Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters kortbane    Udskriftsdato  09 marts 2008   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  13:43   
  Arrangør  AGF & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hans Larsen  1943    161          39.14   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Fin Biering-Sørensen  1948    335          30.63   
  U.S.G                   
Finn Hyllested  1944    331          30.75   
  Hermes Swim Team Freder                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bo Hyllested  1949    385          29.26   
  Hermes Swim Team Freder                   
Olav Ryan  1951    361          29.89   
  Allerød Svømmeklub SIGM                   
Flemming Sørensen  1950    87          48.11   
  Odder IGF                   
Jesper Roed  1953              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Leif Grønskov  1958    400          28.87   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
Frank Carstensen  1955    396          28.99   
  Masters Sørlandet                   
Finn Baekgaard  1955    363          29.84   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Jens Kjærum  1957    336          30.60   
  Roskilde Svømmeklub                   
Per Falk Rasmussen  1958    325          30.96   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Egil Johannessen  1955    302          31.71   
  Masters Sørlandet                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ingo Benneweg  1963    560          25.81   
  Sg Elbe                   
Peter Holmsteen  1963    537          26.18   
  Lyngby Svømmeklub                   
Per Lyngsø  1959    434          28.11   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Jens Bro Holmen  1961    432          28.15   
  Aalborg Svømmeklub                   
Klaus Lindegaard  1962    376          29.49   
  Gentofte Svømme Klub                   
Jef Sølvsteen  1961    331          30.75   
  Gentofte Svømme Klub                   
Tommy Kristensen  1963    329          30.81   
  Haldens Svømmeklub                   
Jahn O. Ruud  1962    322          31.05   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Gert Møller  1961    307          31.55   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jørgen Berg  1965    561          25.80   
  Haldens Svømmeklub                   
Vagn Høgholm  1965    521          26.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Henrik Pedersen  1965    505          26.73   
  U.S.G                   
Brian Jørgensen  1968    448          27.81   
  Svømmeklubben Triton Ba                   
Morten Klint  1967    422          28.37   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
Preben Hansen  1967    377          29.46   
  Aars Svømmeklub                   
Cato Brynhildsen  1965    312          31.38   
  Haldens Svømmeklub                   
Lars Lønborg  1964    293          32.03   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
Michael Nielsen  1964    248          33.89   
  Ringsted Svømme Klub                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stig Jarl Jensen  1970    617          24.99   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Thomas Poulsen  1972    527          26.34   
  Aarhus Studenternes Svø                   
Mikkel Andersen  1973    506          26.71   
  Hermes Swim Team Freder                   
Kristoffer Bohmann  1971    372          29.60   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Kilen  1975    731          23.62   
  U.S.G                   
Dan Eisenhardt  1975    564          25.75   
  Hermes Swim Team Freder                   
Johan Bergendorff  1978    555          25.89   
  U.S.G                   
Aleks Danmark  1977    543          26.08   
  Aalborg Svømmeklub                   
Lars Kristensen  1978    543          26.08   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Jens Wanscher  1977    543          26.09   
  Odense Svømme Klub STO                   
Christian Stamholt  1975    514          26.56   
  Aalborg Svømmeklub                   
Nikolaj Poulsen  1978    480          27.17   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Christian Johannessen  1974    478          27.22   
  Lyngby Svømmeklub                   
10  Peter Jensen  1974    471          27.36   
  Aalborg Svømmeklub                   
11  Jens Bruhn  1978    470          27.37   
  Aarhus Studenternes Svø                   
12  Søren Jensen  1975    454          27.68   
  U.S.G                   
13  Peter Groth  1975    440          27.98   
  Agfs Svømmeafdeling                   
14  Jes Molbæk  1975    424          28.33   
  Aalborg Svømmeklub                   
15  Flemming Qvist  1976    413          28.58   
  Aalborg Svømmeklub                   
16  Jens Høeg Hyldgaard  1976    277          32.64   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristian Voldsgaard  1979    730          23.63   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Andreas Overbeck Petersen  1983    665          24.38   
  U.S.G                   
Toke Pedersen  1981    607          25.13   
  U.S.G                   
Casper S. Andreasen  1981    594          25.31   
  U.S.G                   
Kasper Holmgaard Gravesen  1981    566          25.73   
  Aarhus Studenternes Svø                   
Michael Clausen  1981    463          27.50   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
Thomas Lund  1980    433          28.12   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
Steffan Nielsen  1982    422          28.36   
  Aarhus Studenternes Svø                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 85 - 89 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lis Knutzen  1920    61          1:01.32   
  Lyngby Svømmeklub                   
Lisa Friis  1923    57          1:03.04   
  Hermes Swim Team Freder                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ulla Vallø  1927    46          1:07.37   
  Hermes Swim Team Freder                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Grethe Bendtsen  1930    173          43.44   
  TIK-Svømning VAT                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lis Glasdam  1937    155          45.01   
  Odder IGF                   
Vita Stenberg  1934    59          1:02.07   
  Allerød Svømmeklub SIGM                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Ketelsen  1943    331          34.97   
  Lyngby Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Judy Eriksson  1946    256          38.09   
  Allerød Svømmeklub SIGM                   
Bente Sørensen  1947    211          40.65   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Annie Metzsch  1945    173          43.43   
  Odense Svømme Klub STO                   
Annelise Madsen  1945    80          56.11   
  Odense Svømme Klub STO                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anke Klatt  1949    328          35.08   
  Hambuger Schwimm Club                   
Maja Biering-Sørensen  1952    291          36.50   
  U.S.G                   
Marianne Friis-Olsen  1952    258          38.01   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lone Hessilt  1956    187          42.30   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
Ulla Petersen  1958    132          47.52   
  Lyngby Svømmeklub                   
Nina Madsen  1957    70          58.58   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tine Carstensen  1962    533          29.84   
  Næstved IF                   
Kate Sørensen  1961    457          31.40   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
Aino Slej  1963    443          31.73   
  Aarhus Studenternes Svø                   
Karin Østergård  1962    379          33.44   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Susanne Lannie  1962    302          36.07   
  Odder IGF                   
Anette Simmelholt  1959    287          36.69   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pia Petersen  1964    362          33.94   
  Hermes Swim Team Freder                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Miriam Müller  1978    617          28.41   
  Hambuger Schwimm Club                   
Jane Tovgaard  1975    581          28.99   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Maria B. Knudsen  1974    549          29.55   
  U.S.G                   
Sidsel Koumann  1978    477          30.97   
  Aarhus Studenternes Svø                   
Heidi Christensen  1975    462          31.30   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Christina Thisted  1976    427          32.13   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Dorethe Elm Jørgensen  1978    413          32.47   
  Hermes Swim Team Freder                   
Kristina Knudsen  1975    179          42.94   
  Lyngby Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nina Severinsen  1982    613          28.47   
  Aalborg Svømmeklub                   
Line Lund  1981    554          29.46   
  U.S.G                   
Kristina Vasiliauskaite  1979    498          30.52   
  Albertslund IF                   
Katja Nyborg  1981    419          32.33   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Erik Skjoldstrup  1944    129  53.38        1:55.08   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ebbe Grønlund  1951    299  41.35        1:27.08   
  Næstved IF                   
                     
