Resultat Total - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters kortbane    Udskriftsdato  08 marts 2009   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:12   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Allan Andersson  1929  Simklubben Ran            43.85   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Inge Blomquist  1932  Simklubben Ran            38.31   
Jan Ulrik-Pedersen  1932  Holbæk Svømme Klub            43.50   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tore Persson  1937  Simklubben Ran            33.51   
Sewerin Ekman  1937  Malmö Kappsimningsklubb            35.79   
Otto Christensen  1938  Vordingborg Svømme Klub            39.24   
Mogens Jensen  1939  Korsør Sv & Livr. Klub            41.69   
Erik Kjær  1935  GI-40 Hermes            48.96   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  GI-40 Hermes            30.92   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub            38.20   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Backlund  1949  Mariestads Simsällskap            29.58   
Leif Madsen  1949  Hobro Svømmeklub            32.81   
Stig Svendsen  1946  Ringsted Svømme Klub            44.95   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Allerød Svømmeklub            29.79   
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF            30.04   
Jens Halgreen  1954  Ringsted Svømme Klub            31.36   
Poul Erik Tarp  1950  Nakskov Svømme Klub            31.41   
Jan Kragerup  1952  GI-40 Hermes            31.54   
Jesper Roed  1953  Agfs Svømmeafdeling            34.08   
Flemming Sørensen  1950  Odder IGF            49.88   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Brorson  1958  Malmö Kappsimningsklubb            27.35   
Per Lyngsø  1959  Vordingborg Svømme Klub            29.07   
Jan Dich Mortensen  1959  Randers Freja Triathlon            29.28   
Finn Bækgaard  1955  Vallensbæk IF Af 1939            30.54   
Søren Winther Larsen  1957  Agfs Svømmeafdeling            30.64   
Per Falk Rasmussen  1958  Korsør Sv & Livr. Klub            31.22   
Steen Elborne  1957  Allerød Svømmeklub            35.77   
Leif Grønskov  1958  Glostrup Svømme Klub            DNF   
Søren Toft  1956  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Lyngby Svømmeklub            25.85   
Ingo Benneweg  1963  Sg Elbe            26.32   
Jens Bro Holmen  1961  Aalborg Svømmeklub            27.23   
Lars Lønborg  1964  Glostrup Svømme Klub            30.80   
Tommy Kristensen  1963  Haldens Svømmeklub            30.82   
Gerhard Deneken  1963  Korsør Sv & Livr. Klub            32.24   
Michael Nielsen  1964  Ringsted Svømme Klub            34.29   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jørgen J Berg  1965  Haldens Svømmeklub            25.73   
Carsten Andersen  1967  Simklubben Laxen            25.84   
Claus Hauge Thomsen  1966  Randers Freja Triathlon            25.99   
Henrik Jangvall  1966  Malmö Kappsimningsklubb            26.08   
Vagn Høgholm Pedersen  1965  Agfs Svømmeafdeling            26.39   
Kai Olaf Zarp  1965  Sg Elbe            26.42   
Brian Jørgensen  1968  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.20   
Ken Wisler-Poulsen  1969  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.28   
Mats Möller  1967  Helsingborgs Simsällskap            28.61   
10  Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub            29.95   
11  Rune Offerdal  1969  Haldens Svømmeklub            30.03   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub            24.99   
Peter Empacher  1972  Gentofte Svømme Klub            25.93   
Anders Dalsgaard  1970  SIGMA Nordsjælland            26.45   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub            28.15   
Jan Farving  1970  Agfs Svømmeafdeling            29.60   
Ole Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            29.83   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            30.20   
Klaus Nielsen  1973  Holbæk Svømme Klub            31.66   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Aleks Danmark  1977  Aalborg Svømmeklub            23.85   
Johan Bergendorff  1978  U.S.G            25.08   
Peter Schultz  1976  U.S.G            25.77   
Jonas Falk  1979  Malmö Kappsimningsklubb            25.79   
Anders Berg Jørgensen  1978  U.S.G            26.09   
Christian Stamholt  1975  Aalborg Svømmeklub            27.33   
Søren Jensen  1975  U.S.G            27.45   
Tue Nøddekær  1977  U.S.G            27.47   
Michael Røder  1978  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.97   
10  Esben Roslev  1975  Holbæk Svømme Klub            29.68   
11  Lasse Munck Rasmussen  1977  Aalborg Svømmeklub            30.26   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Søren Christensen  1984  Odense Svømme Klub            24.69   
Sune Thonesen  1983  Lyngby Svømmeklub            25.55   
Kasper H Gravesen  1981  Aarhus Studenternes Svømmeafde            26.54   
Søren Emil Dahlgaard  1984  Agfs Svømmeafdeling            27.16   
Rune Solvang  1980  U.S.G            27.40   
Michael Clausen  1981  Glostrup Svømme Klub            27.44   
Benjamin Larsen  1982  Odense Svømme Klub            27.83   
Kim Skou Hansen  1981  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.89   
Niels Skovmand  1982  Agfs Svømmeafdeling            29.21   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 85 - 89 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lis Knutzen  1920  Lyngby Svømmeklub            1:06.49   
Lisa Friis  1923  GI-40 Hermes            1:11.07   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Else Marie Hjortkjær  1934  Swim Team Tåstrup            57.44   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            40.38   
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub            43.46   
Hanne Simonsen  1945  SIGMA Nordsjælland            53.54   
Conny Svendsen  1946  Ringsted Svømme Klub            53.56   
Laila Larsen  1947  Odense Svømme Klub            54.76   
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub            57.56   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Grethe Vang Nielsen  1950  Odense Svømme Klub            52.68   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Andersen  1958  Nakskov Svømme Klub            30.94   
Ann-Marie Lennheden  1957  Simklubben Laxen            31.02   
Anette Simmelholt  1959  Korsør Sv & Livr. Klub            39.38   
Else Møller  1958  GI-40 Hermes            39.64   
Lisbeth Holmbjerg Jensen  1956  Agfs Svømmeafdeling            39.71   
Lone Hessilt  1956  Glostrup Svømme Klub            42.42   
Ulla Petersen  1958  Lyngby Svømmeklub            47.65   
Nina Madsen  1957  Korsør Sv & Livr. Klub            58.37   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Susanna Rosén  1963  Ystads Simsällskap            28.74   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            29.68   
Sascha Tschernja  1964  Glostrup Svømme Klub            32.49   
Birgit Niss  1964  Sg Elbe            37.28   
Pia Vibe Petersen  1964  GI-40 Hermes            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pia Möller  1968  Helsingborgs Simsällskap            30.94   
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub            31.47   
Lene Rødshagen  1967  Swim Team Tåstrup            32.30   
Michelle Kjærsgaard  1967  Næstved IF            34.89   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria B. Knudsen  1974  U.S.G            28.61   
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub            29.08   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Miriam Müller  1978  Hamburger Sc            28.26   
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb            28.36   
Kristina Vasiliuskaite  1979  Gentofte Svømme Klub            29.42   
Madoka Christensen  1977  Vordingborg Svømme Klub            29.53   
Sidsel Homann  1978  Aarhus Studenternes Svømmeafde            32.08   
Dorethe Elm Jørgensen  1978  GI-40 Hermes            32.80   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Line Lund  1981  U.S.G            28.28   
Sys Nikolajsen  1982  U.S.G            29.36   
Ann Sophie C. Lønnberg  1983  U.S.G            29.66   
Marie Larsen  1980  Aalborg Svømmeklub            29.87   
Line Kirk Sørensen  1984  Odder IGF            31.18   
Louise Sigsgaard  1984  Aalborg Svømmeklub            33.24   
Sarah Nete Back  1980  SIGMA Nordsjælland            DNS   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub    53.26        1:56.44   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karsten Hessilt  1953  Glostrup Svømme Klub    47.76        1:41.93   
Flemming Sørensen  1950  Odder IGF    55.36        1:53.71   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Glen Christiansen  1957  U.S.G    33.05        1:09.56   
Peter Faunø  1956  Agfs Svømmeafdeling    39.96        1:27.64   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Egger  1961  Sg Elbe    35.76        1:18.67   
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G    38.93        1:22.38   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Ancker  1967  Aarhus Studenternes Svømmeafde    33.04        1:10.75   
Lars Lund  1966  SIGMA Nordsjælland    37.80        1:20.23   
Niels E. Rasmussen  1965  Ringsted Svømme Klub    38.67        1:21.61   
Rune Offerdal  1969  Haldens Svømmeklub    39.12        1:22.16   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Böhm  1974  Sg Hamburg-West    38.63        1:22.00   
Klaus Nielsen  1973  Holbæk Svømme Klub    44.55        1:32.75   
Jonas Toftemark  1973  Holbæk Svømme Klub            DSQ  en hånd i vend. 25m 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Carstensen  1978  West Swim Esbjerg    31.71        1:07.96   
Christian H. Graversen  1978  Vejle Svømmeklub Triton    32.60        1:09.84   
Jacob Berg Jørgensen  1977  U.S.G    33.90        1:12.65   
Niels Kristensen  1978  Aalborg Svømmeklub    35.47        1:15.40   
Søren Bové  1975  Aalborg Svømmeklub              afmeldt 
Sebastian Dous  1975  Sg Elbe            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Kristensen  1982  Lyngby Svømmeklub    29.19        1:02.11   
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF    33.09        1:10.34   
Thomas Lund  1980  Glostrup Svømme Klub    34.57        1:15.31   
Torbjørn Brøgger  1984  Agfs Svømmeafdeling    34.54        1:15.50   
Kristian Nissen  1981  Agfs Svømmeafdeling    35.52        1:16.06   
Bjørn Koch  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde    37.42        1:19.76   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 85 - 89 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lis Knutzen  1920  Lyngby Svømmeklub    1:23.38        2:55.31   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lis Glasdam  1937  Odder IGF    56.17        2:00.92   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hanne Simonsen  1945  SIGMA Nordsjælland    56.46        2:00.34   
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub    1:01.61        2:07.78   
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub    1:05.76        2:21.75   
Laila Larsen  1947  Odense Svømme Klub            DNF   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Winnie Grønbech  1953  GI-40 Hermes    51.03        1:45.56   
Grethe Vang Nielsen  1950  Odense Svømme Klub    1:03.06        2:14.32   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hanne Møller  1958  GI-40 Hermes    46.15        1:39.91   
Lone Hessilt  1956  Glostrup Svømme Klub    51.51        1:49.14   
Ulla Petersen  1958  Lyngby Svømmeklub    59.92        2:05.58   
Nina Madsen  1957  Korsør Sv & Livr. Klub    1:01.92        2:12.70   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    37.58        1:19.26   
Lotte Kobbelgaard  1964  Aalborg Svømmeklub    37.21        1:19.62   
Aino Slej  1963  Aarhus Studenternes Svømmeafde    42.86        1:29.11   
Britt Pørneki  1963  Næstved IF    45.35        1:34.75   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sanne Juel  1965  Næstved IF    41.15        1:25.46   
Helen Haas  1968  Agfs Svømmeafdeling    58.42        2:04.53   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lene Lihn Brandt  1972  Randers Freja Triathlon    39.51        1:22.03   
Caroline Suhr  1971  SIGMA Nordsjælland    39.22        1:22.03   
Inga Wagner  1973  Hamburger Sc    41.02        1:25.90   
Charlotte Berner  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde    41.46        1:26.89   
Susanne Hansen  1973  Vordingborg Svømme Klub    43.02        1:30.49   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marit Breitfeld  1975  Hamburger Sc    34.61        1:14.33   
Cecilia Kentell  1975  Malmö Kappsimningsklubb    37.20        1:19.60   
Rikke H. Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub    39.96        1:26.44   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Lund  1984  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.44        1:10.68  ER 
Fia Borglin  1981  Malmö Kappsimningsklubb    40.68        1:26.98   
Louise Askhim  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde    41.74        1:28.34   
Line Kirk Sørensen  1984  Odder IGF    44.35        1:32.85   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Allan Andersson  1929  Simklubben Ran            47.86   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tore Persson  1937  Simklubben Ran            41.92   
Erik Kjær  1935  GI-40 Hermes            55.50   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub            52.07   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub            52.80   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Leif Madsen  1949  Hobro Svømmeklub            43.23   
