening    30.74        1:04.75   
Jan Dich Mortensen  1959  Randers Freja Triathlon    31.06        1:05.47   
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub    30.49        1:05.81   
                     
 
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ivan Malling  1965  Nyborg Svømmeklub    30.46        1:03.45   
Jahn O. Ruud  1962  Agfs Svømmeafdeling    32.94        1:09.72   
Michael Nielsen  1964  Ringsted Svømme Klub    36.39        1:17.48   
                     
 
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    26.88        55.84   
Henrik Schwertfeger  1968  Frem Odense    26.85        56.50   
Claus Hauge Thomsen  1966  Randers Freja Triathlon    27.08        57.98   
Michael Schacht  1967  Hørsholm Svømmeforening    29.03        1:00.04   
Preben Hansen  1967  Aars Svømmeklub    31.71        1:04.28   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub    31.67        1:07.41   
                     
 
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Kilen  1975  U.S.G    27.03        55.26   
Jacob Joensen  1975  West Swim Esbjerg    28.26        1:01.12   
Thomas Hansen  1975  Aalborg Svømmeklub    30.84        1:03.81   
                     
 
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Aleks Danmark  1977  Aalborg Svømmeklub    25.06        53.15   
Peter Schultz  1976  U.S.G    28.13        58.14   
                     
 
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Overbeck Petersen  1983  U.S.G    25.72        52.28   
Ronnie Dalsgaard  1983  U.S.G    26.00        53.53   
Søren Christensen  1984  Odense Svømme Klub    26.46        55.51   
Christian Oldenburg  1983  U.S.G    27.70        56.01   
Jess Reese Jacobsen  1982  Aalborg Svømmeklub    26.97        56.01   
Bjørn Sørensen  1985  Aalborg Svømmeklub    27.25        56.87   
Martin Hansen  1984  Aalborg Svømmeklub    27.51        59.15   
Jacob Meyland  1983  U.S.G    29.17        1:01.46   
Brian Lagoni  1985  Horsens Svømmeklub    29.01        1:01.51   
10  Andrew Bell  1985  Aalborg Svømmeklub    29.57        1:01.83   
11  Jacob Pallesen  1984  Svendborg Svømme Klub    29.48        1:02.40   
12  Michael Mindstruplund  1985  Horsens Svømmeklub    29.56        1:03.38   
                     
 
Løb 43, 50m Bryst Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie H. Falck-Schmith  1989  Frem Odense            36.56   
Anette Als  1986  Agfs Svømmeafdeling            37.34   
Mathilde Stærk  1990  Vejle Svømmeklub Triton            37.35   
Anja Bøjesen  1986  Næstved IF            37.99   
Louise Christiansen  1987  Glostrup Svømme Klub            42.93   
                     
 
Løb 44, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ulla Vallø  1927  GI-40 Hermes            1:18.21   
                     
 
Løb 44, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub            1:02.35   
                     
 
Løb 44, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marion Schlottau  1950  Fwv Vorwärts Hamburg E.v.            50.51   
Grethe Nielsen  1950  Odense Svømme Klub            58.93   
Laila Larsen  1947  Odense Svømme Klub            1:02.03   
                     
 
Løb 44, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Winnie Grønbech  1953  GI-40 Hermes            DSQ  eks. armtag v. vend 
                     
 
Løb 44, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Andersen  1958  Nakskov Svømme Klub            39.99   
Hanne Møller  1958  GI-40 Hermes            44.07   
Lone Hessilt  1956  Glostrup Svømme Klub            50.53   
Nina Madsen  1957  Korsør Sv & Livr. Klub            59.32   
                     
 
Løb 44, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michelle Kjærsgaard  1969  Næstved IF            46.14   
Lone Dalsgaard  1970  Odense Svømme Klub            49.29   
                     
 
Løb 44, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marit Breitfeld  1975  Hamburger Sc            35.18   
Inga Wagner  1973  Hamburger Sc            39.08   
Charlotte Berner  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde            41.48   
Susanne Hansen  1973  Vordingborg Svømme Klub            41.82   
                     
 
Løb 44, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ulrike Mehnert  1976  Agfs Svømmeafdeling            37.40   
Rikke Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub            39.15   
                     