Karsten Hessilt  1953    194  46.90        1:40.50   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
Flemming Sørensen  1950    118  56.59        1:58.56   
  Odder IGF                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Per Hemmer  1957    356  37.69        1:22.08   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Flemming Nielsen  1954    345  39.32        1:22.98   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
Terje Taraldsen  1954    311  40.73        1:25.88   
  Masters Sørlandet                   
                     
Per Falk Rasmussen  1958    275  41.40        1:29.52   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Torsten Christensen  1954    213  47.51        1:37.40   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Holmsteen  1963    474  35.52        1:14.67   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Otto Gyalokay  1961    428  36.24        1:17.23   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Thomas Egger  1961    404  36.51        1:18.70   
  Sg Elbe                   
                     
Lars Kruse Byron  1960    358  38.31        1:21.97   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Ancker  1967    577  33.14        1:09.91   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
Frank Barthelmes  1965    336  39.40        1:23.74   
  Sg Elbe                   
                     
Cato Brynhildsen  1965    261  42.75        1:31.11   
  Haldens Svømmeklub                   
                     
Klaus Nygård Jensen  1964    231  43.46        1:34.79   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rune Offerdal  1969              DSQ  Tyvstart 
  Haldens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Graversen  1978    601  32.20        1:08.96   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lars Böhm  1974    314  40.47        1:25.66   
  Hamburg West                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristian Outinen  1983    812  29.49        1:02.38   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Michael Eriksen  1979    611  31.80        1:08.57   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Christian Frederiksen  1981    584  32.85        1:09.62   
  Næstved IF                   
                     
Anders Borkmann  1979    505  33.91        1:13.08   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Per Dyring Dahlberg  1979    469  34.73        1:14.89   
  U.S.G                   
                     
Thomas Lund  1980    447  35.17        1:16.09   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
Kristian Nissen  1981    388  37.16        1:19.81   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Steffan Nielsen  1982    340  38.36        1:23.38   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 85 - 89 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lis Knutzen  1920    63  1:18.63        2:44.17   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ulla Vallø  1927    70  1:15.79        2:39.04   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Birthe Møller-Jensen  1932    94  1:08.10        2:24.17   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lis Glasdam  1937    187  53.40        1:54.40   
  Odder IGF                   
                     
Vita Stenberg  1934    75  1:11.42        2:34.96   
  Allerød Svømmeklub SIGM                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Vivianne Kofod  1942    141  59.18        2:05.79   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Annelise Madsen  1945    87  1:11.11        2:27.84   
  Odense Svømme Klub STO                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Winnie Grønbech  1953    249  49.50        1:44.04   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
Marion Schlottau  1950    206  51.16        1:50.84   
  Hamborg Vorwärts                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hanne Møller  1958    279  47.28        1:40.15   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
Lone Hessilt  1956    197  52.69        1:52.51   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
Henna-Lise Chenoufi  1958    165  55.45        1:59.29   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Nina Madsen  1957    114  1:02.84        2:15.10   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kate Sørensen  1961    551  37.92        1:19.82  DR og NR gr. E 
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
Aino Slej  1963    392  41.96        1:29.41   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
Britta Sørensen  1959    306  46.56        1:37.07   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sanne Juel  1965    475  39.98        1:23.88   
  Næstved IF                   
                     
Helen Haas  1968    140  59.19        2:06.11   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Charlotte Berner  1972    451  40.80        1:25.35   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
Tine Broksø  1971    314  46.33        1:36.24   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
Cecilia Mossige Johansen  1973    287  48.53        1:39.25   
  Masters Sørlandet                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marit Breitfeld  1975    680  35.05        1:14.41   
  Hambuger Schwimm Club                   
                     
Rikke H. Nielsen  1977    465  39.44        1:24.49   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Kristina Knudsen  1975    183  55.30        1:55.22   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Dalgaard  1979    624  35.15        1:16.58   
  U.S.G                   
                     
Mette Thing  1983    459  39.46        1:24.84   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gunnar Søgaard  1929    10          1:50.17   
  Allerød Svømmeklub SIGM                   
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hans Larsen  1943    101          51.02   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jørgen Frederiksen  1944    138          45.96   
  Odense Svømme Klub STO                   
Helge Hasselby  1947    97          51.71   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Erik Skjoldstrup  1944    92          52.56   
  Ringsted Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Hessilt  1953    63          59.72   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Preben Sørensen  1957    310          35.08   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
Steen Elborne  1957    181          41.95   
  Allerød Svømmeklub SIGM                   
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Sørensen  1963    386          32.58   
  Aarhus Studenternes Svø                   
Gert Møller  1961    252          37.58   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Drachmann  1968    456          30.84   
  Lyngby Svømmeklub                   
Jørgen Berg  1965    452          30.91   
  Haldens Svømmeklub                   
Michael Nielsen  1964    136          46.12   
  Ringsted Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kenneth Sejr  1971    502          29.85   
  Aarhus Studenternes Svø                   
Henry Lykke Stokholm  1969    443          31.12   
  West Swim Esbjerg                   
Bo Stenhuus  1972    442          31.16   
  U.S.G                   
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Wanscher  1977    506          29.78   
  Odense Svømme Klub STO                   
Peter Schultz  1976    504          29.82   
  U.S.G                   
Nikolaj Poulsen  1978    400          32.21   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Morten Schierup Larsen  1976    330          34.34   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristian Outinen  1983    764          25.96   
  Helsingør Svømmeklub                   
Martin Jensen  1983    595          28.22   
  Aalborg Svømmeklub                   
Andreas Overbeck Petersen  1983    574          28.56   
  U.S.G                   
Anders Borkmann  1979    466          30.60   
  Aalborg Svømmeklub                   
Kristian Voldsgaard  1979              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 85 - 89 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lisa Friis  1923    54          1:12.00   
  Hermes Swim Team Freder                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Grethe Bendtsen  1930    188          47.55   
  TIK-Svømning VAT                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lis Glasdam  1937    122          54.90   
  Odder IGF                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bente Sørensen  1947    194          47.09   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Annelise Madsen  1945    47          1:15.34   
  Odense Svømme Klub STO                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anke Klatt  1949    251          43.18   
  Hambuger Schwimm Club                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marianne Andersen  1958    415          36.51   
  Nakskov Svømme Klub                   
Ulla Petersen  1958    70          1:06.04   
  Lyngby Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sanne Juel  1965    440          35.82   
  Næstved IF                   
Helen Haas  1968    124          54.60   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gitte Raagaard  1970    617          32.00   
  Helsinge Skytte & IF                   
Karina Amtkjær  1972    378          37.66   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jane Tovgaard  1975    488          34.59   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Dorethe Elm Jørgensen  1978    319          39.85   
  Hermes Swim Team Freder                   
Henriette Thisted  1976    282          41.56   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Kristina Knudsen  1975    133          53.42   
  Lyngby Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristina Thomsen  1979    399          37.00   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Finn Hyllested  1944    199  37.70        1:26.61   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bo Hyllested  1949    287  35.37        1:16.60   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Kjærum  1957    325  34.28        1:13.49   
  Roskilde Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ingo Benneweg  1963    463  30.91        1:05.31   
  Sg Elbe                   
                     