Stig Svendsen  1946  Ringsted Svømme Klub            53.88   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Allerød Svømmeklub            36.97   
Jesper Roed  1953  Agfs Svømmeafdeling            43.15   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Nordanger  1959  Malmö Kappsimningsklubb            32.48   
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub            34.39   
Steen Elborne  1957  Allerød Svømmeklub            43.47   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Nielsen  1963  Vordingborg Svømme Klub            38.98   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Finn Vistrup  1967  Nakskov Svømme Klub            28.85   
Jørgen J Berg  1965  Haldens Svømmeklub            30.07   
Henry Stokholm  1969  West Swim Esbjerg            31.28   
Claus Hauge Thomsen  1966  Randers Freja Triathlon            31.33   
Christian Frederiksen  1965  West Swim Esbjerg            32.35   
Henrik Wallden  1968  Malmö Kappsimningsklubb            35.79   
Frank Barthelmes  1965  Sg Elbe            36.19   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub            28.68   
Bo Stenhuus  1972  U.S.G            30.15   
Peter Empacher  1972  Gentofte Svømme Klub            30.28   
Karsten Normann Olesen  1970  Holbæk Svømme Klub            30.87   
Jesper Kousholt  1974  Agfs Svømmeafdeling            34.78   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            36.85   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Aleks Danmark  1977  Aalborg Svømmeklub            27.58   
Jens Wanscher  1977  Odense Svømme Klub            29.13   
Peter Schultz  1976  U.S.G            30.28   
Søren Jensen  1975  U.S.G            32.15   
Anders Berg Jørgensen  1978  U.S.G            32.46   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torbjørn Brøgger  1984  Agfs Svømmeafdeling            31.18   
Benjamin Larsen  1982  Odense Svømme Klub            35.24   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 85 - 89 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lisa Friis  1923  GI-40 Hermes            1:13.91   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lis Glasdam  1937  Odder IGF            54.34   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            45.43   
Conny Svendsen  1946  Ringsted Svømme Klub            59.41   
Laila Larsen  1947  Odense Svømme Klub            1:11.79   
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub            1:15.71   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Grethe Vang Nielsen  1950  Odense Svømme Klub            1:08.32   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Andersen  1958  Nakskov Svømme Klub            36.88   
Nina Madsen  1957  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jette Kurtzhals  1963  Roskilde Svømning            42.44   
Helle Rasmussen  1960  Vordingborg Svømme Klub            43.35   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub            35.60   
Sanne Juel  1965  Næstved IF            36.13   
Helen Haas  1968  Agfs Svømmeafdeling            55.49   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub            35.46   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dorethe Elm Jørgensen  1978  GI-40 Hermes            39.97   
Vibeke Hansen  1975  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Fjallstein  1981  U.S.G            33.33   
Sys Nikolajsen  1982  U.S.G            33.93   
Ann Sophie C. Lønnberg  1983  U.S.G            34.16   
Anne Hinsch  1982  Gentofte Svømme Klub            34.98   
Line Kirk Sørensen  1984  Odder IGF            38.28   
Louise Sigsgaard  1984  Aalborg Svømmeklub            39.18   
Lisa Haglund  1983  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  GI-40 Hermes    40.03        1:28.05   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  GI-40 Hermes    35.03        1:15.86   
Kaj Aagaard  1946  Vordingborg Svømme Klub    42.93        1:36.11   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jens Kjærum  1957  Roskilde Svømning    36.55        1:16.56   
Per Lyngsø  1959  Vordingborg Svømme Klub    37.54        1:17.44   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ingo Benneweg  1963  Sg Elbe    30.45        1:06.02   
Lars J Christensen  1960  SIGMA Nordsjælland    36.04        1:19.01   
Jan Nielsen  1963  Vordingborg Svømme Klub    37.04        1:21.16   
Jahn O. Ruud  1962  Agfs Svømmeafdeling    36.17        1:22.36   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Henrik Jeppesen  1966  U.S.G    30.20        1:04.13   
Carsten Andersen  1967  Simklubben Laxen    31.59        1:07.06   
Henrik Egekvist  1967  Agfs Svømmeafdeling    33.51        1:10.06   
Brian Jørgensen  1968  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.84        1:10.11   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub    35.83        1:16.05   
Preben Hansen  1967  Aars Svømmeklub    36.01        1:21.87   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikael Baur  1972  GI-40 Hermes    29.12        1:03.68   
Søren Rom  1973  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.67        1:04.45   
Bo Stenhuus  1972  U.S.G    31.05        1:05.48   
Christian Johannessen  1974  Lyngby Svømmeklub    30.82        1:07.89   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Carstensen  1978  West Swim Esbjerg    26.95        56.60   
Dan Otzen  1977  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.45        1:00.90   
Reno Jekabsons  1976  Aqua Valmiera Letland    28.98        1:03.16   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Søren Christensen  1984  Odense Svømme Klub    28.47        1:00.37   
Kasper H Gravesen  1981  Aarhus Studenternes Svømmeafde    29.00        1:02.72   
Rune Solvang  1980  U.S.G    31.06        1:06.45   
Niels Skovmand  1982  Agfs Svømmeafdeling            1:13.77   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ann-Marie Lennheden  1957  Simklubben Laxen    39.64        1:23.45   
Anette Simmelholt  1959  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Susanna Rosén  1963  Ystads Simsällskap    32.81        1:10.89   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF    33.94        1:13.08   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lene Rødshagen  1967  Swim Team Tåstrup    36.80        1:18.26   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb    32.23        1:07.60   
Marit Breitfeld  1975  Hamburger Sc    32.47        1:08.34   
Miriam Müller  1978  Hamburger Sc    33.06        1:11.42   
Kristina Thomsen  1979  Glostrup Svømme Klub    34.94        1:14.66   
Kristina Vasiliuskaite  1979  Gentofte Svømme Klub    34.88        1:15.10   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Line Lund  1981  U.S.G    32.63        1:09.77   
Mia Rasmussen  1984  Odder IGF    49.87        1:55.81   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lennert Brock  1933  Simklubben Ran    52.10  1:55.72  3:00.75    4:00.71   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub    53.00  1:56.76  3:04.88    4:11.17   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Karsten Hessilt  1953  Glostrup Svømme Klub    51.08  1:50.13  2:48.97    3:45.92   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Lyngby Svømmeklub    35.59  1:16.36  1:58.92    2:42.27   
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G    41.97  1:29.01  2:17.29    3:03.83   
Gerhard Deneken  1963  Korsør Sv & Livr. Klub    43.74  1:32.25  2:23.00    3:14.36   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Morten Reinholt Hansen  1969  Vordingborg Svømme Klub    36.36  1:16.79  1:57.99    2:39.50   
Martin Dahl Jepsen  1967  U.S.G    36.79  1:18.06  1:59.86    2:42.98   
Morten Klint  1967  Glostrup Svømme Klub    37.48  1:20.44  2:04.62    2:48.91   
Niels E. Rasmussen  1965  Ringsted Svømme Klub    42.29  1:30.29  2:19.75    3:08.78   
Frank Barthelmes  1965  Sg Elbe    42.92  1:32.47  2:22.97    3:12.47   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Martin B. Knudsen  1971  U.S.G    38.13  1:20.14  2:02.76    2:47.06   
Karsten Normann Olesen  1970  Holbæk Svømme Klub    38.70  1:22.79  2:06.68    2:48.99   
Lars Böhm  1974  Sg Hamburg-West    40.31  1:25.66  2:14.21    3:03.27   
Klaus Nielsen  1973  Holbæk Svømme Klub    49.05  1:42.87  2:39.62    3:33.22   
Christian Bundgaard  1971  U.S.G              afmeldt 
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jacob Carstensen  1978  West Swim Esbjerg    34.76  1:13.17  1:51.42    2:30.76   
Christian H. Graversen  1978  Vejle Svømmeklub Triton    34.58  1:12.98  1:52.48    2:33.05   
Jacob Berg Jørgensen  1977  U.S.G    35.45  1:16.01  1:57.97    2:40.31   
Niels Kristensen  1978  Aalborg Svømmeklub    37.02  1:19.28  2:02.47    2:45.86   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jesper Kristensen  1982  Lyngby Svømmeklub    31.73  1:07.79  1:44.49    2:20.98   
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF    36.11  1:17.14  1:58.35    2:38.28   
Jens Dick-Nielsen  1982  Glostrup Svømme Klub    35.31  1:15.36  1:56.94    2:39.07   
Thomas Lund  1980  Glostrup Svømme Klub    37.70  1:20.35  2:04.65    2:49.50   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 85 - 89 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lis Knutzen  1920  Lyngby Svømmeklub    1:28.19  3:07.87  4:50.24    6:30.18   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marianne Andersen  1958  Nakskov Svømme Klub    45.67  1:38.45  2:32.50    3:24.47   
Hanne Møller  1958  GI-40 Hermes    50.50  1:49.42  2:49.43    3:45.95   
Lone Hessilt  1956  Glostrup Svømme Klub    52.28  1:50.91  2:52.59    3:54.50   
Nina Madsen  1957  Korsør Sv & Livr. Klub    1:02.49  2:17.09  3:35.90    4:48.94   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lotte Kobbelgaard  1964  Aalborg Svømmeklub    40.19  1:25.14  2:10.51    2:53.58   
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    40.09  1:23.82  2:08.86    2:53.90   
Britt Pørneki  1963  Næstved IF    46.67  1:37.35  2:29.57    3:21.03   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  SIGMA Nordsjælland    39.74  1:24.49  2:10.64    2:58.29   
Inga Wagner  1973  Hamburger Sc    41.14  1:26.72  2:12.99    2:59.39   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marit Breitfeld  1975  Hamburger Sc    37.29  1:19.31  2:01.71    2:43.32   
Rikke H. Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub    43.44  1:32.01  2:21.79    3:11.20   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Linda Lund  1984  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.12  1:15.99  1:56.76    2:36.93   
Mia Rasmussen  1984  Odder IGF    53.82  1:56.32  3:03.17    4:10.81   
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Otto Christensen  1938  Vordingborg Svømme Klub    1:42.32  3:34.32  5:26.96  7:19.27  14:38.70   
          9:11.64  11:03.54  12:53.89       
Erik Kjær  1935  GI-40 Hermes    2:07.72  4:24.35  6:38.05  8:53.13  17:52.42   
          11:08.85  13:24.11  15:37.90       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Finn Hyllested  1944  GI-40 Hermes    1:22.01  2:53.31  4:26.21  6:03.24  12:38.36   
          7:40.50  9:19.92  11:01.17       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub    1:47.85  3:43.03  5:39.43  7:37.24  15:33.76   
          9:36.27  11:36.29  13:37.11       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Jan Kragerup  1952  GI-40 Hermes    1:18.90  2:46.51  4:15.46  5:44.50  11:50.96   
          7:16.34  8:47.31  10:20.43       
Jens Halgreen  1954  Ringsted Svømme Klub    1:17.77  2:46.05  4:19.85  5:55.13  12:23.96   
          7:31.92  9:09.54  10:47.24       
Jesper Roed  1953  Agfs Svømmeafdeling    1:32.39  3:12.70  4:54.76  6:39.10  13:35.76   
          8:23.85  10:09.67  11:54.36       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ann-Marie Lennheden  1957  Simklubben Laxen    1:17.68  2:40.91  4:05.66  5:31.27  11:12.39   
          6:56.38  8:22.87  9:49.07       
Jan Dich Mortensen  1959  Randers Freja Triathlon    1:18.43  2:43.88  4:09.52  5:36.17  11:20.45   
          7:01.84  8:28.48  9:55.43       
Mikael Burlev  1955  U.S.G    1:19.53  2:47.37  4:16.69  5:48.59  11:52.04   
          7:19.48  8:52.25  10:24.59       
Else Møller  1958  GI-40 Hermes    1:40.80  3:34.18  5:27.57  7:19.61  14:42.08   
          9:12.24  11:04.92  12:56.09       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Jens Bro Holmen  1961  Aalborg Svømmeklub    1:12.96  2:33.13  3:54.30  5:15.58  10:33.86   
          6:36.28  7:56.33  9:16.05       
Jan Nielsen  1963  Vordingborg Svømme Klub    1:15.81  2:36.91  3:59.41  5:22.75  10:54.47   
          6:46.29  8:09.85  9:33.24       
Helle Rasmussen  1960  Vordingborg Svømme Klub    1:23.65  2:52.29  4:21.65  5:50.85  11:43.39   
          7:19.35  8:48.13  10:15.88       
Michael Nielsen  1964  Ringsted Svømme Klub    1:21.53  2:53.53  4:27.11  6:01.70  12:08.10   
          7:35.44  9:08.99  10:40.82       
Poul Gammelholm Jensen  1960  Randers Freja Triathlon    1:33.95  3:17.49  5:01.57  6:44.42  13:29.25   
          8:27.06  10:09.61  11:52.63       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Claus Hauge Thomsen  1966  Randers Freja Triathlon    1:07.65  2:21.66  3:36.58  4:52.03  9:49.82   
          6:07.34  7:23.03  8:38.19       
Morten Reinholt Hansen  1969  Vordingborg Svømme Klub    1:08.68  2:22.88  3:37.35  4:52.27  9:52.14   
          6:07.56  7:23.97  8:39.75       
Henrik Jeppesen  1966  U.S.G    1:09.10  2:19.30  3:29.15  4:37.89  9:59.92   
          6:03.39  7:24.75  8:43.93       
Christian Frederiksen  1965  West Swim Esbjerg    1:11.16  2:26.91  3:44.54  5:02.18  10:10.87   