 
Løb 44, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mette Thing  1983  U.S.G            39.93   
Christina Madsen  1983  Odense Svømme Klub            57.47   
                     
 
Løb 45, 50m Brystsvøm. Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andi H. Sejersen  1988  Agfs Svømmeafdeling            32.59   
Steffan Hansen  1990  Swim Team Esbjerg            33.80   
                     
 
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub            53.77   
Tage Lange  1941  Korsør Sv & Livr. Klub            1:01.89   
                     
 
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Leif Madsen  1949  Randers Freja Triathlon            44.17   
                     
 
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Flemming Nielsen  1954  GI-40 Hermes            38.78   
Torsten Christensen  1954  Swim Team Tåstrup            44.17   
Karsten Hessilt  1953  Glostrup Svømme Klub            46.02   
                     
 
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G            36.62   
Lars Nielsen  1960  GI-40 Hermes            36.91   
Per Hemmer  1957  Agfs Svømmeafdeling            38.00   
Steen Elborne  1957  Allerød Svømmeklub            44.89   
Kai Andersen  1957  Moss Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Aagaard  1962  Svømmeklubben Opnør            40.02   
                     
 
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Morten Ancker  1967  Aarhus Studenternes Svømmeafde            32.07   
Jan Farving  1970  Agfs Svømmeafdeling            37.75   
                     
 
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian H. Graversen  1978  Vejle Svømmeklub Triton            32.45   
                     
 
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper Kristensen  1982  Lyngby Svømmeklub            29.90   
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF            32.74   
Anders Lewinsky  1983  GI-40 Hermes            33.10   
Jan Boier  1983  GI-40 Hermes            33.46   
Lasse Olesen  1985  Gentofte Svømme Klub            33.83   
Rasmus Fog Jørgensen  1981  U.S.G            34.65   
Kristian Nissen  1981  GI-40 Hermes            35.55   
                     
 
Løb 47, 100m Rygsvøm. Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sylvia Yang  1986  U.S.G    38.18        1:19.30   
Louise Christiansen  1987  Glostrup Svømme Klub    38.96        1:19.85   
                     
 
Løb 48, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Grethe Bendtsen  1930  Swim Team Tåstrup    57.16        1:54.86  dansk rekord 
                     
 
Løb 48, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Lyngby Svømmeklub    43.48        1:27.55   
                     
 
Løb 48, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anke Klatt  1949  Hamburger Sc    44.18        1:30.76   
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    51.31        1:46.70   
                     
 
Løb 48, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub    39.28        1:21.11   
                     
 
Løb 48, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsinge Skytte & IF    34.38        1:10.95   
Cornelia Voutat  1966  GI-40 Hermes    47.09        1:36.29   
                     
 
Løb 48, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicole Schwarz  1974  Hamburger Sc    35.03        1:10.81   
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub    37.83        1:17.03   
Gitte Nautrup Pedersen  1972  IHF Svømning    41.16        1:25.76   
                     
 
Løb 48, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stine Hansen  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde    34.32        1:11.39   
Cecilia Nilsson  1985  U.S.G    36.05        1:14.21   
                     
 
Løb 49, 100m Rygsvøm. Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Christensen  1987  Agfs Svømmeafdeling    30.86        1:03.22   
                     
 
Løb 50, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  GI-40 Hermes    42.56        1:29.95  dansk rekord 
                     
 
Løb 50, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub            1:59.46   
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub    1:01.95        2:06.15   
                     
 
Løb 50, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Allerød Svømmeklub    40.13        1:23.18   
Karsten Hessilt  1953  Glostrup Svømme Klub    51.48        1:48.63   
                     
 
Løb 50, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Steen Elborne  1957  Allerød Svømmeklub    46.65        1:34.88   
                     
 
Løb 50, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Lyngby Svømmeklub    33.71        1:09.67   
Jens Sørensen  1963  Aarhus Studenternes Svømmeafde    33.94        1:11.88   
Christian H Frederiksen  1965  West Swim Esbjerg    37.77        1:17.60   
                     
 
Løb 50, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub    38.26        1:18.31   
                     
 
Løb 50, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bo Stenhuus  1972  U.S.G    33.59        1:10.90   
Mads Lyebalk  1971  Aalborg Svømmeklub    35.72        1:14.60   
                     