Otto Gyalokay  1961    408  31.65        1:08.15   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Frank Håbesland  1963    363  30.95        1:10.85   
  Masters Sørlandet                   
                     
Per Lyngsø  1959    303  33.82        1:15.25   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Carsten Wredstrøm  1960    299  33.73        1:15.55   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
Jef Sølvsteen  1961    260  37.28        1:19.21   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Klaus Lindegaard  1962    256  35.62        1:19.63   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Jahn O. Ruud  1962    214  39.58        1:24.48   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Brian Jørgensen  1968    410  32.01        1:08.03   
  Svømmeklubben Triton Ba                   
                     
Henrik Egekvist  1967    335  34.51        1:12.77   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stig Jarl Jensen  1970    545  29.07        1:01.89   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Kristoffer Bohmann  1971    270  35.88        1:18.22   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Kilen  1975    656  27.17        58.17   
  U.S.G                   
                     
Lars Böhm  1974    249  36.63        1:20.29   
  Hamburg West                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Andreasen  1981    583  27.82        1:00.50   
  U.S.G                   
                     
Kasper Holmgaard Gravesen  1981    559  28.92        1:01.35   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
Michael Eriksen  1979    538  29.36        1:02.15   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Per Dyring Dahlberg  1979    364  32.39        1:10.76   
  U.S.G                   
                     
Steffan Nielsen  1982    327  32.64        1:13.38   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Birthe Møller-Jensen  1932    50  1:12.68        2:34.75   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Vivianne Kofod  1942    86  1:01.10        2:09.50   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Annie Metzsch  1945    106  52.25        2:00.89   
  Odense Svømme Klub STO                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tine Carstensen  1962    445  34.47        1:14.88   
  Næstved IF                   
                     
Anette Simmelholt  1959    204  44.09        1:37.01   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tina D. Poulsen  1973    263  40.80        1:29.18   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marit Breitfeld  1975    543  32.72        1:10.04   
  Hambuger Schwimm Club                   
                     
Miriam Müller  1978    513  33.31        1:11.38   
  Hambuger Schwimm Club                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nina Severinsen  1982    586  31.47        1:08.30   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Line Lund  1981    506  34.90        1:11.71   
  U.S.G                   
                     
Maria Melchiors  1979    354  37.96        1:20.81   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Dagfinn Johannessen  1942    94  56.14  1:59.66  3:06.67    4:06.44   
  Masters Sørlandet                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Fin Biering-Sørensen  1948    283  40.98  1:24.50  2:08.07    2:50.44   
  U.S.G                   
                     
Helge Hasselby  1947    93  57.30  1:56.68  3:03.54    4:06.76   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Erik Skjoldstrup  1944    75  1:01.33  2:06.92  3:17.07    4:25.30   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Preben Sørensen  1957    296  38.39  1:21.08  2:04.97    2:47.94   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Holmsteen  1963    432  33.62  1:10.27  1:48.33    2:28.06   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Brian Jørgensen  1968    320  39.34  1:20.72  2:02.67    2:43.61   
  Svømmeklubben Triton Ba                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bo Stenhuus  1972    461  34.07  1:11.13  1:48.23    2:24.94   
  U.S.G                   
                     
Henry Lykke Stokholm  1969    453  34.62  1:11.19  1:48.15    2:25.78   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Mikkel Andersen  1973    352  36.35  1:14.68  1:55.59    2:38.57   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Schultz  1976    533  32.57  1:07.02  1:42.38    2:18.08   
  U.S.G                   
                     
Aleks Danmark  1977    384  32.74  1:10.39  1:51.99    2:33.98   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Søren Jensen  1975    366  35.24  1:15.12  1:55.98    2:36.55   
  U.S.G                   
                     
Dan Pedersen  1978    339  36.65  1:16.77  1:58.76    2:40.48   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Jensen  1983    626  31.52  1:04.33  1:37.75    2:10.88   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Anders Borkmann  1979    465  32.85  1:09.57  1:48.18    2:24.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Michael Clausen  1981    355  36.87  1:16.98  1:57.69    2:38.06   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Birthe Møller-Jensen  1932    87  1:07.69  2:20.98  3:34.74    4:42.02   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Ketelsen  1943    278  2:24.07  3:11.32      3:11.32   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bente Sørensen  1947    180  51.71  1:48.13  2:46.58    3:41.17   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marianne Andersen  1958    284  44.37  1:32.87  2:22.67    3:10.05   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helle Rasmussen  1960    294  45.36  1:32.59  2:20.42    3:07.92   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Jette Kurtzhals  1963    243  44.08  1:34.94  2:28.19    3:20.25   
  Roskilde Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gitte Raagaard  1970    589  35.13  1:12.22  1:50.50    2:28.95   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Katrine Mønsted  1972    513  36.40  1:15.61  1:56.02    2:36.01   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Fjallstein  1981    504  36.51  1:15.59  1:55.88    2:36.97   
  U.S.G                   
                     
Kristina Thomsen  1979    367  41.79  1:26.14  2:10.55    2:54.42   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
 
Løb 11, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elisabeth Ketelsen  1943    278  1:31.09  3:08.28  4:45.90  6:23.92  24:25.62   
  Lyngby Svømmeklub        8:02.56  9:41.02  11:19.39  12:57.21     
          14:34.99  16:14.21  17:52.95  19:32.82     
          21:12.78  22:52.48         
                     
 
Løb 11, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Fin Biering-Sørensen  1948    414  1:19.55  2:45.61  4:11.43  5:35.15  21:22.75   
  U.S.G        7:00.18  8:24.89  9:50.51  11:15.91     
          12:42.10  14:08.46  15:33.46  16:59.53     
          18:26.75  19:54.22         
                     
 
Løb 11, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jan Kragerup  1952    375  1:23.16  2:51.19  4:19.98  5:48.23  22:06.37   
  Hermes Swim Team Freder        7:17.01  8:45.71  10:15.68  11:45.67     
          13:15.25  14:45.43  16:15.76  17:46.38     
          19:14.66  20:43.49         
                     
Maja Biering-Sørensen  1952    242  1:39.01  3:25.27  5:09.65  6:53.21  25:35.30   
  U.S.G        8:37.16  10:20.80  12:03.15  13:45.22     
          15:27.13  17:09.77  18:50.87  20:34.10     
          22:16.99  24:00.41         
                     
Jesper Roed  1953    242  1:31.05  3:08.76  4:49.63  6:31.40  25:35.40   
  Agfs Svømmeafdeling        8:13.15  9:56.23  11:39.90  13:25.04     
          15:12.33  16:58.24  18:42.71  20:28.65     
          22:14.68  23:59.79         
                     