          6:20.11  7:37.66  8:55.81       
Christian Drachmann  1968  SIGMA Nordsjælland    1:08.40  2:22.26  3:39.19  4:58.03  10:15.12   
          6:17.73  7:37.72  8:57.00       
Dorthe Rathmann Bengtson  1966  SIGMA Nordsjælland    1:23.92      5:56.99  11:56.90   
            8:59.71  10:30.19       
Brian Jørgensen  1968  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Mikael Baur  1972  GI-40 Hermes    1:04.80  2:16.16  3:28.08  4:40.05  9:30.51   
          5:52.67  7:05.86  8:18.67       
Bo Stenhuus  1972  U.S.G    1:05.85  2:18.11  3:31.58  4:45.11  9:41.29   
          5:59.70  7:13.58  8:28.24       
Søren Rom  1973  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:06.28  2:18.51  3:33.81  4:52.97  9:59.30   
          6:12.32  7:31.35  8:49.01       
Kim Jessing Pedersen  1971  Swim Team Tåstrup    1:14.59  2:34.41  3:54.85  5:15.76  10:41.21   
          6:37.32  7:59.49  9:21.36       
Johan Birgersson  1971  Helsingborgs Simsällskap    1:13.60  2:35.18  3:56.80  5:20.06  10:57.36   
          6:43.41  8:08.33  9:32.66       
Ole Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub    1:17.78    4:11.81  5:39.25  11:22.84   
          7:04.97  8:30.51  9:58.30       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lars Dick-Nielsen  1978  Glostrup Svømme Klub    1:04.23  2:13.44  3:23.15  4:33.37  9:17.56   
          5:43.73  6:55.25  8:07.18       
Anders Berg Jørgensen  1978  U.S.G    1:06.47  2:18.18  3:32.32  4:46.49  9:44.68   
          6:01.98  7:17.45  8:33.06       
Ole Nissen  1978  Glostrup Svømme Klub    1:13.09  2:32.71  3:53.25  5:14.67  10:34.18   
          6:35.99  7:57.08  9:17.14       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sune Thonesen  1983  Lyngby Svømmeklub    1:01.42  2:07.27  3:13.37  4:22.28  9:02.05   
          5:31.46  6:42.79  7:54.20       
Ann Sophie C. Lønnberg  1983  U.S.G    1:08.13  2:21.04  3:34.45  4:48.04  9:41.01   
          6:01.41  7:15.23  8:28.88       
Søren Emil Dahlgaard  1984  Agfs Svømmeafdeling    1:08.20  2:20.73  3:33.23  4:47.19  9:44.25   
          6:02.00  7:16.43  8:31.18       
Jens Dick-Nielsen  1982  Glostrup Svømme Klub    1:08.32  2:23.54  3:40.59  4:59.38  10:21.76   
          6:19.09  7:39.76  9:00.99       
Niels Skovmand  1982  Agfs Svømmeafdeling    1:09.20  2:27.33  3:47.20  5:08.17  10:30.55   
          6:29.65  7:51.25  9:12.72       
Louise Friis  1981  Agfs Svømmeafdeling    1:11.73  2:29.32  3:49.20  5:10.17  10:36.26   
          6:31.83  7:53.92  9:17.43       
Mette Munk Jensen  1983  Odense Svømme Klub    1:18.48  2:40.87  4:01.81  5:24.21  10:49.06   
          6:46.10  8:07.00  9:28.52       
Louise Perry  1984  Agfs Svømmeafdeling    1:24.87  2:56.72  4:29.46  6:02.59  12:07.46   
          7:33.62  9:06.17  10:38.68       
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    46.86        1:42.40   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Winnie Grønbech  1953  GI-40 Hermes    50.37        1:40.85   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Simmelholt  1959  Korsør Sv & Livr. Klub    47.70        1:40.34   
Lisbeth Holmbjerg Jensen  1956  Agfs Svømmeafdeling    49.23        1:43.50   
Ulla Petersen  1958  Lyngby Svømmeklub    1:01.95        2:02.75   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    37.76        1:18.18   
Sascha Tschernja  1964  Glostrup Svømme Klub    43.38        1:30.88   
Jette Kurtzhals  1963  Roskilde Svømning    41.82        1:31.77   
Pia Vibe Petersen  1964  GI-40 Hermes            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sanne Juel  1965  Næstved IF    34.88        1:15.40   
Lene Rødshagen  1967  Swim Team Tåstrup    37.72        1:20.66   
Michelle Kjærsgaard  1969  Næstved IF    43.41        1:33.00   
Helen Haas  1968  Agfs Svømmeafdeling    53.55        1:53.79   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria B. Knudsen  1974  U.S.G    35.26        1:14.83   
Caroline Suhr  1971  SIGMA Nordsjælland    36.38        1:15.02   
Lene Lihn Brandt  1972  Randers Freja Triathlon    35.25        1:15.22   
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub    34.62        1:16.64   
Susanne Hansen  1973  Vordingborg Svømme Klub    42.29        1:23.77   
Gitte Nautrup Pedersen  1972  IHF Svømning    37.82        1:24.92   
Angelica Holgersson  1972  Helsingborgs Simsällskap    39.65        1:25.83   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Madoka Christensen  1977  Vordingborg Svømme Klub    35.58        1:16.63   
Sidsel Homann  1978  Aarhus Studenternes Svømmeafde    41.13        1:26.47   
Dorethe Elm Jørgensen  1978  GI-40 Hermes    40.60        1:27.33   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Lund  1984  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.15        1:06.52   
Sys Nikolajsen  1982  U.S.G    33.56        1:13.67   
Anne Hinsch  1982  Gentofte Svømme Klub    34.68        1:17.07   
Marie Larsen  1980  Aalborg Svømmeklub    37.22        1:18.84   
Louise Askhim  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde    37.61        1:20.56   
Louise Sigsgaard  1984  Aalborg Svømmeklub    38.81        1:27.78   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lennert Brock  1933  Simklubben Ran    53.83        1:49.01   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tore Persson  1937  Simklubben Ran    41.86        1:29.13   
Otto Christensen  1938  Vordingborg Svømme Klub    54.09        1:51.15   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  GI-40 Hermes    38.10        1:24.60   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  GI-40 Hermes    35.25        1:14.53   
Lars Backlund  1949  Mariestads Simsällskap    38.47        1:21.02   
Leif Madsen  1949  Hobro Svømmeklub    42.53        1:32.20   
Stig Svendsen  1946  Ringsted Svømme Klub    55.47        1:57.08   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Allerød Svømmeklub    36.31        1:19.48   
Karsten Hessilt  1953  Glostrup Svømme Klub    51.78        1:42.97   
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF            DSQ  2 flyben i start bry 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Glen Christiansen  1957  U.S.G    32.19        1:06.94   
Søren Toft  1956  Gladsaxe Idræts Forening    33.29        1:12.12   
Jan Nordanger  1959  Malmö Kappsimningsklubb    34.04        1:15.66   
Per Lyngsø  1959  Vordingborg Svømme Klub    37.88        1:19.38   
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub    35.39        1:19.61   
Jens Kjærum  1957  Roskilde Svømning    38.43        1:20.48   
Finn Bækgaard  1955  Vallensbæk IF Af 1939    37.70        1:21.90   
Per Falk Rasmussen  1958  Korsør Sv & Livr. Klub    40.04        1:24.41   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Lyngby Svømmeklub    29.65        1:05.08   
Ingo Benneweg  1963  Sg Elbe    32.06        1:08.41   
Thomas Egger  1961  Sg Elbe    34.56        1:14.08   
Tommy Kristensen  1963  Haldens Svømmeklub    38.18        1:21.60   
Lars J Christensen  1960  SIGMA Nordsjælland    38.55        1:23.68   
Lars Lønborg  1964  Glostrup Svømme Klub    39.15        1:24.62   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Ancker  1967  Aarhus Studenternes Svømmeafde    29.88        1:04.64   
Jørgen J Berg  1965  Haldens Svømmeklub    29.74        1:06.17   
Carsten Andersen  1967  Simklubben Laxen    30.74        1:06.89   
Morten Klint  1967  Glostrup Svømme Klub    32.55        1:09.62   
Kai Olaf Zarp  1965  Sg Elbe    32.49        1:10.08   
Lars Lund  1966  SIGMA Nordsjælland    33.67        1:13.31   
Henrik Egekvist  1967  Agfs Svømmeafdeling    35.20        1:13.44   
Niels E. Rasmussen  1965  Ringsted Svømme Klub    35.38        1:15.78   
Frank Barthelmes  1965  Sg Elbe    36.48        1:17.11   
10  Henrik Wallden  1968  Malmö Kappsimningsklubb    35.25        1:19.39   
Preben Hansen  1967  Aars Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karsten Normann Olesen  1970  Holbæk Svømme Klub    30.78        1:06.50   
Peter Empacher  1972  Gentofte Svømme Klub    30.37        1:07.72   
Christian Johannessen  1974  Lyngby Svømmeklub    31.67        1:08.59   
Mikael Baur  1972  GI-40 Hermes    31.75        1:09.25   
Martin B. Knudsen  1971  U.S.G    33.35        1:09.57   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub    33.02        1:13.99   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub    35.41        1:15.55   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Carstensen  1978  West Swim Esbjerg    27.11        57.02   
Christian H. Graversen  1978  Vejle Svømmeklub Triton    31.30        1:05.33   
Jonas Falk  1979  Malmö Kappsimningsklubb    31.04        1:06.67   
Jacob Berg Jørgensen  1977  U.S.G    33.05        1:09.15   
Aleks Danmark  1977  Aalborg Svømmeklub    31.16        1:10.89   
Morten ø Andreasen  1975  Aarhus Studenternes Svømmeafde    33.63        1:12.01   
Tue Nøddekær  1977  U.S.G    34.18        1:12.13   
Esben Roslev  1975  Holbæk Svømme Klub    34.27        1:15.74   
Lasse Munck Rasmussen  1977  Aalborg Svømmeklub    36.88        1:19.48   
Søren Bové  1975  Aalborg Svømmeklub              afmeldt 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Kristensen  1982  Lyngby Svømmeklub    28.37        1:00.35   
Kasper H Gravesen  1981  Aarhus Studenternes Svømmeafde    30.84        1:06.01   
Bjørn Koch  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde    33.67        1:12.10   
Kim Skou Hansen  1981  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.16        1:14.20   
Benjamin Larsen  1982  Odense Svømme Klub    34.55        1:14.37   
Søren Emil Dahlgaard  1984  Agfs Svømmeafdeling    34.75        1:14.64   
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Susanna Rosén  1963  Ystads Simsällskap    35.52  1:14.44  1:56.27    2:38.01  NR 
Helle Rasmussen  1960  Vordingborg Svømme Klub    45.35  1:33.00  2:22.01    3:10.74   
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub    39.41  1:21.34  2:04.32    2:47.13   
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gitte Nautrup Pedersen  1972  IHF Svømning    41.28  1:25.62  2:12.15    2:58.18   
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cecilia Kentell  1975  Malmö Kappsimningsklubb    37.19  1:17.65  1:58.81    2:39.85   
Kristina Thomsen  1979  Glostrup Svømme Klub    40.09  1:22.66  2:05.79    2:48.24   
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maria Fjallstein  1981  U.S.G    35.49  1:13.60  1:53.11    2:34.09   
Mette Munk Jensen  1983  Odense Svømme Klub    43.80  1:29.51  2:16.12    3:00.94   
Louise Perry  1984  Agfs Svømmeafdeling    42.86  1:30.07  2:17.92    3:03.65   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub    1:01.16  2:09.73  3:20.33    4:35.70   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jan Nordanger  1959  Malmö Kappsimningsklubb    35.60  1:14.96  1:56.83    2:37.96   
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub    38.91  1:22.52  2:11.47    3:03.31   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jan Nielsen  1963  Vordingborg Svømme Klub    43.83  1:33.35  2:22.86    3:09.63   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Finn Vistrup  1967  Nakskov Svømme Klub    33.29  1:10.09  1:47.79    2:24.76   
Peter Heise  1969  Vordingborg Svømme Klub    34.29  1:11.94  1:50.53    2:27.55   
Henry Stokholm  1969  West Swim Esbjerg    34.87  1:11.56  1:49.26    2:28.53   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub    37.96  1:19.77  2:02.85    2:47.24   
Christian Drachmann  1968  SIGMA Nordsjælland            DNS   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    31.33  1:04.75  1:38.24    2:11.40   
Bo Stenhuus  1972  U.S.G    59.20  1:14.16  1:54.20    2:35.31   
Karsten Normann Olesen  1970  Holbæk Svømme Klub    36.28  1:15.67  1:57.39    2:38.08   
Jesper Kousholt  1974  Agfs Svømmeafdeling    36.92  1:18.05  2:01.81    2:47.06   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Peter Schultz  1976  U.S.G    32.93  1:08.00  1:43.85    2:18.85   
Anders Borkmann  1979  Aalborg Svømmeklub    32.22  1:07.31  1:43.54    2:20.18   
Reno Jekabsons  1976  Aqua Valmiera Letland    33.05  1:08.87  1:45.31    2:21.75   
Jens Wanscher  1977  Odense Svømme Klub    31.83  1:06.68  1:43.75    2:22.59   
Dan Otzen  1977  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.65  1:10.82  1:49.13    2:26.63   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Torbjørn Brøgger  1984  Agfs Svømmeafdeling    34.68  1:11.25  1:48.28    2:25.69   
Rune Solvang  1980  U.S.G    34.53  1:13.47  1:53.43    2:33.46   
Michael Clausen  1981  Glostrup Svømme Klub    35.87  1:15.27  1:55.92    2:36.49   
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Damer, Finaler 240 - 279 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Osk Damer E  240  Odense Svømme Klub            DSQ  crawlsvømning 
  Grethe Vang Nielsen  1950      1:08.12        1:08.12   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Damer, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Glostrups Damer  160  Glostrup Svømme Klub            2:37.21   
  Kristina Thomsen  1979      38.11        38.11   
  Lone Hessilt  1956      49.74        1:27.85   
  Kate Sørensen  1961      35.07        2:02.92   
  Sascha Tschernja  1964      34.29        2:37.21   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Damer, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gentofte Damer  120  Gentofte Svømme Klub            2:20.76   
  Anne Hinsch  1982      35.13        35.13   
  Rikke H. Nielsen  1977      40.52        1:15.65   
  Kristina Vasiliuskaite  1979      33.38        1:49.03   
  Ellen Garne  1965      31.73        2:20.76   
                     