 
Løb 50, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jens Wanscher  1977  Odense Svømme Klub    30.78        1:03.28   
Anders Borkmann  1979  Aalborg Svømmeklub    31.13        1:03.78   
Dan Pedersen  1978  Svømmeklubben Nord    35.60        1:13.82   
                     
 
Løb 50, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kris Kristensen  1985  Aalborg Svømmeklub    31.19        1:03.53   
Brian Lagoni  1985  Horsens Svømmeklub    33.34        1:09.95   
Michael Mindstruplund  1985  Horsens Svømmeklub    35.33        1:13.31   
Jacob Pallesen  1984  Svendborg Svømme Klub    37.31        1:15.98   
                     
 
Løb 51, 50m Butterfly Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie H. Falck-Schmith  1989  Frem Odense            31.66   
Anja Bøjesen  1986  Næstved IF            31.87   
Nicoline Sørensen  1987  U.S.G            35.82   
Louise Christiansen  1987  Glostrup Svømme Klub            37.27   
Anette Als  1986  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 52, 50m Butterfly Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub            47.74  dansk rekord 
                     
 
Løb 52, 50m Butterfly Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marion Schlottau  1950  Fwv Vorwärts Hamburg E.v.            50.61   
                     
 
Løb 52, 50m Butterfly Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Andersen  1958  Nakskov Svømme Klub            33.77   
                     
 
Løb 52, 50m Butterfly Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sanne Juel  1965  Næstved IF            33.53   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            33.59   
                     
 
Løb 52, 50m Butterfly Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lene Rødshagen  1967  Swim Team Tåstrup            35.18   
Mette Nissen Jakobsen  1967  Hørsholm Svømmeforening            39.68   
Anne-Sofie Pii  1970  Odense Svømme Klub            40.31   
                     
 
Løb 52, 50m Butterfly Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Inga Wagner  1973  Hamburger Sc            32.54   
Karina Amtkjær  1972  Agfs Svømmeafdeling            38.03   
                     
 
Løb 52, 50m Butterfly Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristina Vasiliauskaite  1979  Gentofte Svømme Klub            32.79   
Madoka Christensen  1977  Vordingborg Svømme Klub            32.92   
Ulla Nielsen  1979  Gentofte Svømme Klub            33.35   
Henrike Bärhold  1977  Hamburger Sc            34.17   
Maria Melchiors  1979  U.S.G            38.18   
Dina Sejersen  1978  Agfs Svømmeafdeling            44.29   
                     
 
Løb 52, 50m Butterfly Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Hansen  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde            32.73   
Louise Friis  1981  Agfs Svømmeafdeling            33.34   
Louise Delani  1984  GI-40 Hermes            33.46   
                     
 
Løb 53, 50m Butterfly Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Christensen  1987  Agfs Svømmeafdeling            26.78   
Daniel Gynthersen  1986  Svendborg Svømme Klub            28.27   
Thomas Vestergaard  1989  Odense Svømme Klub            31.08   
                     
 
Løb 54, 50m Butterfly Herrer, Finaler 70 - 74 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  GI-40 Hermes            37.09   
Mogens Jensen  1939  Korsør Sv & Livr. Klub            1:04.53   
                     
 
Løb 54, 50m Butterfly Herrer, Finaler 65 - 69 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  GI-40 Hermes            33.87   
Yaroslav Novitskiy  1945  All Stars Moscow            DNS   
                     
 
Løb 54, 50m Butterfly Herrer, Finaler 60 - 64 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Leif Madsen  1949  Randers Freja Triathlon            41.94   
                     
 
Løb 54, 50m Butterfly Herrer, Finaler 55 - 59 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF            34.14   
Flemming Nielsen  1954  GI-40 Hermes            34.74   
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup            35.57   
                     
 
Løb 54, 50m Butterfly Herrer, Finaler 50 - 54 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G            32.19   
Mikael Gardell  1960  Spårvägens Simförening            32.87   
                     
 
Løb 54, 50m Butterfly Herrer, Finaler 45 - 49 år 
Sponsor: 10 min pause EFTER løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Lyngby Svømmeklub            30.71   
Jahn O. Ruud  1962  Agfs Svømmeafdeling            33.53   
Lars Aagaard  1962  Svømmeklubben Opnør            35.00