 
Løb 11, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jens Bro Holmen  1961    542  1:12.02  2:30.64  3:49.25  5:08.02  19:33.28   
  Aalborg Svømmeklub        6:26.90  7:45.73  9:04.79  10:24.05     
          11:42.70  13:01.42  14:20.35  15:39.06     
          16:58.45  18:17.43         
                     
Helle Rasmussen  1960    369  1:26.42  2:57.36  4:27.82  5:56.36  22:13.21   
  Vordingborg Svømme Klub        7:25.39  8:54.31  10:24.08  11:52.91     
          13:21.66  14:50.82  16:20.44  17:49.38     
          19:18.77  20:47.19         
                     
 
Løb 11, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Henrik Pedersen  1965    622  1:11.29  2:27.44  3:45.04  5:00.99  18:40.33   
  U.S.G        6:16.64  7:31.63  8:47.06  10:02.26     
          11:17.82  12:32.96  13:47.95  15:02.09     
          16:15.57  17:28.76         
                     
Henrik Jeppesen  1966    606  1:12.18  2:28.62  3:45.55  5:00.84  18:50.31   
  U.S.G        6:15.13  7:29.27  8:44.31  9:59.53     
          11:14.62  12:30.01  13:45.38  15:01.77     
          16:17.93  17:35.10         
                     
Michael Nielsen  1964    318  1:24.10  2:56.94  4:31.00  6:06.58  23:21.66   
  Ringsted Svømme Klub        7:42.03  9:17.15  10:52.15  12:27.00     
          14:02.31  15:36.69  17:11.31  18:45.25     
          20:19.16  21:53.32         
                     
 
Løb 11, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Grith Sigsgaard  1972    680  1:08.49  2:19.56  3:30.70  4:42.30  18:07.58   
  Svømmeklubben S 68        5:54.42  7:06.49  8:19.21  9:32.15     
          10:45.22  11:58.70  13:12.55  14:26.54     
          15:40.68  16:55.03         
                     
Bo Stenhuus  1972    578  1:09.55  2:25.47  3:42.29  4:58.40  19:07.76   
  U.S.G        6:16.23  7:33.11  8:51.20  10:08.05     
          11:24.66  12:42.03  13:59.77  15:17.19     
          16:35.53  17:52.89         
                     
Henry Lykke Stokholm  1969    542  1:12.68  2:29.62  3:47.22  5:03.62  19:32.72   
  West Swim Esbjerg        6:20.67  7:37.80  8:56.26  10:13.79     
          11:32.47  12:51.88  14:11.67  15:32.41     
          16:53.46  18:14.21         
                     
Carsten Holst  1969    436  1:14.63  2:37.27  4:00.82  5:25.77  21:00.74   
  Aarhus Studenternes Svø        6:49.37  8:14.27  9:39.49  11:04.66     
          12:28.74  13:54.60  15:20.26  16:45.72     
          18:10.68  19:36.23         
                     
Kristoffer Bohmann  1971    284  1:28.07  3:07.47  4:47.18  6:26.98  24:14.36   
  Aalborg Svømmeklub        8:05.18  9:44.84  11:22.63  13:01.77     
          14:42.16  16:24.06  17:59.72  19:36.01     
          21:10.79  22:46.91         
                     
Harald Krabbe  1969    241  1:31.76  3:12.06  4:56.23  6:40.55  25:36.39   
  Nakskov Svømme Klub        8:24.10  10:07.42  11:50.72  13:35.19     
          15:20.54  17:05.61  18:49.87  20:33.00     
          22:17.14  23:59.69         
                     
 
Løb 11, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Dan Pedersen  1978    722  1:06.86  2:18.41  3:30.50  4:42.84  17:45.76  Ny dansk rekord 
  Svømmeklubben Nord        5:54.65  7:06.47  8:18.18  9:29.80     
          10:41.04  11:51.92  13:03.32  14:15.07     
          15:26.26  16:37.64         
                     
Lars Dick-Nielsen  1978    691  1:04.02  2:13.13  3:24.11  4:35.54  18:01.96   
  Glostrup Svømme Klub VA        5:47.82  7:00.72  8:13.87  9:27.38     
          10:40.34  11:53.21  13:07.06  14:20.92     
          15:34.82  16:47.77         
                     
Johan Bergendorff  1978    572  1:10.31  2:27.29  3:45.38  5:02.76  19:12.26   
  U.S.G        6:19.36  7:36.49  8:53.60  10:10.65     
          11:28.19  12:46.07  14:04.11  15:22.30     
          16:40.17  17:58.45         
                     
Frank Mehnert  1975    553  1:06.59  2:20.54  3:36.75  4:53.44  19:25.28   
  Agfs Svømmeafdeling        6:10.18  7:28.92  8:47.78  10:07.76     
          11:27.29  12:46.40  14:06.38  15:26.61     
          16:47.08  18:06.30         
                     
Danielle Keller  1975    374  1:21.67  2:48.24  4:16.06  5:44.46  22:06.79   
  Odense Svømme Klub STO        7:12.88  8:41.82  10:10.61  11:40.75     
          13:10.49  14:40.26  16:10.45  17:39.91     
          19:09.57  20:39.07         
                     
 
Løb 11, 1500m Frisvømning Mix, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gitte Rømer  1979    653  1:10.92  2:24.71  3:38.85  4:52.93  18:22.24   
  Agfs Svømmeafdeling        6:06.24  7:19.49  8:32.70  9:46.06     
          10:59.24  12:12.81  13:27.01  14:41.31     
          15:55.24  17:09.19         
                     
Ann Sophie C. Lønnberg  1983    614  1:09.43  2:23.49  3:38.21  4:53.60  18:45.01   
  U.S.G        6:08.93  7:24.62  8:40.94  9:56.66     
          11:12.00  12:28.32  13:44.18  14:59.97     
          16:16.20  17:31.18         
                     
Jens Dick-Nielsen  1982    600  1:08.18  2:21.53  3:35.81  4:51.29  18:54.01   
  Glostrup Svømme Klub VA        6:07.37  7:24.26  8:41.71  9:58.65     
          11:15.23  12:31.77  13:48.37  15:04.60     
          16:21.41  17:38.48         
                     
Niels Skovmand  1982    469  1:13.47  2:34.03  3:56.07  5:18.20  20:30.98   
  Agfs Svømmeafdeling        6:41.01  8:03.47  9:26.40  10:49.34     
          12:11.96  13:34.61  14:57.35  16:20.96     
          17:45.70  19:10.37         
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Grethe Bendtsen  1930    160  51.99        1:50.83   
  TIK-Svømning VAT                   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lis Glasdam  1937    144  55.80        1:54.94   
  Odder IGF                   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Vivianne Kofod  1942    148  54.06        1:53.80   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bente Sørensen  1947    200  48.09        1:43.01   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Annie Metzsch  1945    159  49.63        1:51.06   
  Odense Svømme Klub STO                   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Winnie Grønbech  1953    211  49.83        1:41.16   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marianne Andersen  1958    408  36.55        1:21.14   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Hanne Møller  1958    219  49.38        1:39.87   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
Ulla Petersen  1958    109  1:06.33        2:06.03   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kate Sørensen  1961    485  36.60        1:16.64   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
Karin Østergård  1962    375  39.28        1:23.47   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Aino Slej  1963    357  42.01        1:24.84   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
Jette Kurtzhals  1963    300  40.04        1:29.97   
  Roskilde Svømmeklub                   
                     