ASS B Damer  120  Aarhus Studenternes Svømmeafde            2:29.48   
  Louise Askhim  1984      39.82        39.82   
  Charlotte Berner  1972      39.59        1:19.41   
  Sidsel Homann  1978      38.11        1:57.52   
  Aino Slej  1963      31.96        2:29.48   
                     
Mkk Damer  120  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Damer, Finaler 100 - 119 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Damer A  100  U.S.G            2:11.17   
  Maria Fjallstein  1981      33.62        33.62   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      38.18        1:11.80   
  Line Lund  1981      30.77        1:42.57   
  Maria B. Knudsen  1974      28.60        2:11.17   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Herrer, Finaler 280 - 319 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Simklubben Ran Herrar  280  Simklubben Ran            2:53.96   
  Allan Andersson  1929      48.75        48.75   
  Lennert Brock  1933      45.46        1:34.21   
  Tore Persson  1937      40.64        2:14.85   
  Inge Blomquist  1932      39.11        2:53.96   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Herrer, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Agf Masters D  200  Agfs Svømmeafdeling            2:24.63   
  Jesper Roed  1953      41.92        41.92   
  Peter Faunø  1956      38.76        1:20.68   
  Jahn O. Ruud  1962      33.44        1:54.12   
  Søren Winther Larsen  1957      30.51        2:24.63   
                     
Gamle Drenge Ringsted  200  Ringsted Svømme Klub            2:42.16   
  Jens Halgreen  1954      41.31        41.31   
  Erik Skjoldstrup  1944      51.28        1:32.59   
  Niels E. Rasmussen  1965      36.32        2:08.91   
  Michael Nielsen  1964      33.25        2:42.16   
                     
Korsør Herrer  200  Korsør Sv & Livr. Klub            2:57.24   
  Hans Larsen  1943      54.17        54.17   
  Gerhard Deneken  1963      41.69        1:35.86   
  Per Falk Rasmussen  1958      38.66        2:14.52   
  Mogens Jensen  1939      42.72        2:57.24   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Herrer, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Herrer C  160  U.S.G            1:58.42   
  Bo Stenhuus  1972      30.12        30.12   
  Martin Dahl Jepsen  1967      32.90        1:03.02   
  Martin B. Knudsen  1971      28.45        1:31.47   
  Henrik Jeppesen  1966      26.95        1:58.42   
                     
Mkk Herrar  160  Malmö Kappsimningsklubb            1:59.75   
  Jan Nordanger  1959      32.64        32.64   
  Thomas Brorson  1958      33.61        1:06.25   
  Jonas Falk  1979      28.05        1:34.30   
  Henrik Jangvall  1966      25.45        1:59.75   
                     
Elbe  160  Sg Elbe            2:06.64   
  Kai Olaf Zarp  1965      33.08        33.08   
  Thomas Egger  1961      34.69        1:07.77   
  Ingo Benneweg  1963      29.06        1:36.83   
  Frank Barthelmes  1965      29.81        2:06.64   
                     
Kun Til Kanten  160  Vordingborg Svømme Klub            2:08.51   
  Peter Heise  1969      31.57        31.57   
  Morten Reinholt Hansen  1969      34.24        1:05.81   
  Jan Nielsen  1963      33.70        1:39.51   
  Per Lyngsø  1959      29.00        2:08.51   
                     
Halden  160  Haldens Svømmeklub            2:09.73   
  Jørgen J Berg  1965      31.28        31.28   
  Rune Offerdal  1969      37.58        1:08.86   
  Christian Børresen  1970      31.10        1:39.96   
  Ole Richard Holm-Olsen  1972      29.77        2:09.73   
                     
Glostrup 2  160  Glostrup Svømme Klub            2:10.78   
  Jess Brink  1966      35.92        35.92   
  Morten Klint  1967      34.23        1:10.15   
  Kaj Hansen  1974      30.14        1:40.29   
  Lars Lønborg  1964      30.49        2:10.78   
                     
Old Boys Holbæk  160  Holbæk Svømme Klub            2:23.53   
  Karsten Normann Olesen  1970      32.12        32.12   
  Jonas Toftemark  1973      47.64        1:19.76   
  Esben Roslev  1975      32.37        1:52.13   
  Klaus Nielsen  1973      31.40        2:23.53   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Herrer, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
As Masters Gruppe B  120  Aalborg Svømmeklub            1:54.78   
  Anders Borkmann  1979      29.46        29.46   
  Niels Kristensen  1978      33.93        1:03.39   
  Aleks Danmark  1977      24.73        1:28.12   
  Jens Bro Holmen  1961      26.66        1:54.78   
                     
Usg Herrer B  120  U.S.G            1:54.81   
  Peter Schultz  1976      30.20        30.20   
  Jacob Berg Jørgensen  1977      32.34        1:02.54   
  Johan Bergendorff  1978      27.18        1:29.72   
  Anders Berg Jørgensen  1978      25.09        1:54.81   
                     
Triton Herrer  120  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:02.79   
  Dan Otzen  1977      30.79        30.79   
  Michael Røder  1978      34.99        1:05.78   
  Søren Rom  1973      29.18        1:34.96   
  Ken Wisler-Poulsen  1969      27.83        2:02.79   
                     
ASS B Herrer  120  Aarhus Studenternes Svømmeafde            2:03.49   
  Morten Ancker  1967      31.54        31.54   
  Bjørn Koch  1984      36.13        1:07.67   
  Kasper H Gravesen  1981      28.07        1:35.74   
  Morten ø Andreasen  1975      27.75        2:03.49   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Herrer, Finaler 100 - 119 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Glostrup 1  100  Glostrup Svømme Klub            2:02.53   
  Michael Clausen  1981      33.09        33.09   
  Jens Dick-Nielsen  1982      33.42        1:06.51   
  Lars Dick-Nielsen  1978      28.80        1:35.31   
  Ole Nissen  1978      27.22        2:02.53   
                     