Britta Sørensen  1959    261  45.58        1:34.20   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Susanne Lannie  1962    259  42.33        1:34.41   
  Odder IGF                   
                     
Anette Simmelholt  1959    223  2:06.03        1:39.26   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sanne Juel  1965    522  35.47        1:14.78   
  Næstved IF                   
                     
Pia Petersen  1964    332  39.78        1:26.97   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
Helen Haas  1968    146  53.96        1:54.39   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gitte Raagaard  1970    630  31.56        1:10.23   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Karina Amtkjær  1972    403  37.18        1:21.47   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Kristin Baatz  1971    384  37.18        1:22.82   
  Masters Sørlandet                   
                     
Tina D. Poulsen  1973    346  41.31        1:25.74   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
Mette N.s. Poulsen  1972    322  40.51        1:27.86   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jane Tovgaard  1975    545  33.96        1:13.69   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Sidsel Koumann  1978    404  39.15        1:21.42   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
Dorethe Elm Jørgensen  1978    342  39.82        1:26.06   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Dalgaard  1979    728  30.56        1:06.93   
  U.S.G                   
                     
Maria Fjallstein  1981    540  34.46        1:13.92   
  U.S.G                   
                     
Mette Thing  1983    450  38.37        1:18.57   
  U.S.G                   
                     
Kristina Thomsen  1979    427  36.60        1:19.92   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Fin Biering-Sørensen  1948    269  40.14        1:22.60   
  U.S.G                   
                     
Finn Hyllested  1944    245  38.99        1:25.17   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
Helge Hasselby  1947    133  52.63        1:44.53   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bo Hyllested  1949    389  33.48        1:13.03   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
Karsten Hessilt  1953    130  53.88        1:45.11   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Preben Sørensen  1957    385  34.22        1:13.30   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
Søren Winther Larsen  1957    358  35.14        1:15.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Flemming Nielsen  1954    299  37.93        1:19.70   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
Finn Baekgaard  1955    274  38.23        1:22.03   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Per Falk Rasmussen  1958    259  39.69        1:23.61   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Torsten Christensen  1954    175  44.08        1:35.38   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Holmsteen  1963    533  30.09        1:05.75   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Ingo Benneweg  1963    481  31.94        1:08.06   
  Sg Elbe                   
                     
Thomas Egger  1961    394  33.78        1:12.69   
  Sg Elbe                   
                     
Carsten Wredstrøm  1960    308  35.93        1:18.90   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
Gert Møller  1961    283  38.02        1:21.23   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Ancker  1967    573  29.69        1:04.17   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
Christian Drachmann  1968    479  31.22        1:08.14   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Morten Klint  1967    433  32.38        1:10.48   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
Henrik Egekvist  1967    338  37.05        1:16.56   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Frank Barthelmes  1965    329  36.60        1:17.22   
  Sg Elbe                   
                     
Lars Lønborg  1964    241  39.87        1:25.65   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
                     
Klaus Nygård Jensen  1964    177  44.99        1:34.92   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
Preben Hansen  1967      36.67        1:18.82  EXTRA 
  Aars Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stig Jarl Jensen  1970    584  29.51        1:03.76   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Kenneth Sejr  1971    506  30.73        1:06.91   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
Thomas Poulsen  1972    457  32.09        1:09.19   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Aleks Danmark  1977    660  27.81        1:01.24   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Anders Kilen  1975    639  28.36        1:01.90   
  U.S.G                   
                     
Dan Eisenhardt  1975    580  29.76        1:03.94   
  Hermes Swim Team Freder                   
                     
Peter Schultz  1976    528  29.76        1:05.95   
  U.S.G                   
                     
Jens Wanscher  1977    518  29.67        1:06.36   
  Odense Svømme Klub STO                   
                     
Christian Stamholt  1975    452  32.53        1:09.49   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christian Johannessen  1974    447  32.42        1:09.70   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Christian Graversen  1978    445  33.41        1:09.84   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Nikolaj Poulsen  1978    443  32.36        1:09.92   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Jens Bruhn  1978    419  32.84        1:11.25   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
11  Jes Molbæk  1975    376  34.45        1:13.83   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Peter Jensen  1974    364  34.14        1:14.68   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Flemming Qvist  1976    352  33.56        1:15.47   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Lasse Munck Rasmussen  1977    290  36.35        1:20.56   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristian Outinen  1983    841  25.27        56.47  Ny dansk rekord 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Martin Jensen  1983    641  28.49        1:01.83   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Andreas Overbeck Petersen  1983    602  28.36        1:03.15   
  U.S.G                   
                     
Kasper Holmgaard Gravesen  1981    564  30.27        1:04.54   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
Anders Borkmann  1979    551  29.79        1:05.04   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Casper S. Andreasen  1981    540  29.30        1:05.46   
  U.S.G                   
                     
Kristian Nissen  1981    417  33.07        1:11.36   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Steffan Nielsen  1982    403  33.45        1:12.15   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
 
Løb 14, 4X50m Medley Damer, Finaler 360 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Damer B  120    645          2:06.67   
  U.S.G                   
  Katrine Mønsted  1972      33.02        33.02   
  Anne Dalgaard  1979      34.42        1:07.44   
  Line Lund  1981      30.38        1:37.82   
  Maria B. Knudsen  1974      28.85        2:06.67   
                     
Agf Masters 1 B  120    495          2:18.30   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Jane Tovgaard  1975      34.52        34.52   
  Susanne Jessen  1975      40.36        1:14.88   
  Gitte Rømer  1979      32.23        1:47.11   
  Christina Thisted  1976      31.19        2:18.30   
                     
Usg Damer A  100    487          2:19.05   
  U.S.G                   
  Maria Fjallstein  1981      34.23        34.23   
  Mette Thing  1983      39.38        1:13.61   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      32.86        1:46.47   
  Maria Melchiors  1979      32.58        2:19.05   
                     
Agf Masters 2 B  120    390          2:29.74   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Karina Amtkjær  1972      38.36        38.36   
  Katja Nyborg  1981      41.10        1:19.46   
  Mette N.s. Poulsen  1972      38.81        1:58.27   
  Heidi Christensen  1975      31.47        2:29.74   
                     
Hermes Piger B  120    327          2:38.79   
  Hermes Swim Team Freder                   
  Dorethe Elm Jørgensen  1978      39.94        39.94   
  Tine Broksø  1971      44.98        1:24.92   
  Tina D. Poulsen  1973      40.14        2:05.06   
  Pia Petersen  1964      33.73        2:38.79   
                     
Masør Unge Kvinner B  120    268          2:49.77   
  Masters Sørlandet                   
  Kristin Baatz  1971      40.65        40.65   
  Cecilia Mossige Johansen  1973      15.05        55.70   
  Ellen Bjornand  1969      31.41        1:27.11   
  Irene Eriksen  1969      1:22.66        2:49.77   
                     