Agf Masters A  100  Agfs Svømmeafdeling            2:06.14   
  Søren Emil Dahlgaard  1984      34.47        34.47   
  Torbjørn Brøgger  1984      33.02        1:07.49   
  Henrik Egekvist  1967      30.55        1:38.04   
  Niels Skovmand  1982      28.10        2:06.14   
                     
                     
 
Løb 18, 4X50m Medley Mix, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Korsør Mix  200  Korsør Sv & Livr. Klub            2:39.84   
  Bente Sørensen  1947      46.63        46.63   
  Gerhard Deneken  1963      41.42        1:28.05   
  Anette Simmelholt  1959      40.79        2:08.84   
  Per Falk Rasmussen  1958      31.00        2:39.84   
                     
Rust I Skærmene  200  Vordingborg Svømme Klub            2:41.67   
  Helle Rasmussen  1960      43.56        43.56   
  Susanne Hansen  1973      40.62        1:24.18   
  Kaj Aagaard  1946      40.66        2:04.84   
  Otto Christensen  1938      36.83        2:41.67   
                     
Vat-Så Er Deandre Sat  200  Vestegnens Aqua Team            2:54.02   
  Finn Bækgaard  1955      39.04        39.04   
  Kim Jessing Pedersen  1971      39.01        1:18.05   
  Lene Rødshagen  1967      35.69        1:53.74   
  Else Marie Hjortkjær  1934      1:00.28        2:54.02   
                     
                     
 
Løb 18, 4X50m Medley Mix, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mkk Mix  160  Malmö Kappsimningsklubb            2:03.23   
  Cecilia Kentell  1975      34.19        34.19   
  Thomas Brorson  1958      34.13        1:08.32   
  Anna Lohmann  1975      29.65        1:37.97   
  Henrik Jangvall  1966      25.26        2:03.23   
                     
Næstved C  160  Næstved IF            2:12.69   
  Sanne Juel  1965      36.98        36.98   
  Christian A. Frederiksen  1981      31.52        1:08.50   
  Tine Carstensen  1962      33.94        1:42.44   
  Ebbe Grønlund  1951      30.25        2:12.69   
                     
Glostrup Mix  160  Glostrup Svømme Klub            2:16.84   
  Preben Sørensen  1957      35.44        35.44   
  Thomas Lund  1980      33.38        1:08.82   
  Kate Sørensen  1961      34.57        1:43.39   
  Sascha Tschernja  1964      33.45        2:16.84   
                     
Sigma  160  SIGMA Nordsjælland            2:30.81   
  Christian Drachmann  1968      31.93        31.93   
  Hanne Simonsen  1945      56.68        1:28.61   
  Lars J Christensen  1960      31.55        2:00.16   
  Caroline Suhr  1971      30.65        2:30.81   
                     
                     
 
Løb 18, 4X50m Medley Mix, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Mix B  120  U.S.G            2:02.54   
  Sys Nikolajsen  1982      33.83        33.83   
  Glen Christiansen  1957      31.25        1:05.08   
  Henrik Jeppesen  1966      29.09        1:34.17   
  Maria B. Knudsen  1974      28.37        2:02.54   
                     
Aalborg Masters Mix B  120  Aalborg Svømmeklub            2:07.08   
  Louise Sigsgaard  1984      38.04        38.04   
  Niels Kristensen  1978      34.00        1:12.04   
  Aleks Danmark  1977      25.73        1:37.77   
  Marie Larsen  1980      29.31        2:07.08   
                     
Gentofte Mix  120  Gentofte Svømme Klub            2:07.72   
  Peter Empacher  1972      30.11        30.11   
  Rikke H. Nielsen  1977      40.82        1:10.93   
  Mark Vogel  1970      26.94        1:37.87   
  Kristina Vasiliuskaite  1979      29.85        2:07.72   
                     
Osk Mix B  120  Odense Svømme Klub            2:08.85   
  Kirsten Jensen  1971      34.76        34.76   
  Jens Wanscher  1977      34.54        1:09.30   
  Søren Christensen  1984      26.33        1:35.63   
  Mette Munk Jensen  1983      33.22        2:08.85   
                     
ASS B Mix  120  Aarhus Studenternes Svømmeafde            2:11.66   
  Morten Ancker  1967      31.18        31.18   
  Aino Slej  1963      40.98        1:12.16   
  Kasper H Gravesen  1981      27.86        1:40.02   
  Sidsel Homann  1978      31.64        2:11.66   
                     
Helsingborg  120  Helsingborgs Simsällskap            2:23.70   
  Angelica Holgersson  1972      41.06        41.06   
  Johan Birgersson  1971      40.15        1:21.21   
  Pia Möller  1968      33.71        1:54.92   
  Mats Möller  1967      28.78        2:23.70   
                     
Agf Masters Mix B  120  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  tyvstart 
  Louise Perry  1984      39.57        39.57   
  Torbjørn Brøgger  1984      33.05        1:12.62   
                     
                     
 
Løb 18, 4X50m Medley Mix, Finaler 100 - 119 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Mix A  100  U.S.G            2:01.48   
  Maria Fjallstein  1981      33.41        33.41   
  Jacob Berg Jørgensen  1977      32.79        1:06.20   
  Line Lund  1981      30.94        1:37.14   
  Johan Bergendorff  1978      24.34        2:01.48   
                     
                     
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 240 - 279 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Korsør Mix E  240  Korsør Sv & Livr. Klub            2:46.35   
  Bente Sørensen  1947      42.19        42.19   
  Anette Simmelholt  1959      26.74        1:08.93   
  Mogens Jensen  1939      55.53        2:04.46   
  Hans Larsen  1943      41.89        2:46.35   
                     
                     
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
The Hang Overs  200  Vordingborg Svømme Klub            2:23.10   
  Otto Christensen  1938      38.58        38.58   
  Susanne Hansen  1973      33.45        1:12.03   
  Helle Rasmussen  1960      35.41        1:47.44   
  Kaj Aagaard  1946      35.66        2:23.10   
                     
                     
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mkk Mix  160  Malmö Kappsimningsklubb            1:49.67   
  Anna Lohmann  1975      28.29        28.29   
  Thomas Brorson  1958      26.99        55.28   
  Henrik Jangvall  1966      25.76        1:21.04   
  Cecilia Kentell  1975      28.63        1:49.67   
                     
Fire Kolde  160  Vordingborg Svømme Klub            1:54.39   
  Madoka Christensen  1977      29.69        29.69   
  Per Lyngsø  1959      28.85        58.54   
  Joan Dahlstrøm  1964      30.16        1:28.70   
  Morten Reinholt Hansen  1969      25.69        1:54.39   
                     
                     
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Aalborg Masters Mix B  120  Aalborg Svømmeklub            1:49.26   
  Aleks Danmark  1977      23.63        23.63   
  Anders Borkmann  1979      25.70        49.33   
  Lotte Kobbelgaard  1964      30.50        1:19.83   
  Marie Larsen  1980      29.43        1:49.26   
                     
ASS B Mix  120  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:57.08   
  Kasper H Gravesen  1981      26.68        26.68   
  Aino Slej  1963      32.22        58.90   
  Sidsel Homann  1978      31.62        1:30.52   
  Morten Ancker  1967      26.56        1:57.08   
                     
Glostrup Mix  120  Glostrup Svømme Klub            1:59.77   
  Kaj Hansen  1974      28.06        28.06   
  Kate Sørensen  1961      31.09        59.15   
  Kristina Thomsen  1979      30.31        1:29.46   
  Lars Lønborg  1964      30.31        1:59.77   
                     
Osk Mix B  120  Odense Svømme Klub            DNS   
  Jens Wanscher  1977                 
  Søren Christensen  1984                 
  Kirsten Jensen  1971                 
  Anja Rasmussen  1978              DNS   
                     
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    44.01        1:33.83   
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub    46.38        1:38.00   
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub    1:02.13        2:17.03   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ann-Marie Lennheden  1957  Simklubben Laxen    33.15        1:08.73   
Lone Hessilt  1956  Glostrup Svømme Klub    44.04        1:34.09   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tine Carstensen  1962  Næstved IF    30.77        1:04.04   
Aino Slej  1963  Aarhus Studenternes Svømmeafde    35.09        1:12.70   
Sascha Tschernja  1964  Glostrup Svømme Klub    36.08        1:15.68   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub    33.22        1:09.37   
Michelle Kjærsgaard  1969  Næstved IF    36.51        1:18.24   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria B. Knudsen  1974  U.S.G    30.23        1:02.04   
Kirsten Jensen  1971  Odense Svømme Klub    31.41        1:05.91   
Katja Kousgard  1974  Swim Team Tåstrup    32.13        1:06.09   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Miriam Müller  1978  Hamburger Sc    29.32        1:01.28   
Kristina Vasiliuskaite  1979  Gentofte Svømme Klub    31.44        1:04.71   
Rikke H. Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub    31.91        1:07.63   
Anja Rasmussen  1978  Odense Svømme Klub            DNS   
Eva Zachariassen  1977  Næstved IF              afmedt 
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Lund  1984  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.86        58.42   
Louise Friis  1981  Agfs Svømmeafdeling    32.27        1:05.64   
Marie Larsen  1980  Aalborg Svømmeklub    32.28        1:08.07   
                     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Ulrik-Pedersen  1932  Holbæk Svømme Klub    46.32        1:40.82   
                     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Otto Christensen  1938  Vordingborg Svømme Klub    44.68        1:33.63   
Mogens Jensen  1939  Korsør Sv & Livr. Klub    47.09        1:35.77   
                     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  GI-40 Hermes    33.31        1:09.86   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub    42.85        1:31.18   
                     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Backlund  1949  Mariestads Simsällskap    32.22        1:07.62   
Leif Madsen  1949  Hobro Svømmeklub    36.74        1:19.69   
                     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Allerød Svømmeklub    31.91        1:07.60   
Jens Halgreen  1954  Ringsted Svømme Klub    32.87        1:09.51   
Poul Erik Tarp  1950  Nakskov Svømme Klub    33.36        1:09.73   
Jan Kragerup  1952  GI-40 Hermes    33.66        1:10.60   
                     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Søren Toft  1956  Gladsaxe Idræts Forening    29.06        1:03.36   
Per Lyngsø  1959  Vordingborg Svømme Klub    31.92        1:06.11   
Mikael Burlev  1955  U.S.G    33.79        1:09.67   
                     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Lyngby Svømmeklub    26.89        56.95   
Ingo Benneweg  1963  Sg Elbe    27.72        57.81   
Lars Lønborg  1964  Glostrup Svømme Klub    34.06        1:10.45   
Michael Nielsen  1964  Ringsted Svømme Klub    36.46        1:15.50   
Jens Bro Holmen  1961  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Henrik Jangvall  1966  Malmö Kappsimningsklubb    27.65        57.13   
Carsten Andersen  1967  Simklubben Laxen    27.30        57.32   
Kai Olaf Zarp  1965  Sg Elbe    28.24        58.88   
Henrik Jeppesen  1966  U.S.G    28.99        59.00   
Brian Jørgensen  1968  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.43        1:00.38   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub    30.94        1:06.47   
                     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub    30.10        1:02.22   
Klaus Nielsen  1973  Holbæk Svømme Klub    35.40        1:16.34   
Jonas Toftemark  1973  Holbæk Svømme Klub    48.74        1:42.42   
                     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Carstensen  1978  West Swim Esbjerg    25.04        51.40   
Aleks Danmark  1977  Aalborg Svømmeklub    25.31        52.33   
Reno Jekabsons  1976  Aqua Valmiera Letland    25.91        53.57   
Jonas Falk  1979  Malmö Kappsimningsklubb    27.39        56.68   
Søren Jensen  1975  U.S.G    27.91        59.93   
Morten ø Andreasen  1975  Aarhus Studenternes Svømmeafde    29.50        1:02.40   
Ole Nissen  1978  Glostrup Svømme Klub    29.73        1:02.59   
Johan Bergendorff  1978  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Kristensen  1982  Lyngby Svømmeklub    24.39        51.96   
Søren Christensen  1984  Odense Svømme Klub    26.47        54.44   
Søren Emil Dahlgaard  1984  Agfs Svømmeafdeling    29.51        1:01.52   
Niels Skovmand  1982  Agfs Svømmeafdeling    29.71        1:03.02   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Conny Svendsen  1946  Ringsted Svømme Klub            58.90   
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub            1:04.82   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Winnie Grønbech  1953  GI-40 Hermes            47.18   
Grethe Vang Nielsen  1950  Odense Svømme Klub            1:02.09   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Andersen  1958  Nakskov Svømme Klub            39.84   
Ann-Marie Lennheden  1957  Simklubben Laxen            43.59   
Hanne Møller  1958  GI-40 Hermes            44.33   
Anette Simmelholt  1959  Korsør Sv & Livr. Klub            49.39   
Lone Hessilt  1956  Glostrup Svømme Klub            50.21   
Nina Madsen  1957  Korsør Sv & Livr. Klub            57.16   
Ulla Petersen  1958  Lyngby Svømmeklub            57.33   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lotte Kobbelgaard  1964  Aalborg Svømmeklub            36.70   
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            37.02   
Birgit Niss  1964  Sg Elbe            45.99   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sanne Juel  1965  Næstved IF            39.96   
Michelle Kjærsgaard  1969  Næstved IF            46.81   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katja Kousgard  1974  Swim Team Tåstrup            38.55   
Inga Wagner  1973  Hamburger Sc            39.03   
Charlotte Berner  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde            40.61   
Susanne Hansen  1973  Vordingborg Svømme Klub            42.38   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marit Breitfeld  1975  Hamburger Sc            35.21   
Rikke H. Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub            39.62   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linda Lund  1984  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.85   
Fia Borglin  1981  Malmö Kappsimningsklubb            39.33   
Louise Askhim  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde            40.78   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mogens Halby  1944  Swim Team Tåstrup            47.91   
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub            51.37   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Backlund  1949  Mariestads Simsällskap            38.79   
Stig Svendsen  1946  Ringsted Svømme Klub            52.90   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF            38.48   
Karsten Hessilt  1953  Glostrup Svømme Klub            45.50   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Glen Christiansen  1957  U.S.G            31.43   
Thomas Brorson  1958  Malmö Kappsimningsklubb            34.12   
Peter Faunø  1956  Agfs Svømmeafdeling            38.24   
Steen Elborne  1957  Allerød Svømmeklub            45.63   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Egger  1961  Sg Elbe            35.17   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Morten Ancker  1967  Aarhus Studenternes Svømmeafde            31.90   
Niels E. Rasmussen  1965  Ringsted Svømme Klub            36.89   
Frank Barthelmes  1965  Sg Elbe            38.04   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Böhm  1974  Sg Hamburg-West            37.97   
Jan Farving  1970  Agfs Svømmeafdeling            38.41   
Klaus Nielsen  1973  Holbæk Svømme Klub            42.07   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian H. Graversen  1978  Vejle Svømmeklub Triton            31.82   
Michael Røder  1978  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Søren Bové  1975  Aalborg Svømmeklub              afmeldt 
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper Kristensen  1982  Lyngby Svømmeklub            30.03   
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF            31.36   
Jens Dick-Nielsen  1982  Glostrup Svømme Klub            32.67   
Torbjørn Brøgger  1984  Agfs Svømmeafdeling            33.11   
Thomas Lund  1980  Glostrup Svømme Klub            34.24   
Bjørn Koch  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde            37.32   
Kim Skou Hansen  1981  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.85   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    50.97        1:43.63   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Helle Rasmussen  1960  Vordingborg Svømme Klub    1:32.56        1:32.56   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sanne Juel  1965  Næstved IF    38.11        1:17.88   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gitte Nautrup Pedersen  1972  IHF Svømning    40.06        1:23.13   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristina Thomsen  1979  Glostrup Svømme Klub    38.53        1:17.65   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise Perry  1984  Agfs Svømmeafdeling    41.51        1:25.82   
                     
 
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kai Christiansen  1935  Vordingborg Svømme Klub    48.46        1:41.80   
Erik Kjær  1935  GI-40 Hermes    1:01.82        2:11.80   
                     
 
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  GI-40 Hermes    44.47        1:32.56   
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub    1:00.14        2:03.14   
                     
 
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karsten Hessilt  1953  Glostrup Svømme Klub    52.49        1:50.19   
                     
 
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Nordanger  1959  Malmö Kappsimningsklubb    33.96        1:10.53   
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub    38.26        1:21.25   
                     
 
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Henry Stokholm  1969  West Swim Esbjerg    33.23        1:07.91   
Brian Jørgensen  1968  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.24        1:15.58   
                     
 
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    29.16        1:00.09   
Karsten Normann Olesen  1970  Holbæk Svømme Klub    32.08        1:07.58   
Jesper Kousholt  1974  Agfs Svømmeafdeling    35.89        1:14.66   
                     
 
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jens Wanscher  1977  Odense Svømme Klub    31.03        1:03.46   
Sebastian Dous  1975  Sg Elbe    1:27.21        1:27.21   
                     
 
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Torbjørn Brøgger  1984  Agfs Svømmeafdeling    32.90        1:06.26   
Rune Solvang  1980  U.S.G    34.07        1:10.34   
Thomas Lund  1980  Glostrup Svømme Klub    37.03        1:15.22   
                     
 
Løb 26, 50m Butterfly Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub            52.20   
                     
 
Løb 26, 50m Butterfly Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Andersen  1958  Nakskov Svømme Klub            32.39   
Anette Simmelholt  1959  Korsør Sv & Livr. Klub            40.96   
Lisbeth Holmbjerg Jensen  1956  Agfs Svømmeafdeling            48.39   
Ulla Petersen  1958  Lyngby Svømmeklub            1:00.17   
                     
 
Løb 26, 50m Butterfly Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            32.93   
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            33.88   
Jette Kurtzhals  1963  Roskilde Svømning            40.19   
                     
 
Løb 26, 50m Butterfly Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sanne Juel  1965  Næstved IF            35.17   
                     