D Korsør Damer  200    193          3:09.18   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
  Bente Sørensen  1947      48.47        48.47   
  Nina Madsen  1957      1:01.44        1:49.91   
  Anette Simmelholt  1959      41.15        2:31.06   
  Marianne Friis-Olsen  1952      38.12        3:09.18   
                     
F-Damerne  280    89          4:04.68   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Birthe Møller-Jensen  1932      1:01.65        1:01.65   
  Lis Knutzen  1920      1:43.26        2:44.91   
  Vivianne Kofod  1942      31.32        3:16.23   
  Ulla Petersen  1958      48.45        4:04.68   
                     
ASS Damer B  120              2:25.66  EXTRA 
  Aarhus Studenternes Svø                   
  Lene Ravn  1977      33.90        33.90   
  Charlotte Berner  1972      39.66        1:13.56   
  Aino Slej  1963      41.02        1:54.58   
  Sidsel Koumann  1978      31.08        2:25.66   
                     
 
Løb 14, 4X50m Medley Damer, Finaler 280 - 319 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
F-Damerne  280    89          4:04.68   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Birthe Møller-Jensen  1932      1:01.65        1:01.65   
  Lis Knutzen  1920      1:43.26        2:44.91   
  Vivianne Kofod  1942      31.32        3:16.23   
  Ulla Petersen  1958      48.45        4:04.68   
                     
 
Løb 14, 4X50m Medley Damer, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
D Korsør Damer  200    193          3:09.18   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
  Bente Sørensen  1947      48.47        48.47   
  Nina Madsen  1957      1:01.44        1:49.91   
  Anette Simmelholt  1959      41.15        2:31.06   
  Marianne Friis-Olsen  1952      38.12        3:09.18   
                     
 
Løb 14, 4X50m Medley Damer, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Damer B  120    645          2:06.67   
  U.S.G                   
  Katrine Mønsted  1972      33.02        33.02   
  Anne Dalgaard  1979      34.42        1:07.44   
  Line Lund  1981      30.38        1:37.82   
  Maria B. Knudsen  1974      28.85        2:06.67   
                     
Agf Masters 1 B  120    495          2:18.30   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Jane Tovgaard  1975      34.52        34.52   
  Susanne Jessen  1975      40.36        1:14.88   
  Gitte Rømer  1979      32.23        1:47.11   
  Christina Thisted  1976      31.19        2:18.30   
                     
Agf Masters 2 B  120    390          2:29.74   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Karina Amtkjær  1972      38.36        38.36   
  Katja Nyborg  1981      41.10        1:19.46   
  Mette N.s. Poulsen  1972      38.81        1:58.27   
  Heidi Christensen  1975      31.47        2:29.74   
                     
Hermes Piger B  120    327          2:38.79   
  Hermes Swim Team Freder                   
  Dorethe Elm Jørgensen  1978      39.94        39.94   
  Tine Broksø  1971      44.98        1:24.92   
  Tina D. Poulsen  1973      40.14        2:05.06   
  Pia Petersen  1964      33.73        2:38.79   
                     
Masør Unge Kvinner B  120    268          2:49.77   
  Masters Sørlandet                   
  Kristin Baatz  1971      40.65        40.65   
  Cecilia Mossige Johansen  1973      15.05        55.70   
  Ellen Bjornand  1969      31.41        1:27.11   
  Irene Eriksen  1969      1:22.66        2:49.77   
                     
ASS Damer B  120              2:25.66  EXTRA 
  Aarhus Studenternes Svø                   
  Lene Ravn  1977      33.90        33.90   
  Charlotte Berner  1972      39.66        1:13.56   
  Aino Slej  1963      41.02        1:54.58   
  Sidsel Koumann  1978      31.08        2:25.66   
                     
 
Løb 14, 4X50m Medley Damer, Finaler 100 - 119 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Damer A  100    487          2:19.05   
  U.S.G                   
  Maria Fjallstein  1981      34.23        34.23   
  Mette Thing  1983      39.38        1:13.61   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      32.86        1:46.47   
  Maria Melchiors  1979      32.58        2:19.05   
                     
 
Løb 15, 4X50m Medley Herrer, Finaler 360 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Aalborg Masters A  100    651          1:49.83   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Martin Jensen  1983      28.05        28.05   
  Christian Graversen  1978      30.91        58.96   
  Anders Borkmann  1979      27.29        1:26.25   
  Aleks Danmark  1977      23.58        1:49.83   
                     
Usg Herrer A  100    574          1:54.56   
  U.S.G                   
  Andreas Overbeck Petersen  1983      28.47        28.47   
  Per Dyring Dahlberg  1979      33.62        1:02.09   
  Casper S. Andreasen  1981      27.28        1:29.37   
  Johan Bergendorff  1978      25.19        1:54.56   
                     
Agf Masters B  120    548          1:56.36   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Nikolaj Poulsen  1978      32.29        32.29   
  Michael Eriksen  1979      30.53        1:02.82   
  Stig Jarl Jensen  1970      27.11        1:29.93   
  Lars Kristensen  1978      26.43        1:56.36   
                     
Usg Herrer C  160    509          1:59.22   
  U.S.G                   
  Bo Stenhuus  1972      31.22        31.22   
  Lars Kruse Byron  1960      35.95        1:07.17   
  Anders Kilen  1975      26.55        1:33.72   
  Henrik Pedersen  1965      25.50        1:59.22   
                     
C-Herrerne  160    474          2:02.14   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Christian Drachmann  1968      31.51        31.51   
  Otto Gyalokay  1961      35.21        1:06.72   
  Peter Holmsteen  1963      28.67        1:35.39   
  Christian Johannessen  1974      26.75        2:02.14   
                     
Glostrup Drenge B  120    458          2:03.53   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
  Michael Clausen  1981      32.85        32.85   
  Thomas Lund  1980      33.22        1:06.07   
  Jens Dick-Nielsen  1982      29.55        1:35.62   
  Morten Klint  1967      27.91        2:03.53   
                     
Agf Masters C  160    437          2:05.46   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Peter Groth  1975      33.29        33.29   
  Niels-Jørgen Jørgensen  1965      35.48        1:08.77   
  Henrik Egekvist  1967      30.72        1:39.49   
  Vagn Høgholm  1965      25.97        2:05.46   
                     
Aalborg Masters B1  120    382          2:11.22   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Peter Jensen  1974      34.35        34.35   
  Christian Stamholt  1975      34.96        1:09.31   
  Jens Bro Holmen  1961      32.28        1:41.59   
  Flemming Qvist  1976      29.63        2:11.22   
                     
Agf Masters B2  120    344          2:15.85   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Morten Schierup Larsen  1976      34.65        34.65   
  Frank Mehnert  1975      35.37        1:10.02   
  Torben Krogh  1965      35.16        1:45.18   
  Gert Møller  1961      30.67        2:15.85   
                     
10  Agf Masters A  100    338          2:16.68   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Niels Skovmand  1982      36.69        36.69   
  Kristian Nissen  1981      36.58        1:13.27   
  Jesper Munk  1974      35.78        1:49.05   
  Kristian Hjelm Jakobsen  1980      27.63        2:16.68   
                     
11  Masør Herrer D  200    335          2:17.12   
  Masters Sørlandet                   
  Egil Johannessen  1955      40.22        40.22   
  Terje Taraldsen  1954      38.51        1:18.73   
  Frank Håbesland  1963      29.33        1:48.06   
  Frank Carstensen  1955      29.06        2:17.12   
                     
12  Glostrup Herre D  200    322          2:18.89   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
  Preben Sørensen  1957      35.05        35.05   
  Karsten Hessilt  1953      44.06        1:19.11   
  Carsten Wredstrøm  1960      31.70        1:50.81   
  Leif Grønskov  1958      28.08        2:18.89   
                     
13  Agf Masters D  200    299          2:22.43   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Kristian Voldsgaard  1979      36.59        36.59   
  Per Hemmer  1957      37.85        1:14.44   
  Jahn O. Ruud  1962      33.26        1:47.70   
  Jesper Roed  1953      34.73        2:22.43   
                     
ASS Herrer B  120              2:03.85  EXTRA 
  Aarhus Studenternes Svø                   
  Kenneth Sejr  1971      32.23        32.23   
  Steffan Nielsen  1982      34.89        1:07.12   
  Thomas Poulsen  1972      29.65        1:36.77   
  Jens Bruhn  1978      27.08        2:03.85   
                     
ASS Herrer C  160              1:59.26  EXTRA 
  Aarhus Studenternes Svø                   
  Jens Sørensen  1963      32.97        32.97   
  Morten Ancker  1967      31.24        1:04.21   
  Kasper Holmgaard Gravesen  1981      27.17        1:31.38   
  Flemming Hermann  1961      27.88        1:59.26   
                     
 
Løb 15, 4X50m Medley Herrer, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Masør Herrer D  200    335          2:17.12   
  Masters Sørlandet                   
  Egil Johannessen  1955      40.22        40.22   
  Terje Taraldsen  1954      38.51        1:18.73   
  Frank Håbesland  1963      29.33        1:48.06   
  Frank Carstensen  1955      29.06        2:17.12   
                     
Glostrup Herre D  200    322          2:18.89   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
  Preben Sørensen  1957      35.05        35.05   
  Karsten Hessilt  1953      44.06        1:19.11   
  Carsten Wredstrøm  1960      31.70        1:50.81   
  Leif Grønskov  1958      28.08        2:18.89   
                     
Agf Masters D  200    299          2:22.43   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Kristian Voldsgaard  1979      36.59        36.59   
  Per Hemmer  1957      37.85        1:14.44   
  Jahn O. Ruud  1962      33.26        1:47.70   
  Jesper Roed  1953      34.73        2:22.43   
                     
 
Løb 15, 4X50m Medley Herrer, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Herrer C  160    509          1:59.22   
  U.S.G                   
  Bo Stenhuus  1972      31.22        31.22   
  Lars Kruse Byron  1960      35.95        1:07.17   
  Anders Kilen  1975      26.55        1:33.72   
  Henrik Pedersen  1965      25.50        1:59.22   
                     
C-Herrerne  160    474          2:02.14   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Christian Drachmann  1968      31.51        31.51   
  Otto Gyalokay  1961      35.21        1:06.72   
  Peter Holmsteen  1963      28.67        1:35.39   
  Christian Johannessen  1974      26.75        2:02.14   
                     
Agf Masters C  160    437          2:05.46   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Peter Groth  1975      33.29        33.29   
  Niels-Jørgen Jørgensen  1965      35.48        1:08.77   
  Henrik Egekvist  1967      30.72        1:39.49   
  Vagn Høgholm  1965      25.97        2:05.46   
                     
ASS Herrer C  160              1:59.26  EXTRA 
  Aarhus Studenternes Svø                   
  Jens Sørensen  1963      32.97        32.97   
  Morten Ancker  1967      31.24        1:04.21   
  Kasper Holmgaard Gravesen  1981      27.17        1:31.38   
  Flemming Hermann  1961      27.88        1:59.26   
                     
 
Løb 15, 4X50m Medley Herrer, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Agf Masters B  120    548          1:56.36   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Nikolaj Poulsen  1978      32.29        32.29   
  Michael Eriksen  1979      30.53        1:02.82   
  Stig Jarl Jensen  1970      27.11        1:29.93   
  Lars Kristensen  1978      26.43        1:56.36   
                     
Glostrup Drenge B  120    458          2:03.53   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
  Michael Clausen  1981      32.85        32.85   
  Thomas Lund  1980      33.22        1:06.07   
  Jens Dick-Nielsen  1982      29.55        1:35.62   
  Morten Klint  1967      27.91        2:03.53   
                     
Aalborg Masters B1  120    382          2:11.22   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Peter Jensen  1974      34.35        34.35   
  Christian Stamholt  1975      34.96        1:09.31   
  Jens Bro Holmen  1961      32.28        1:41.59   
  Flemming Qvist  1976      29.63        2:11.22   
                     
Agf Masters B2  120    344          2:15.85   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Morten Schierup Larsen  1976      34.65        34.65   
  Frank Mehnert  1975      35.37        1:10.02   
  Torben Krogh  1965      35.16        1:45.18   
  Gert Møller  1961      30.67        2:15.85   
                     
ASS Herrer B  120              2:03.85  EXTRA 
  Aarhus Studenternes Svø                   
  Kenneth Sejr  1971      32.23        32.23   
  Steffan Nielsen  1982      34.89        1:07.12   
  Thomas Poulsen  1972      29.65        1:36.77   
  Jens Bruhn  1978      27.08        2:03.85   
                     
 
Løb 15, 4X50m Medley Herrer, Finaler 100 - 119 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Aalborg Masters A  100    651          1:49.83   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Martin Jensen  1983      28.05        28.05   
  Christian Graversen  1978      30.91        58.96   
  Anders Borkmann  1979      27.29        1:26.25   
  Aleks Danmark  1977      23.58        1:49.83   
                     
Usg Herrer A  100    574          1:54.56   
  U.S.G                   
  Andreas Overbeck Petersen  1983      28.47        28.47   
  Per Dyring Dahlberg  1979      33.62        1:02.09   
  Casper S. Andreasen  1981      27.28        1:29.37   
  Johan Bergendorff  1978      25.19        1:54.56   
                     
Agf Masters A  100    338          2:16.68   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Niels Skovmand  1982      36.69        36.69   
  Kristian Nissen  1981      36.58        1:13.27   
  Jesper Munk  1974      35.78        1:49.05   
  Kristian Hjelm Jakobsen  1980      27.63        2:16.68   
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
D-Mixerne  200    467          2:21.04   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Elisabeth Ketelsen  1943      40.43        40.43   
  Britta Sørensen  1959      44.40        1:24.83   
  Otto Gyalokay  1961      29.33        1:54.16   
  Christian Drachmann  1968      26.88        2:21.04   
                     
Usg Mix D  200    432          2:24.74   
  U.S.G                   
  Katrine Mønsted  1972      33.26        33.26   
  Lars Kruse Byron  1960      36.52        1:09.78   
  Fin Biering-Sørensen  1948      38.56        1:48.34   
  Maja Biering-Sørensen  1952      36.40        2:24.74   
                     
Vat-Mix D  200    335          2:37.48   
  VAT                   
  Grethe Bendtsen  1930      48.50        48.50   
  Torsten Christensen  1954      43.04        1:31.54   
  Kristina Vasiliauskaite  1979      35.30        2:06.84   
  Finn Baekgaard  1955      30.64        2:37.48   
                     
D Korsør Mix  200    271          2:49.09   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
  Bente Sørensen  1947      47.57        47.57   
  Per Falk Rasmussen  1958      41.23        1:28.80   
  Anette Simmelholt  1959      41.40        2:10.20   
  Hans Larsen  1943      38.89        2:49.09   
                     
Odense Classic D  200              DNF   
  Odense Svømme Klub STO                   
  Jørgen Frederiksen  1944      45.42        45.42   
                     
Hermes Mix D  202              DSQ  Ekstra armtag i vend 
  Hermes Swim Team Freder                   
  Bo Hyllested  1949      36.23        36.23   
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Næstved C  160    615          2:08.64   
  Næstved IF                   
  Sanne Juel  1965      35.42        35.42   
  Christian Frederiksen  1981      30.81        1:06.23   
  Tine Carstensen  1962      33.24        1:39.47   
  Ebbe Grønlund  1951      29.17        2:08.64   
                     
Agf Masters C  160    510          2:16.98   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Karina Amtkjær  1972      37.70        37.70   
  Per Hemmer  1957      37.09        1:14.79   
  Vagn Høgholm  1965      31.32        1:46.11   
  Heidi Christensen  1975      30.87        2:16.98   
                     
C-Mixerne  160    314          2:41.06   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Kristina Knudsen  1975      51.42        51.42   
  Christian Johannessen  1974      35.38        1:26.80   
  Peter Holmsteen  1963      29.34        1:56.14   
  Vivianne Kofod  1942      44.92        2:41.06   
                     
ASS Mix C  160              2:08.94  EXTRA 
  Aarhus Studenternes Svø                   
  Lene Ravn  1977      33.71        33.71   
  Morten Ancker  1967      31.42        1:05.13   
  Flemming Hermann  1961      32.46        1:37.59   
  Aino Slej  1963      31.35        2:08.94   
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Mix B  120    759          1:59.96   
  U.S.G                   
  Maria Fjallstein  1981      34.18        34.18   
  Anne Dalgaard  1979      33.98        1:08.16   
  Anders Kilen  1975      26.50        1:34.66   
  Peter Schultz  1976      25.30        1:59.96   
                     
Agf Masters B1  120    743          2:00.80   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Jane Tovgaard  1975      34.53        34.53   
  Michael Eriksen  1979      30.37        1:04.90   
  Stig Jarl Jensen  1970      26.89        1:31.79   
  Gitte Rømer  1979      29.01        2:00.80   
                     
Glostrup 1 B  120    607          2:09.22   
  Glostrup Svømme Klub VA                   
  Michael Clausen  1981      32.81        32.81   
  Thomas Lund  1980      32.94        1:05.75   
  Kristina Thomsen  1979      32.55        1:38.30   
  Kate Sørensen  1961      30.92        2:09.22   
                     
Agf Masters B2  120    479          2:19.85   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Nikolaj Poulsen  1978      32.10        32.10   
  Kristian Nissen  1981      36.81        1:08.91   
  Mette N.s. Poulsen  1972      39.35        1:48.26   
  Christina Thisted  1976      31.59        2:19.85   
                     
ASS Mix B  120              2:08.46  EXTRA 
  Aarhus Studenternes Svø                   
  Kenneth Sejr  1971      30.46        30.46   
  Charlotte Berner  1972      39.83        1:10.29   
  Kasper Holmgaard Gravesen  1981      27.21        1:37.50   
  Sidsel Koumann  1978      30.96        2:08.46   
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Mix, Finaler 100 - 119 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Mix A  100    672          2:04.92   
  U.S.G                   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      34.56        34.56   
  Per Dyring Dahlberg  1979      33.72        1:08.28   
  Line Lund  1981      31.15        1:39.43   
  Casper S. Andreasen  1981      25.49        2:04.92   
                     
Agf Masters A  100    513          2:16.71   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Lars Kristensen  1978      31.44        31.44   
  Susanne Jessen  1975      41.12        1:12.56   
  Katja Nyborg  1981      36.10        1:48.66   
  Kristian Hjelm Jakobsen  1980      28.05        2:16.71   
                     
 
Løb 17, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 360 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Mix B  120    802          1:46.14   
  U.S.G                   
  Anne Dalgaard  1979      27.50        27.50   
  Johan Bergendorff  1978      25.46        52.96   
  Anders Kilen  1975      24.47        1:17.43   
  Maria B. Knudsen  1974      28.71        1:46.14   
                     
Usg Mix A  100    665          1:52.99   
  U.S.G                   
  Søren Jensen  1975      27.90        27.90   
  Marianne Voigt  1981      29.62        57.52   
  Casper S. Andreasen  1981      25.99        1:23.51   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      29.48        1:52.99   
                     
Aalborg Masters C  160    648          1:53.96   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Jesper Bundgaard  1970      26.47        26.47   
  Lone Ø. Nielsen  1962      31.44        57.91   
  Benny Nielsen  1966      25.19        1:23.10   
  Lotte Kobbelgaard  1964      30.86        1:53.96   
                     
Agf Masters A  100    622          1:55.51   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Michael Eriksen  1979      26.03        26.03   
  Kristian Hjelm Jakobsen  1980      27.86        53.89   
  Christina Thisted  1976      32.21        1:26.10   
  Gitte Rømer  1979      29.41        1:55.51   
                     
ASS Mix C  160    612          1:56.16   
  Aarhus Studenternes Svø                   
  Morten Ancker  1967      26.67        26.67   
  Jens Sørensen  1963      27.61        54.28   
  Aino Slej  1963      30.98        1:25.26   
  Sidsel Koumann  1978      30.90        1:56.16   
                     
Agf Masters C  160    559          1:59.69   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Vagn Høgholm  1965      26.67        26.67   
  Søren Winther Larsen  1957      29.88        56.55   
  Karina Amtkjær  1972      32.57        1:29.12   
  Jane Tovgaard  1975      30.57        1:59.69   
                     
Agf Masters B  120    550          2:00.38   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Lars Kristensen  1978      26.42        26.42   
  Nikolaj Poulsen  1978      27.00        53.42   
  Susanne Jessen  1975      35.29        1:28.71   
  Heidi Christensen  1975      31.67        2:00.38   
                     
Næstved C  160    540          2:01.11   
  Næstved IF                   
  Tine Carstensen  1962      29.87        29.87   
  Ebbe Grønlund  1951      29.95        59.82