 
Løb 26, 50m Butterfly Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Inga Wagner  1973  Hamburger Sc            32.35   
Gitte Nautrup Pedersen  1972  IHF Svømning            36.89   
                     
 
Løb 26, 50m Butterfly Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb            29.82   
Miriam Müller  1978  Hamburger Sc            31.70   
Madoka Christensen  1977  Vordingborg Svømme Klub            32.44   
Kristina Vasiliuskaite  1979  Gentofte Svømme Klub            33.50   
Sidsel Homann  1978  Aarhus Studenternes Svømmeafde            39.15   
                     
 
Løb 26, 50m Butterfly Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linda Lund  1984  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.00   
Fia Borglin  1981  Malmö Kappsimningsklubb            34.60   
Marie Larsen  1980  Aalborg Svømmeklub            35.91   
Louise Askhim  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde            36.01   
Louise Sigsgaard  1984  Aalborg Svømmeklub              afmeldt 
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Otto Christensen  1938  Vordingborg Svømme Klub            53.70   
Mogens Jensen  1939  Korsør Sv & Livr. Klub            1:02.90   
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  GI-40 Hermes            36.88   
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  GI-40 Hermes            32.69   
Leif Madsen  1949  Hobro Svømmeklub            42.80   
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF            DSQ  1 hånd i vend 25m 
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Glen Christiansen  1957  U.S.G            29.01   
Jan Nordanger  1959  Malmö Kappsimningsklubb            31.70   
Per Lyngsø  1959  Vordingborg Svømme Klub            32.48   
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ingo Benneweg  1963  Sg Elbe            29.41   
Jens Bro Holmen  1961  Aalborg Svømmeklub            30.11   
Thomas Egger  1961  Sg Elbe            30.97   
Jan Nielsen  1963  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Morten Ancker  1967  Aarhus Studenternes Svømmeafde            27.61   
Morten Klint  1967  Glostrup Svømme Klub            30.64   
Ken Wisler-Poulsen  1969  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.01   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub            33.18   
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub            28.03   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub            30.31   
Kim Jessing Pedersen  1971  Swim Team Tåstrup            32.92   
Lars Böhm  1974  Sg Hamburg-West            33.76   
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Aleks Danmark  1977  Aalborg Svømmeklub            25.58   
Dan Otzen  1977  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.40   
Jonas Falk  1979  Malmö Kappsimningsklubb            28.74   
Anders Borkmann  1979  Aalborg Svømmeklub            29.35   
Sebastian Dous  1975  Sg Elbe            34.12   
Johan Bergendorff  1978  U.S.G            DNS   
Søren Bové  1975  Aalborg Svømmeklub              afmeldt 
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Søren Christensen  1984  Odense Svømme Klub            26.87   
Kasper H Gravesen  1981  Aarhus Studenternes Svømmeafde            28.26   
Søren Emil Dahlgaard  1984  Agfs Svømmeafdeling            31.47   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub    45.51  1:36.39  2:30.77    3:23.59   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ann-Marie Lennheden  1957  Simklubben Laxen    36.29  1:15.44  1:53.45    2:30.17   
Else Møller  1958  GI-40 Hermes    43.11  1:35.55  3:21.73    3:21.73   
Britta Sørensen  1959  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Aino Slej  1963  Aarhus Studenternes Svømmeafde    34.77  1:13.99  1:54.70    2:34.69   
Helle Rasmussen  1960  Vordingborg Svømme Klub    38.67  1:21.08  2:04.58    2:47.21   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maria B. Knudsen  1974  U.S.G    32.51  1:08.40  1:44.51    2:20.13   
Katja Kousgard  1974  Swim Team Tåstrup    34.00  1:11.70  1:50.33    2:28.06   
Inga Wagner  1973  Hamburger Sc    34.75  1:12.82  1:51.99    2:30.78   
Charlotte Berner  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde    36.23  1:14.59  1:53.41    2:31.34   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristina Vasiliuskaite  1979  Gentofte Svømme Klub    34.90  1:12.58  1:50.68    2:26.93   
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb    33.51  1:12.71  1:53.18    2:34.16   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Louise Friis  1981  Agfs Svømmeafdeling    33.73  1:09.92  1:47.97    2:25.42   
Louise Perry  1984  Agfs Svømmeafdeling    39.25  1:23.00  2:07.51    2:49.55   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Otto Christensen  1938  Vordingborg Svømme Klub    48.59  1:43.37  2:39.86    3:33.46   
Mogens Jensen  1939  Korsør Sv & Livr. Klub    52.42  1:50.35  2:49.19    3:42.36   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  GI-40 Hermes    36.62  1:18.18  2:01.24    2:43.13   
Mogens Halby  1944  Swim Team Tåstrup    46.02  1:37.98  2:33.02    3:24.35   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub    47.56  1:40.62  2:37.47    3:31.74   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  GI-40 Hermes    33.53  1:48.54  2:27.10    2:27.10   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jan Kragerup  1952  GI-40 Hermes    36.25  1:16.12  1:57.43    2:37.48   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Søren Winther Larsen  1957  Agfs Svømmeafdeling    34.69  1:10.82  1:47.78    2:24.15   
Per Lyngsø  1959  Vordingborg Svømme Klub    33.95  1:11.52  1:52.76    2:34.66   
Finn Bækgaard  1955  Vallensbæk IF Af 1939    35.16  1:15.91  1:59.16    2:43.45   
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub            DNF   
Mikael Burlev  1955  U.S.G            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jens Bro Holmen  1961  Aalborg Svømmeklub    30.37  1:05.05  1:40.80    2:15.84   
Michael Nielsen  1964  Ringsted Svømme Klub    36.90  1:20.50  2:05.65    2:47.35   
Jan Nielsen  1963  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Morten Reinholt Hansen  1969  Vordingborg Svømme Klub    28.73  1:00.25  1:32.74    2:06.58   
Carsten Andersen  1967  Simklubben Laxen    30.15  1:02.11  1:34.31    2:07.66   
Henrik Jeppesen  1966  U.S.G    31.77  1:04.17  1:36.89    2:10.00   
Brian Jørgensen  1968  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.25  1:06.56  1:40.52    2:12.89   
Christian Frederiksen  1965  West Swim Esbjerg    31.48  1:06.19  1:42.09    2:16.13   
Morten Klint  1967  Glostrup Svømme Klub    31.48  1:06.43  1:42.20    2:18.19   
Henrik Egekvist  1967  Agfs Svømmeafdeling    36.32  1:12.12  1:47.77    2:23.21   
Preben Hansen  1967  Aars Svømmeklub    35.80  1:13.71  1:52.02    2:29.28   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub    33.55  1:11.17  1:49.95    2:29.90   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kim Jessing Pedersen  1971  Swim Team Tåstrup    33.46  1:10.02  1:47.04    2:22.16   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jacob Carstensen  1978  West Swim Esbjerg    26.32  54.21  1:21.89    1:49.57   
Ole Nissen  1978  Glostrup Svømme Klub    31.58  1:06.34  1:42.28    2:18.26   
Søren Jensen  1975  U.S.G    31.84  1:06.19  1:41.98    2:18.49   
Christian Olsson  1978  Malmö Kappsimningsklubb    31.42  1:06.35  1:45.50    2:26.39   
Lasse Munck Rasmussen  1977  Aalborg Svømmeklub    33.66  1:11.55  1:52.87    2:35.03   
Johan Bergendorff  1978  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sune Thonesen  1983  Lyngby Svømmeklub    26.99  56.74  1:27.20    1:57.65   
Niels Skovmand  1982  Agfs Svømmeafdeling    32.48  1:08.83  1:45.92    2:21.40   
                     
 
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Joan Dahlstrøm  1964  Vordingborg Svømme Klub    1:21.19  3:47.94  5:18.67    5:57.67   
                     
 
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub    1:24.85  2:54.79  4:34.96    5:53.56   
                     
 
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Gitte Nautrup Pedersen  1972  IHF Svømning    1:30.16  3:07.20  5:01.93    6:32.06   
                     
 
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Marit Breitfeld  1975  Hamburger Sc    1:11.87  2:39.61  4:05.97    5:17.97   
Cecilia Kentell  1975  Malmö Kappsimningsklubb    1:16.93  2:42.98  4:16.45    5:34.66   
Miriam Müller  1978  Hamburger Sc    1:15.39  2:42.84  4:19.39    5:36.92   
                     
 
Løb 31, 400m Medley Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Lyngby Svømmeklub    1:06.52  2:27.69  4:02.66    5:13.60   
                     
 
Løb 31, 400m Medley Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christian Johannessen  1974  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 31, 400m Medley Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Reno Jekabsons  1976  Aqua Valmiera Letland    1:13.59  2:30.56  3:55.91    5:00.00   
Lars Dick-Nielsen  1978  Glostrup Svømme Klub    1:04.27  2:24.32  3:52.79    5:05.03   
Anders Borkmann  1979  Aalborg Svømmeklub    1:08.47  2:29.24  3:56.46    5:11.34   
Dan Otzen  1977  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 31, 400m Medley Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sune Thonesen  1983  Lyngby Svømmeklub    1:03.25  2:20.20  3:40.72    4:43.65   
Rune Solvang  1980  U.S.G    1:11.37  2:34.46  4:09.44    5:21.38   
                     
 
Løb 32, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub