Resultat Total - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters kortbane    Udskriftsdato  25 marts 2007   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  19:32   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Kjær  1935  Hermes Swim Team Frederiksberg            DNS   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torben Frederiksen  1942  Nakskov Svømme Klub            33.05   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  Dragør Svømeklub            31.18   
Poul Erik Echardt  1946  Roskilde Svømning            32.64   
Mogens Halby  1944  TIK-Svømning VAT            36.10   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub            37.06   
Kurt Jensen  1943  Glostrup Svømme Klub VAT            38.65   
Mogens Nielsen  1945  Glostrup Svømme Klub VAT            38.71   
Jørgen Frederiksen  1944  Odense Svømme Klub STO 95            39.90   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  Hermes Swim Team Frederiksberg            28.75   
Henning Thorbjørn Jørgens  1952  TIK-Svømning VAT            34.05   
Tommy Jensen  1948  Glostrup Svømme Klub VAT            43.71   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub VAT            28.77   
Finn Bækgaard  1955  Vallensbæk IF Af 1939            29.52   
Henrik Egeborg  1957  Albertslund IF            30.04   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Holger Mundt  1960  Hsg Uni Rostock            26.76   
Jens Bro Holmen  1961  Aalborg Svømmeklub            27.86   
Henrik Poulsen  1961  Glostrup Svømme Klub VAT            28.46   
Niels Bech Thomsen  1960  Næstved IF            28.80   
Leif Grønskov  1958  Glostrup Svømme Klub VAT            29.00   
Dariusz Gorbaczow  1958  Masters Gdynia            DNS   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jørgen J. Berg  1965  Haldens Svømmeklub            25.67   
Peter Holmsteen  1963  Lyngby Svømmeklub            26.34   
Henrik Pedersen  1965  U.S.G            26.57   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub VAT            29.43   
Tommy Kristensen  1963  Haldens Svømmeklub            29.95   
Lars Lønborg  1964  Glostrup Svømme Klub VAT            30.69   
Oluf Chalmer  1964  Lugano Masters lugano Masters            30.75   
Cato Brynildsen  1965  Haldens Svømmeklub            31.01   
Jan Hyldegaard Larsen  1967  Lyngby Svømmeklub            31.05   
10  Michael Nielsen  1964  Ringsted Svømme Klub            34.94   
11  Klaus Nygaard Jensen  1964  Hermes Swim Team Frederiksberg            38.59   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stig Jarl Jensen  1970  Agfs Svømmeafdeling            25.26  DR 
Kenneth Sejr  1971  Aarhus Studenternes Svømmeafde            26.42   
Karsten Siewert  1969  Hsg Uni Rostock            26.46   
Holger Munch  1972  Hsg Uni Rostock            27.30   
Bo Stenhuus  1972  U.S.G            27.46   
Frederik Clausager  1968  Lyngby Svømmeklub            27.62   
Brian Jørgensen  1968  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.87   
Kristoffer Bohmann  1971  Aalborg Svømmeklub            29.51   
Henrik Schwertfeger  1968  O.S.L.F. STO 95            DSQ  0.26.17 Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Aleks Danmark  1977  Aarhus Studenternes Svømmeafde            23.76  DR 
Anders Kilen  1975  U.S.G            23.78   
Jens Wanscher  1977  Odense Svømme Klub STO 95            26.23   
Peter Schultz  1976  U.S.G            26.36   
Søren Jensen  1975  U.S.G            27.08   
Martin Andersen  1975  Ringsted Svømme Klub            27.19   
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub VAT            27.48   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub VAT            27.61   
Morten Ø. Andreasen  1975  Aarhus Studenternes Svømmeafde            27.82   
10  Morten Sørensen  1974  Lyngby Svømmeklub            27.96   
11  Peter Jensen  1974  Aalborg Svømmeklub            28.06   
12  Flemming Qvist  1976  Aalborg Svømmeklub            28.39   
13  Jens Høeg Hyldgaard  1976  Agfs Svømmeafdeling            33.23   
Jes Molbæk  1975  Aalborg Svømmeklub              afmeldt 
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Dideriksen  1982  Farum Svømmeklub            23.87   
Anders Beck  1982  Farum Svømmeklub            24.08   
Claus L. Hansen  1979  Gladsaxe Idræts Forening            24.09   
Alex Westh  1982  Farum Svømmeklub            24.84   
Kristian Voldsgaard  1979  Agfs Svømmeafdeling            25.09   
Christian Spøer  1982  Helsingør Svømmeklub            25.14   
Anders S. Knudsen  1979  Agfs Svømmeafdeling            25.59   
Christian Dela  1982  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.73   
Anders Berg Jørgensen  1978  U.S.G            25.74   
10  Lars Kristensen  1978  Agfs Svømmeafdeling            25.82   
11  Kasper Graversen  1981  Aarhus Studenternes Svømmeafde            26.32   
12  Morten Hinnerup  1980  U.S.G            26.62   
12  Morten Gudnitz  1982  Helsingør Svømmeklub            26.62   
14  Nikolaj Poulsen  1978  Agfs Svømmeafdeling            27.15   
15  Michael Clausen  1981  Glostrup Svømme Klub VAT            27.19   
16  Anders Pedersen  1979  U.S.G            27.22   
17  Ole Nissen  1978  Glostrup Svømme Klub VAT            27.45   
18  Benjamin Larsen  1982  Odense Svømme Klub STO 95            27.91   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lisa Friis  1923  GI-40 Swim Team Frederiksberg            1:02.01   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Grethe Bendtsen  1930  TIK-Svømning VAT            42.88   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vivianne Kofod  1942  Lyngby Svømmeklub            46.02   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Lyngby Svømmeklub            35.01   
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            39.39   
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub STO 95            42.92   
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub STO 95            56.46   
Laila Larsen  1947  Odense Svømme Klub STO 95            56.91   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lo Birgitte Juncker  1948  Albertslund IF            53.62   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anette Thorning  1956  Korsør Sv & Livr. Klub            48.07   
Nina Madsen  1957  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            29.61  DR 
Anette Simmelholt  1959  Korsør Sv & Livr. Klub            38.05   
Hanne Møller  1958  Hermes Swim Team Frederiksberg            38.44   
Else Møller  1958  Hermes Swim Team Frederiksberg            40.90   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joan Dahlstrøm  1964  Svømmeklubben Syd            29.66   
Sanne Juel  1965  Næstved IF            29.93   
Helene Bendiksen  1967  Ishøj Svømme Klub            36.31   
Dorothee Hausmann  1964  Hsg Uni Rostock            37.81   
Helene Alnor  1967  Ishøj Svømme Klub            53.18   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kirsten A. Jensen  1971  Aarhus Studenternes Svømmeafde            28.75   
Gitte Raagaard  1970  Lyngby Svømmeklub            28.97   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eva Zachariassen  1977  Næstved IF            28.49   
Pauliina Gregersen  1977  Gentofte Svømme Klub            28.52   
Jane Tovgaard  1975  Agfs Svømmeafdeling            28.97   
Pia Andersen  1976  Albertslund IF            29.18   
Katja Kousgaard  1974  Roskilde Svømning            29.96   
Maria B. Fejer  1974  U.S.G            30.87   
Madoka Christensen  1977  Svømmeklubben Syd            30.91   
Rikke Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub            31.27   
Heidi Christensen  1975  Agfs Svømmeafdeling            31.35   
10  Christina Thisted  1976  Agfs Svømmeafdeling            32.01   
11  Henriette Thisted  1976  Agfs Svømmeafdeling            32.14   
12  Karina Koldbech  1973  Ishøj Svømme Klub            44.79   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maiken Ziebell  1981  U.S.G            28.99   
Sys Nikolajsen  1982  U.S.G            29.47   
Anne Hinsch  1982  Gentofte Svømme Klub            30.28   
Malene Ambjørn  1979  U.S.G            30.67   
Sidsel Homann  1978  Aarhus Studenternes Svømmeafde            31.19   
Dorethe Elm Jørgensen  1978  Hermes Swim Team Frederiksberg            33.09   
Lise Dalsgaard  1981  Agfs Svømmeafdeling            34.30   
Line Vittrup  1982  Agfs Svømmeafdeling            40.25   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ryszard Sielski  1937  Wsp Masters Warsaw    55.07        1:56.09   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Poul Erik Echardt  1946  Roskilde Svømning    42.02        1:29.92   
Mogens Nielsen  1945  Glostrup Svømme Klub VAT    48.17        1:39.86   
Mogens Halby  1944  TIK-Svømning VAT    52.29        1:46.54   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bjørn Ove Myrvang  1952  Eidsvoll Svømmeklubb    38.73        1:22.77   
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF    39.19        1:25.55   
Tommy Jensen  1948  Glostrup Svømme Klub VAT    46.60        1:40.49   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Per Hemmer  1957  Agfs Svømmeafdeling    37.87        1:22.14   
Peter Faunø  1956  Agfs Svømmeafdeling    39.28        1:25.62   
Jens Halgreen  1954  Ringsted Svømme Klub    40.47        1:28.15   
Torsten Christensen  1954  Vallensbæk IF Af 1939    45.41        1:36.49   
Karsten Hessilt  1953  Glostrup Svømme Klub VAT    49.39        1:45.72   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dick Próber  1962  Hsg Uni Rostock    38.64        1:22.91   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Ancker  1967  Aarhus Studenternes Svømmeafde    32.28        1:10.46  DR 
Cato Brynildsen  1965  Haldens Svømmeklub    41.49        1:30.27   
Klaus Nygaard Jensen  1964  Hermes Swim Team Frederiksberg    43.58        1:33.65   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tim Molbæk  1971  U.S.G    35.15        1:14.67   
Troels Andersen  1971  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.91        1:14.69   
Henrik Schwertfeger  1968  O.S.L.F. STO 95    37.82        1:20.14   
Rune Offerdal  1969  Haldens Svømmeklub    41.91        1:28.44   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martin Utiger Sørensen  1977  Hillerød Svømmeklub    31.20        1:07.53   
Jacob Berg Jørgensen  1977  U.S.G    33.82        1:12.74   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Kristensen  1982  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.00        1:03.95   
Michael Eriksen  1979  Agfs Svømmeafdeling    31.58        1:06.89   
Jens Vestergaard  1981  Helsingør Svømmeklub    31.91        1:09.41   
Alex Westh  1982  Farum Svømmeklub    33.10        1:11.03   
Per Dahlberg Nielsen  1979  U.S.G    35.00        1:13.17   
Thomas Lund  1980  Glostrup Svømme Klub VAT    35.82        1:17.73   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 85 - 89 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lis Knutzen  1920  Gentofte Svømme Klub    1:14.71        2:37.81   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ulla Vallø  1927  Hermes Swim Team Frederiksberg    1:12.34        2:34.49   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lis Glasdam  1937  Odder IGF    52.22        1:51.05   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laila Larsen  1947  Odense Svømme Klub STO 95    1:05.53        2:09.53   
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub STO 95    1:08.00        2:24.69   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jette Lorich  1949  Allerød Svømmeklub SIGMA NS            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Thorning  1956  Korsør Sv & Livr. Klub    53.05        1:54.92   
Nina Madsen  1957  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Winnie Grønbech  1953  Hermes Swim Team Frederiksberg            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub VAT    37.87        1:20.40  DR + NR 
Nina Koefoed  1961  Agfs Svømmeafdeling    42.54        1:30.34   
Britta Sørensen  1959  Lyngby Svømmeklub    47.62        1:41.26   
Hanne Møller  1958  Hermes Swim Team Frederiksberg    49.25        1:45.74   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dorthe Mathiesen  1967  Svømmeklubben Syd    44.11        1:34.64   
Helene Bendiksen  1967  Ishøj Svømme Klub    49.28        1:44.85   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Susanne Metzsch  1968  O.S.L.F. STO 95    40.36        1:24.53   
Tine Broksø  1971  Hermes Swim Team Frederiksberg    46.82        1:37.43   
Helen Haas  1968  Agfs Svømmeafdeling    57.51        2:00.64   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pia Andersen  1976  Albertslund IF    40.29        1:23.65   
Katja Kousgaard  1974  Roskilde Svømning    39.91        1:23.69   
Rikke Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub    40.20        1:25.10   
Susanne Jessen  1975  Agfs Svømmeafdeling    41.66        1:27.83   
Laila K. Lynge  1975  Glostrup Svømme Klub VAT    44.90        1:33.49   
Karina Koldbech  1973  Ishøj Svømme Klub    54.64        1:57.89   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sanne Otte  1981  Farum Svømmeklub    35.22        1:15.71  DR 
Karen T. Andersen  1981  U.S.G    40.72        1:27.11   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Kjær  1935  Hermes Swim Team Frederiksberg            55.62   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jørgen Frederiksen  1944  Odense Svømme Klub STO 95            43.16   
Helge Hasselby  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            48.20   
Kurt Jensen  1943  Glostrup Svømme Klub VAT            48.96   
Svend Erik Micheelsen  1944  Hvidovre Svømme Klub            54.24   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henning Thorbjørn Jørgens  1952  TIK-Svømning VAT            45.31   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub VAT            34.38   
Steen Elborne  1957  Allerød Svømmeklub SIGMA NS            41.49   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Holger Mundt  1960  Hsg Uni Rostock            31.91   
Dariusz Gorbaczow  1958  Masters Gdynia            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
René Kortegaard  1966  Roskilde Svømning            29.68  DR 
Niels E. Rasmussen  1965  Ringsted Svømme Klub            33.99   
Lars Andersen  1965  Hermes Swim Team Frederiksberg            36.86   
Oluf Chalmer  1964  Lugano Masters lugano Masters            37.20   
Michael Nielsen  1964  Ringsted Svømme Klub            45.03   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Farum Svømmeklub            28.22   
Kenneth Sejr  1971  Aarhus Studenternes Svømmeafde            29.37   
Bo Stenhuus  1972  U.S.G            30.84   
Christian Drachmann  1968  Sigma Nordsjæ            31.00   
Frederik Clausager  1968  Lyngby Svømmeklub            32.53   
Holger Munch  1972  Hsg Uni Rostock            34.05   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dan Otzen  1977  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.72   
Jens Wanscher  1977  Odense Svømme Klub STO 95            30.55   
Peter Schultz  1976  U.S.G            30.94   
Christian Echardt  1974  Roskilde Svømning            31.02   
Søren Jensen  1975  U.S.G            32.05   
Martin Andersen  1975  Ringsted Svømme Klub            32.38   
Peter Jensen  1974  Aalborg Svømmeklub            34.40   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Frandsen  1980  Gentofte Svømme Klub            28.26   
Anders Borkmann  1979  Aalborg Svømmeklub            29.25   
Kristian Voldsgaard  1979  Agfs Svømmeafdeling            29.30   
Alex Westh  1982  Farum Svømmeklub            29.87   
Lars Kristensen  1978  Agfs Svømmeafdeling            31.40   
Anders Berg Jørgensen  1978  U.S.G            31.46   
Jens Vestergaard  1981  Helsingør Svømmeklub            31.70   
Nikolaj Poulsen  1978  Agfs Svømmeafdeling            31.87   
Christian Spøer  1982  Helsingør Svømmeklub            32.03   
10  Benjamin Larsen  1982  Odense Svømme Klub STO 95            36.53   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lisa Friis  1923  GI-40 Swim Team Frederiksberg            1:10.38   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Grethe Bendtsen  1930  TIK-Svømning VAT            46.44   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lis Glasdam  1937  Odder IGF            54.14   
Else Marie Hjortkjær  1934  TIK-Svømning VAT            1:08.02   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vivianne Kofod  1942  Lyngby Svømmeklub            53.52   
Alina Wieczorkiewicz  1940  Psp Masters Plonsk            1:08.74   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Lyngby Svømmeklub            41.34   
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            45.94   
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub STO 95            49.05   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lene Steenberg  1959  Lyngby Svømmeklub            36.12  DR 
Marianne Andersen  1958  Nakskov Svømme Klub            37.23   
Else Møller  1958  Hermes Swim Team Frederiksberg            53.59   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sanne Juel  1965  Næstved IF            35.29   
Ulla Thorbjørn  1966  Glostrup Svømme Klub VAT            36.11   
Jette Kurtzhals  1963  Roskilde Svømning            41.58   
Dorothee Hausmann  1964  Hsg Uni Rostock            45.05   
Helene Alnor  1967  Ishøj Svømme Klub            58.10   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Lyngby Svømmeklub            32.47   
Kirsten A. Jensen  1971  Aarhus Studenternes Svømmeafde            33.62   
Helen Haas  1968  Agfs Svømmeafdeling            54.72   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eva Zachariassen  1977  Næstved IF            33.33   
Maria B. Fejer  1974  U.S.G            39.55   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Fjallstein  1981  U.S.G            33.61   
Sys Nikolajsen  1982  U.S.G            33.69   
Maiken Ziebell  1981  U.S.G            33.82   
Anne Hinsch  1982  Gentofte Svømme Klub            34.37   
Josephine Jørgensen  1982  Aarhus Studenternes Svømmeafde            34.75   
Lene Axelsen  1979  Gentofte Svømme Klub            35.72   
Dorethe Elm Jørgensen  1978  Hermes Swim Team Frederiksberg            41.02   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ryszard Sielski  1937  Wsp Masters Warsaw    55.88        1:59.32   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Svend Erik Micheelsen  1944  Hvidovre Svømme Klub    1:12.68        2:35.68   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jens Otto Kjærum  1957  Roskilde Svømning    33.23        1:17.66   
Flemming Nielsen  1954  Hermes Swim Team Frederiksberg    35.62        1:18.25   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Henrik Jeppesen  1966  U.S.G    30.67        1:05.46   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub VAT    35.27        1:17.45   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Farum Svømmeklub    28.08        59.60   
Stig Jarl Jensen  1970  Agfs Svømmeafdeling    28.91        1:02.07   
Ulrik Keimling  1970  Hermes Swim Team Frederiksberg    30.27        1:06.70   
Andreas Rumpfhuber  1972  U.S.G    32.18        1:07.66   
Brian Jørgensen  1968  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.31        1:09.21   
Kristoffer Bohmann  1971  Aalborg Svømmeklub    34.43        1:15.25   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Kilen  1975  U.S.G    26.96        58.57   
Dan Otzen  1977  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.39        59.79   
Søren Rom  1973  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.54        1:03.73   
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub VAT    31.37        1:09.31   
Christian Echardt  1974  Roskilde Svømning    32.36        1:10.04   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub VAT    31.17        1:14.13   
Morten Sørensen  1974  Lyngby Svømmeklub    34.67        1:14.47   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Beck  1982  Farum Svømmeklub    26.96        56.69  DR 
Magnus Krygell  1982  Helsingør Svømmeklub    27.10        57.43   
Jesper Kristensen  1982  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.76        59.79   
Henrik Frandsen  1980  Gentofte Svømme Klub    27.99        1:00.21   
Casper S. Andreasen  1981  U.S.G    27.78        1:00.26   
Michael Eriksen  1979  Agfs Svømmeafdeling    28.76        1:00.86   
Kasper Graversen  1981  Aarhus Studenternes Svømmeafde    28.67        1:01.38   
Hans Martin Johansen  1980  Helsingør Svømmeklub    28.07        1:02.18   
Ole Nissen  1978  Glostrup Svømme Klub VAT    31.26        1:08.26   
10  Mikkel Märcher  1982  Odense Svømme Klub STO 95    32.75        1:11.41   
11  Michael Clausen  1981  Glostrup Svømme Klub VAT    33.58        1:11.69   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Birthe Møller Jensen  1932  Lyngby Svømmeklub    1:05.85        2:22.36   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tine Carstensen  1962  Næstved IF    34.16        1:15.04  DR + NR 
Lene Steenberg  1959  Lyngby Svømmeklub    38.31        1:21.52   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub    38.19        1:20.31   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Danielle Keller  1975  Odense Svømme Klub STO 95    38.90        1:24.30   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sanne Otte  1981  Farum Svømmeklub    33.04        1:11.49   
Line Lund  1981  U.S.G    33.82        1:11.91   
Kristina Birk Thomsen  1979  Glostrup Svømme Klub VAT    33.88        1:14.58   
Lene Axelsen  1979  Gentofte Svømme Klub    35.40        1:15.88   
Pia Kristoffersen  1980  Hermes Swim Team Frederiksberg    39.11        1:27.96   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bjørn Ove Myrvang  1952  Eidsvoll Svømmeklubb    41.06  1:27.72  2:15.37    3:01.07   
Tommy Jensen  1948  Glostrup Svømme Klub VAT    52.10  1:49.14  2:47.23    3:45.77   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Flemming Nielsen  1954  Hermes Swim Team Frederiksberg    41.19  1:29.68  2:20.58    3:07.83   
Henrik Egeborg  1957  Albertslund IF    43.53  1:31.52  2:20.99    3:08.98   
Karsten Hessilt  1953  Glostrup Svømme Klub VAT    52.47  1:51.55  2:53.61    3:54.26   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Fin Grønskov  1958  Glostrup Svømme Klub VAT    43.61  1:34.01  2:27.39    3:19.84   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jan Hyldegaard Larsen  1967  Lyngby Svømmeklub    43.42  1:32.99  2:23.04    3:13.57   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tim Molbæk  1971  U.S.G    37.14  1:19.14  2:01.70    2:43.27   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jacob Berg Jørgensen  1977  U.S.G    36.42  1:18.15  2:01.29    2:44.26   
Martin Utiger Sørensen  1977  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jens Vestergaard  1981  Helsingør Svømmeklub    33.79  1:12.14  1:51.63    2:31.95   
Anders Borkmann  1979  Aalborg Svømmeklub    35.22  1:15.19  1:54.36    2:35.29   
Jens Dick-Nielsen  1982  Glostrup Svømme Klub VAT    35.28  1:15.06  1:55.66    2:37.22   
Jesper Nøhr Hansen  1979  Roskilde Svømning    35.41  1:15.93  1:58.44    2:41.52   
Per Dahlberg Nielsen  1979  U.S.G    36.51  1:17.69  1:59.64    2:42.36   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 85 - 89 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lis Knutzen  1920  Gentofte Svømme Klub    1:16.14  2:44.78  4:15.95    5:45.85   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ulla Vallø  1927  Hermes Swim Team Frederiksberg    1:14.65  2:40.42  4:09.30    5:34.89   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lis Glasdam  1937  Odder IGF    54.54  1:56.77  3:01.55    4:03.56  DR + NR 
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Vivianne Kofod  1942  Lyngby Svømmeklub    58.37  2:05.61  3:13.20    4:19.80   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Laila Larsen  1947  Odense Svømme Klub STO 95    1:08.42  2:23.08  3:37.87    4:47.06   
Annelise Madsen  1945  Odense Svømme Klub STO 95    1:10.40  2:29.47  3:48.87    5:08.26   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jette Lorich  1949  Allerød Svømmeklub SIGMA NS            DNS   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anette Thorning  1956  Korsør Sv & Livr. Klub    55.06  1:58.82  3:02.91    4:05.21   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub VAT    40.34  1:25.31  2:10.62    2:54.98  DR + NR 
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Joan Dahlstrøm  1964  Svømmeklubben Syd    40.48  1:26.00  2:12.01    2:57.07   
Aino Slej  1963  Aarhus Studenternes Svømmeafde    43.57  1:32.96  2:23.76    3:14.12   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Charlotte Berner  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde    44.09  1:33.07  2:22.74    3:10.17   
Tine Broksø  1971  Hermes Swim Team Frederiksberg    47.43  1:40.08  2:33.45    3:25.85   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rikke Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub    41.39  1:28.20  2:17.85    3:08.36   
Susanne Jessen  1975  Agfs Svømmeafdeling    43.81  1:32.82  2:22.53    3:10.82   
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Grethe Bendtsen  1930  TIK-Svømning VAT            DNF   
                     
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Lyngby Svømmeklub    1:25.91  3:00.17  4:34.58  6:11.64  12:49.37   
          7:49.32  9:28.85  11:09.86       
Svend Erik Micheelsen  1944  Hvidovre Svømme Klub    2:05.45  4:18.22  6:31.90  8:46.13  17:36.77   
          11:00.62  13:14.10  15:27.35       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Jan Kragerup  1952  Hermes Swim Team Frederiksberg    1:18.96  2:45.79  4:13.95    11:39.49   
          6:27.53  7:56.92  9:26.12       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Raimonds Garenciks  1955  Riga Triatlona Klubs    1:14.62  2:34.27  3:54.93  5:17.99  10:44.97   
          6:40.16  8:03.04  9:25.15       
Jesper Roed  1953  Agfs Svømmeafdeling    1:28.92  3:07.11  4:48.87  6:30.69  13:27.71   
          8:17.31  10:03.77  11:48.83       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Jens Bro Holmen  1961  Aalborg Svømmeklub    1:11.24  2:27.38  3:43.01  4:58.46  10:03.78  DR 
          6:15.94  7:34.08  8:52.33       
Tore Vulpius  1961  Lyngby Svømmeklub    1:17.34  2:43.88  4:13.49  5:43.18  11:29.06   
          7:11.89  8:40.40  10:07.79       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Henrik Pedersen  1965  U.S.G    1:12.28  2:28.73  3:44.56  5:00.69  10:03.56   
          6:16.87  7:34.55  8:51.47       
Lars Andersen  1965  Hermes Swim Team Frederiksberg    1:09.38  2:25.85  3:43.92  5:02.38  10:18.17   
          6:21.31  7:40.23  8:59.94       
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub    1:14.10  2:31.96  3:51.12  5:10.42  10:31.20   
          6:30.00  7:50.62  9:11.07       
Flemming Bertram  1964  Frem Odense STO 95    1:09.32  2:27.39  3:47.97  5:09.48  10:35.95   
          6:31.54  7:53.13  9:15.09       
Oluf Chalmer  1964  Lugano Masters lugano Masters    1:19.68  2:45.96  4:14.92  5:46.01  11:45.23   
          7:16.75  8:46.86  10:17.16       
Tina Wessel  1965  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:27.33  3:04.31  4:41.33  6:18.47  12:44.23   
          7:55.31  9:32.58  11:09.46       
Michael Nielsen  1964  Ringsted Svømme Klub    1:26.50  3:04.57  4:42.33  6:21.20  12:47.49   
          7:59.75  9:38.40  11:16.11       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Susanne Metzsch  1968  O.S.L.F. STO 95    1:13.51  2:31.54  3:50.84  5:09.12  10:23.34   
          6:27.26  7:47.15  9:06.29       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Peter Jensen  1974  Aalborg Svømmeklub    1:09.48  2:28.63  3:50.52  5:15.40  10:51.48   
          6:41.96  8:07.59  9:32.07       
Danielle Keller  1975  Odense Svømme Klub STO 95    1:18.89  2:42.20  4:05.74  5:30.36  11:03.83   
          6:54.37  8:17.87  9:41.49       
Jes Molbæk  1975  Aalborg Svømmeklub            DNS   
                     
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Mix, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lars Dick-Nielsen  1978  Glostrup Svømme Klub VAT    1:01.73  2:09.49  3:19.44  4:30.73  9:20.04   
          5:42.32  6:54.60  8:07.58       
Anders Berg Jørgensen  1978  U.S.G    1:06.19  2:17.49  3:29.21  4:40.97  9:28.79   
          5:53.20  7:06.00  8:18.12       
Mikkel Märcher  1982  Odense Svømme Klub STO 95    1:05.76  2:17.05  3:28.92  4:39.93  9:35.02   
          5:53.35  7:07.37  8:20.48       
Morten Hinnerup  1980  U.S.G    1:07.84  2:20.43  3:34.49  4:49.73  9:54.99   
          6:05.07  7:21.80  8:39.00       
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Birthe Møller Jensen  1932  Lyngby Svømmeklub    1:02.07        2:08.39   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vivianne Kofod  1942  Lyngby Svømmeklub    53.43        1:50.80   
Alina Wieczorkiewicz  1940  Psp Masters Plonsk            DSQ  2.50.60 Tyvstart 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    48.00        1:42.30   
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub STO 95    48.73        1:48.90   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Winnie Grønbech  1953  Hermes Swim Team Frederiksberg            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub VAT    37.22        1:17.13   
Lene Steenberg  1959  Lyngby Svømmeklub    36.78        1:19.44   
Marianne Andersen  1958  Nakskov Svømme Klub    38.49        1:23.36   
Susanne Iversen  1961  Glostrup Svømme Klub VAT    46.15        1:36.41   
Else Møller  1958  Hermes Swim Team Frederiksberg    51.63        1:46.12   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joan Dahlstrøm  1964  Svømmeklubben Syd    35.24        1:14.52   
Ulla Thorbjørn  1966  Glostrup Svømme Klub VAT    36.58        1:24.55   
Aino Slej  1963  Aarhus Studenternes Svømmeafde    41.92        1:25.59   
Pia Vibe Petersen  1964  Hermes Swim Team Frederiksberg    39.49        1:25.72   
Jette Kurtzhals  1963  Roskilde Svømning    40.77        1:29.94   
Helene Bendiksen  1967  Ishøj Svømme Klub    44.36        1:36.24   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Lyngby Svømmeklub    32.93        1:12.17   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jane Tovgaard  1975  Agfs Svømmeafdeling    33.19        1:12.54   
Pia Andersen  1976  Albertslund IF    34.36        1:13.16   
Pauliina Gregersen  1977  Gentofte Svømme Klub    33.48        1:13.34   
Madoka Christensen  1977  Svømmeklubben Syd    37.19        1:19.66   
Rikke Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub    40.05        1:22.65   
Maria B. Fejer  1974  U.S.G    39.45        1:23.15   
Laila K. Lynge  1975  Glostrup Svømme Klub VAT    40.88        1:23.96   
Tina D. Poulsen  1973  Hermes Swim Team Frederiksberg    40.27        1:24.55   
Ann Kjærsgaard Larsen  1973  Hermes Swim Team Frederiksberg            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Dalgaard  1979  U.S.G    30.54        1:06.90   
Sanne Otte  1981  Farum Svømmeklub    34.18        1:10.94   
Maria Fjallstein  1981  U.S.G    34.14        1:14.09   
Josephine Jørgensen  1982  Aarhus Studenternes Svømmeafde    34.05        1:15.30   
Sys Nikolajsen  1982  U.S.G    33.81        1:16.03   
Kristina Birk Thomsen  1979  Glostrup Svømme Klub VAT    35.38        1:17.45   
Malene Ambjørn  1979  U.S.G    36.77        1:18.58   
Lene Axelsen  1979  Gentofte Svømme Klub    35.54        1:19.30   
Karen T. Andersen  1981  U.S.G    37.93        1:19.59   
10  Lise Dalsgaard  1981  Agfs Svømmeafdeling    38.63        1:25.42   
11  Dorethe Elm Jørgensen  1978  Hermes Swim Team Frederiksberg    42.21        1:28.11   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ryszard Sielski  1937  Wsp Masters Warsaw    52.16        1:49.67   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Torben Frederiksen  1942  Nakskov Svømme Klub            DSQ  1.30.63 afsl.mave 50 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  Dragør Svømeklub    38.25        1:24.01   
Mogens Halby  1944  TIK-Svømning VAT    46.95        1:39.52   
Helge Hasselby  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    48.12        1:39.79   
Mogens Nielsen  1945  Glostrup Svømme Klub VAT    47.12        1:40.15   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  Hermes Swim Team Frederiksberg    33.86        1:13.59   
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF    38.70        1:21.28   
Henning Thorbjørn Jørgens  1952  TIK-Svømning VAT    49.01        1:40.66   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub VAT    34.92        1:14.38   
Flemming Nielsen  1954  Hermes Swim Team Frederiksberg    37.51        1:18.71   
Jens Otto Kjærum  1957  Roskilde Svømning    38.40        1:19.87   
Finn Bækgaard  1955  Vallensbæk IF Af 1939    37.77        1:20.87   
Jens Halgreen  1954  Ringsted Svømme Klub    38.23        1:21.44   
Steen Elborne  1957  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    41.30        1:29.32   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Holger Mundt  1960  Hsg Uni Rostock    30.86        1:06.47   
Henrik Poulsen  1961  Glostrup Svømme Klub VAT    34.58        1:13.40   
Dick Próber  1962  Hsg Uni Rostock    34.96        1:16.68   
Dariusz Gorbaczow  1958  Masters Gdynia            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Ancker  1967  Aarhus Studenternes Svømmeafde    29.36        1:03.99   
Peter Holmsteen  1963  Lyngby Svømmeklub    30.12        1:05.86   
Jørgen J. Berg  1965  Haldens Svømmeklub    29.95        1:08.82   
Niels E. Rasmussen  1965  Ringsted Svømme Klub    34.77        1:14.45   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub VAT    35.15        1:16.09   
Oluf Chalmer  1964  Lugano Masters lugano Masters    36.30        1:16.99   
Tommy Kristensen  1963  Haldens Svømmeklub    37.50        1:19.01   
Jan Hyldegaard Larsen  1967  Lyngby Svømmeklub    37.35        1:20.22   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ulrik Keimling  1970  Hermes Swim Team Frederiksberg    31.04        1:08.54   
Christian Drachmann  1968  Sigma Nordsjæ    30.55        1:08.56   
Karsten Siewert  1969  Hsg Uni Rostock    32.42        1:08.81   
Tim Molbæk  1971  U.S.G    34.08        1:10.83   
Holger Munch  1972  Hsg Uni Rostock    32.67        1:10.98   
Peter Hammer Sørensen  1970  Hermes Swim Team Frederiksberg            DSQ  1,18,25 1 hånd 25m 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Aleks Danmark  1977  Aarhus Studenternes Svømmeafde    27.70        1:00.47   
Jens Wanscher  1977  Odense Svømme Klub STO 95    29.73        1:06.63   
Peter Schultz  1976  U.S.G    1:06.47        1:07.74   
Martin Andersen  1975  Ringsted Svømme Klub    32.53        1:10.86   
Peter Jensen  1974  Aalborg Svømmeklub    34.58        1:13.77   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub VAT    33.24        1:14.34   
Morten Sørensen  1974  Lyngby Svømmeklub    35.01        1:14.68   
Flemming Qvist  1976  Aalborg Svømmeklub    35.00        1:15.57   
Christian Echardt  1974  Roskilde Svømning            DNS   
Morten Ø. Andreasen  1975  Aarhus Studenternes Svømmeafde            DSQ  1.12.84 afsl.mave50m 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kasper Dideriksen  1982  Farum Svømmeklub    26.96        58.60   
Jesper Kristensen  1982  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.18        1:00.03   
Michael Eriksen  1979  Agfs Svømmeafdeling    29.43        1:02.22   
Alex Westh  1982  Farum Svømmeklub    28.86        1:02.62   
Anders Borkmann  1979  Aalborg Svømmeklub    28.94        1:03.11   
Christian Dela  1982  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.39        1:04.22   
Christian Spøer  1982  Helsingør Svømmeklub    31.07        1:04.99   
Hans Martin Johansen  1980  Helsingør Svømmeklub    30.27        1:07.40   
Nikolaj Poulsen  1978  Agfs Svømmeafdeling    31.87        1:09.25   
10  Morten Gudnitz  1982  Helsingør Svømmeklub    31.69        1:09.44   
11  Anders Pedersen  1979  U.S.G    34.03        1:11.83   
12  Thomas Lund  1980  Glostrup Svømme Klub VAT    34.03        1:12.53   
Piotr Michalowski  1982  Kotvica Wopr Walbrzych            DNS   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Mix, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Svend Erik Micheelsen  1944  Hvidovre Svømme Klub    1:14.45  2:44.35  4:15.09    5:41.69   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Mix, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lena Petersen  1952  O.S.L.F. STO 95    55.96  2:03.32  3:13.15    4:22.65   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Mix, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lene Steenberg  1959  Lyngby Svømmeklub    42.49  1:32.07  2:24.16    3:20.18   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Mix, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lars Andersen  1965  Hermes Swim Team Frederiksberg    38.90  1:26.44  2:18.62    3:13.09   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Mix, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Farum Svømmeklub    31.39  1:07.51  1:41.72    2:17.17   
Andreas Rumpfhuber  1972  U.S.G    33.29  1:11.15  1:50.26    2:31.94   
Bo Stenhuus  1972  U.S.G    33.97  1:13.26  1:54.50    2:34.68   
Kristoffer Bohmann  1971  Aalborg Svømmeklub    39.14  1:29.11  2:34.75    3:38.93   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Mix, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Søren Rom  1973  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.05  1:08.41  1:44.76    2:22.41   
Danielle Keller  1975  Odense Svømme Klub STO 95    42.65  1:32.04  2:22.72    3:12.12   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Mix, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Krygell  1982  Helsingør Svømmeklub    32.10  1:07.63  1:41.52    2:14.56   
Casper S. Andreasen  1981  U.S.G    30.03  1:05.79  1:42.61    2:21.62   
Line Lund  1981  U.S.G    35.93  1:16.49  1:57.30    2:38.33   
                     
 
Løb 15, 4X50m Medley Herrer, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Glostrup D  200  Glostrup Svømme Klub VAT            2:21.42   
  Preben Sørensen  1957      35.45        35.45   
  Karsten Hessilt  1953      43.93        1:19.38   
  Fin Grønskov  1958      33.57        1:52.95   
  Leif Grønskov  1958      28.47        2:21.42   
                     
Vat "djentlemen"  200  VAT            2:37.67   
  Henning Jørgensen  1955      46.44        46.44   
  Henrik Egeborg  1957      40.26        1:26.70   
  Torsten Christensen  1954      39.54        2:06.24   
  Finn Bækgaard  1955      31.43        2:37.67   
                     
                     
 
Løb 15, 4X50m Medley Herrer, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hsg Uni Rostock C  160  Hsg Uni Rostock            2:05.91   
  Dick Próber  1962      31.86        31.86   
  Holger Mundt  1960      36.99        1:08.85   
  Karsten Siewert  1969      30.66        1:39.51   
  Holger Munch  1972      26.40        2:05.91   
                     
15 Agf Masters C  160  Agfs Svømmeafdeling            2:08.31   
  Lars Kristensen  1978      30.62        30.62   
  Peter Faunø  1956      37.30        1:07.92   
  Per Hemmer  1957      34.95        1:42.87   
  Vagn Høgholm Pedersen  1965      25.44        2:08.31   
                     
Glostrup C  160  Glostrup Svømme Klub VAT            2:16.83   
  Jess Brink  1966      36.75        36.75   
  Henrik Poulsen  1961      38.58        1:15.33   
  Kaj Hansen  1974      30.99        1:46.32   
  Lars Lønborg  1964      30.51        2:16.83   
                     
Lyngby Crowns  160  Lyngby Svømmeklub            2:20.39   
  Tore Vulpius  1961      39.27        39.27   
  Morten Sørensen  1974      39.06        1:18.33   
  Jan Hyldegaard Larsen  1967      34.65        1:52.98   
  Frederik Clausager  1968      27.41        2:20.39   
                     
Ældre Herrer Hermes  160  Hermes Swim Team Frederiksberg            2:21.41   
  Flemming Nielsen  1954      41.48        41.48   
  Klaus Nygaard Jensen  1964      41.62        1:23.10   
  Ulrik Keimling  1970      29.62        1:52.72   
  Peter Hammer Sørensen  1970      28.69        2:21.41   
                     
Ringsted C  160  Ringsted Svømme Klub            2:21.44   
  Niels E. Rasmussen  1965      34.83        34.83   
  Jens Halgreen  1954      39.77        1:14.60   
  Martin Andersen  1975      31.71        1:46.31   
  Michael Nielsen  1964      35.13        2:21.44   
                     
                     
 
Løb 15, 4X50m Medley Herrer, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
15 Agf Masters B  120  Agfs Svømmeafdeling            1:50.05   
  Kristian Voldsgaard  1979      28.92        28.92   
  Michael Eriksen  1979      29.68        58.60   
  Stig Jarl Jensen  1970      26.63        1:25.23   
  Anders S. Knudsen  1979      24.82        1:50.05   
                     
ASS Bombers  120  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:51.15   
  Kenneth Sejr  1971      29.33        29.33   
  Morten Ancker  1967      31.43        1:00.76   
  Kasper Graversen  1981      27.40        1:28.16   
  Aleks Danmark  1977      22.99        1:51.15   
                     
Usg Ældre Herrer B  120  U.S.G            1:59.91   
  Søren Jensen  1975      32.06        32.06   
  Jacob Berg Jørgensen  1977      32.14        1:04.20   
  Bo Stenhuus  1972      29.70        1:33.90   
  Henrik Pedersen  1965      26.01        1:59.91   
                     
Aalborg Masters  120  Aalborg Svømmeklub            2:05.13   
  Peter Jensen  1974      34.62        34.62   
  Anders Borkmann  1979      31.80        1:06.42   
  Jens Bro Holmen  1961      31.25        1:37.67   
  Flemming Qvist  1976      27.46        2:05.13   
                     
Odense Classic  120  Odense Svømme Klub STO 95            2:07.32   
  Jens Wanscher  1977      31.73        31.73   
  Henrik Schwertfeger  1968      35.42        1:07.15   
  Mikkel Märcher  1982      31.17        1:38.32   
  Flemming Bertram  1964      29.00        2:07.32   
                     
                     
 
Løb 15, 4X50m Medley Herrer, Finaler 100 - 119 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Farum Svøm  100  Farum Svømmeklub            1:47.26   
  Mark Vogel  1970      28.48        28.48   
  Alex Westh  1982      30.88        59.36   
  Anders Beck  1982      24.42        1:23.78   
  Kasper Dideriksen  1982      23.48        1:47.26   
                     
Helsingør A  100  Helsingør Svømmeklub            1:50.01   
  Magnus Krygell  1982      28.10        28.10   
  Jens Vestergaard  1981      31.09        59.19   
  Hans Martin Johansen  1980      25.90        1:25.09   
  Christian Spøer  1982      24.92        1:50.01   
                     
Usg Yngre Herrer A  100  U.S.G            1:56.37   
  Peter Schultz  1976      30.82        30.82   
  Per Dahlberg Nielsen  1979      33.01        1:03.83   
  Casper S. Andreasen  1981      27.67        1:31.50   
  Anders Berg Jørgensen  1978      24.87        1:56.37   
                     
Glostrup A  100  Glostrup Svømme Klub VAT            2:02.62   
  Michael Clausen  1981      33.32        33.32   
  Thomas Lund  1980      34.02        1:07.34   
  Lars Dick-Nielsen  1978      28.64        1:35.98   
  Jens Dick-Nielsen  1982      26.64        2:02.62   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Damer, Finaler 240 - 279 år 
Sponsor: 10 min pause før løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Express Elevator  240  VAT            3:24.53   
  Grethe Bendtsen  1930      48.94        48.94   
  Else Marie Hjortkjær  1934      1:07.03        1:55.97   
  Pia Andersen  1976      33.59        2:29.56   
  Birgitte Lo Juncker  1948      54.97        3:24.53   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Damer, Finaler 200 - 239 år 
Sponsor: 10 min pause før løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Odense Classic  200  Odense Svømme Klub STO 95            3:36.06   
  Annie Metzsch  1945      49.72        49.72   
  Laila Larsen  1947      58.75        1:48.47   
  Lena Petersen  1952      51.08        2:39.55   
  Annelise Madsen  1945      56.51        3:36.06   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Damer, Finaler 160 - 199 år 
Sponsor: 10 min pause før løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Glostrup C  160  Glostrup Svømme Klub VAT            2:19.88   
  Ulla Thorbjørn  1966      36.08        36.08   
  Kate Sørensen  1961      36.92        1:13.00   
  Kristina Birk Thomsen  1979      32.39        1:45.39   
  Susanne Iversen  1961      34.49        2:19.88   
                     
Lyngby Chicks  160  Lyngby Svømmeklub            2:31.94   
  Elisabeth Ketelsen  1943      42.99        42.99   
  Britta Sørensen  1959      45.73        1:28.72   
  Gitte Raagaard  1970      31.04        1:59.76   
  Lene Steenberg  1959      32.18        2:31.94   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Damer, Finaler 120 - 159 år 
Sponsor: 10 min pause før løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gentofte Chucks  120  Gentofte Svømme Klub            2:17.66   
  Lene Axelsen  1979      35.89        35.89   
  Rikke Nielsen  1977      39.34        1:15.23   
  Pauliina Gregersen  1977      31.91        1:47.14   
  Ellen Garne  1965      30.52        2:17.66   
                     
16 Agf Masters B  120  Agfs Svømmeafdeling            2:20.41   
  Jane Tovgaard  1975      34.10        34.10   
  Susanne Jessen  1975      39.90        1:14.00   
  Heidi Christensen  1975      35.25        1:49.25   
  Christina Thisted  1976      31.16        2:20.41   
                     
Smukke Damer Hermes  120  Hermes Swim Team Frederiksberg            2:36.15   
  Dorethe Elm Jørgensen  1978      40.82        40.82   
  Tine Broksø  1971      44.01        1:24.83   
  Tina D. Poulsen  1973      38.53        2:03.36   
  Pia Vibe Petersen  1964      32.79        2:36.15   
                     
ASS Girls  120  Aarhus Studenternes Svømmeafde            2:16.27  EXTRA 
  Kirsten A. Jensen  1971      34.66        34.66   
  Charlotte Berner  1972      38.94        1:13.60   
  Josephine Jørgensen  1982      32.39        1:45.99   
  Sidsel Homann  1978      30.28        2:16.27   
                     
                     
 
Løb 16, 4X50m Medley Damer, Finaler 100 - 119 år 
Sponsor: 10 min pause før løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Damer1 A  100  U.S.G            2:18.50   
  Sys Nikolajsen  1982      33.90        33.90   
  Karen T. Andersen  1981      39.33        1:13.23   
  Malene Ambjørn  1979      34.54        1:47.77   
  Maria B. Fejer  1974      30.73        2:18.50   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler 240 - 279 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vat Extra Blend  240  VAT            3:32.21   
  Henning Jørgensen  1955      45.66        45.66   
  Else Marie Hjortkjær  1934      41.74        1:27.40   
  Torsten Christensen  1954      1:08.89        2:36.29   
  Birgitte Lo Juncker  1948      55.92        3:32.21   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Delfin Mix  200  Lyngby Svømmeklub            2:16.84  DR 
  Elisabeth Ketelsen  1943      41.76        41.76   
  Otto Gyalokay  1961      35.08        1:16.84   
  Peter Holmsteen  1963      28.30        1:45.14   
  Lene Steenberg  1959      31.70        2:16.84   
                     
Næstved Masters  200  Næstved IF            2:18.67   
  Sanne Juel  1965      35.72        35.72   
  Ebbe Grønlund  1951      37.81        1:13.53   
  Tine Carstensen  1962      32.82        1:46.35   
  Claus Grønlund  1948      32.32        2:18.67   
                     
Vat Dream Team  200  VAT            2:27.33   
  Grethe Bendtsen  1930      47.81        47.81   
  Henrik Egeborg  1957      38.34        1:26.15   
  Pia Andersen  1976      31.21        1:57.36   
  Finn Bækgaard  1955      29.97        2:27.33   
                     
Korsør D  200  Korsør Sv & Livr. Klub            2:53.41   
  Bente Sørensen  1947      46.46        46.46   
  Helge Hasselby  1947      48.73        1:35.19   
  Anette Simmelholt  1959      40.70        2:15.89   
  Hans Larsen  1943      37.52        2:53.41   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cocktail Mix  160  Lyngby Svømmeklub            2:19.07   
  Gitte Raagaard  1970      32.74        32.74   
  Britta Sørensen  1959      45.89        1:18.63   
  Frederik Clausager  1968      30.13        1:48.76   
  Tore Vulpius  1961      30.31        2:19.07   
                     
17 Agf Masters Mix C  160  Agfs Svømmeafdeling            2:19.24   
  Henriette Thisted  1976      38.56        38.56   
  Nina Koefoed  1961      40.31        1:18.87   
  Per Hemmer  1957      34.57        1:53.44   
  Vagn Høgholm Pedersen  1965      25.80        2:19.24   
                     
Ældre Mix 1 Hermes  160  Hermes Swim Team Frederiksberg            2:22.53   
  Bo Hyllested  1949      35.16        35.16   
  Flemming Nielsen  1954      37.16        1:12.32   
  Pia Kristoffersen  1980      37.62        1:49.94   
  Dorethe Elm Jørgensen  1978      32.59        2:22.53   
                     
Ældre Mix 2 Hermes  160  Hermes Swim Team Frederiksberg            2:46.42   
  Else Møller  1958      53.20        53.20   
  Hanne Møller  1958      45.07        1:38.27   
  Klaus Nygaard Jensen  1964      38.96        2:17.23   
  Peter Hammer Sørensen  1970      29.19        2:46.42   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
17 Agf Masters Mix B  120  Agfs Svømmeafdeling            2:01.81   
  Jane Tovgaard  1975      33.83        33.83   
  Michael Eriksen  1979      29.98        1:03.81   
  Stig Jarl Jensen  1970      26.65        1:30.46   
  Heidi Christensen  1975      31.35        2:01.81   
                     
Glostrup Mix B1  120  Glostrup Svømme Klub VAT            2:10.66   
  Ulla Thorbjørn  1966      36.04        36.04   
  Thomas Lund  1980      33.98        1:10.02   
  Kristina Birk Thomsen  1979      33.67        1:43.69   
  Michael Clausen  1981      26.97        2:10.66   
                     
Glostrup Mix B2  120  Glostrup Svømme Klub VAT            2:18.03   
  Henrik Poulsen  1961      35.19        35.19   
  Kate Sørensen  1961      38.45        1:13.64   
  Kaj Hansen  1974      30.19        1:43.83   
  Laila K. Lynge  1975      34.20        2:18.03   
                     
Usg Mix Ældre B  120  U.S.G            2:07.23  EXTRA 
  Peter Schultz  1976      30.63        30.63   
  Jacob Berg Jørgensen  1977      32.55        1:03.18   
  Line Lund  1981      32.60        1:35.78   
  Maria B. Fejer  1974      31.45        2:07.23   
                     
ASS Yeldem B  120  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:58.75  EXTRA 
  Liselotte Kahns  1971      33.59        33.59   
  Morten Ancker  1967      31.07        1:04.66   
  Aleks Danmark  1977      25.39        1:30.05   
  Liselotte Kahns  1971      28.70        1:58.75   
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler 100 - 119 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Mix Unge A  100  U.S.G            1:57.87  DR 
  Maria Fjallstein  1981      33.55        33.55   
  Anne Dalgaard  1979      34.20        1:07.75   
  Toke Pedersen  1981      26.51        1:34.26   
  Anders Kilen  1975      23.61        1:57.87   
                     
17 Agf Masters Mix A  100  Agfs Svømmeafdeling            2:08.92   
  Kristian Voldsgaard  1979      29.08        29.08   
  Susanne Jessen  1975      40.16        1:09.24   
  Anders S. Knudsen  1979      27.88        1:37.12   
  Christina Thisted  1976      31.80        2:08.92   
                     
                     
 
Løb 18, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 240 - 279 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Eliteholdet  240  VAT            2:42.97   
  Henning Jørgensen  1955      33.67        33.67   
  Grethe Bendtsen  1930      44.10        1:17.77   
  Birgitte Lo Juncker  1948      54.58        2:12.35   
  Finn Bækgaard  1955      30.62        2:42.97   
                     
                     
 
Løb 18, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Delfin Mix  200  Lyngby Svømmeklub            1:58.78  DR 
  Otto Gyalokay  1961      28.11        28.11   
  Elisabeth Ketelsen  1943      35.77        1:03.88   
  Lene Steenberg  1959      29.59        1:33.47   
  Peter Holmsteen  1963      25.31        1:58.78   
                     
Næstved Masters  200  Næstved IF            2:02.27   
  Sanne Juel  1965      30.52        30.52   
  Ebbe Grønlund  1951      29.62        1:00.14   
  Tine Carstensen  1962      29.58        1:29.72   
  Claus Grønlund  1948      32.55        2:02.27   
                     
Gamle Mix Hermes  200  Hermes Swim Team Frederiksberg            2:16.71   
  Flemming Nielsen  1954      31.94        31.94   
  Hanne Møller  1958      38.99        1:10.93   
  Kirsten Velin  1944      38.40        1:49.33   
  Ulrik Keimling  1970      27.38        2:16.71   
                     
                     
 
Løb 18, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
18 Agf Masters C  160  Agfs Svømmeafdeling            DNS   
  Vagn Høgholm Pedersen  1965                 
  Susanne Jessen  1975                 
  Nina Koefoed  1961                 
  Per Hemmer  1957              DNS   
                     
                     
 
Løb 18, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
ASS Mix B  120  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:49.74   
  Aleks Danmark  1977      23.75        23.75   
  Kirsten A. Jensen  1971      29.74        53.49   
  Morten Ancker  1967      25.90        1:19.39   
  Sidsel Homann  1978      30.35        1:49.74   
                     
18 Agf Masters B  120  Agfs Svømmeafdeling            1:50.61   
  Michael Eriksen  1979      25.67        25.67   
  Jane Tovgaard  1975      29.13        54.80   
  Kristian Voldsgaard  1979      24.06        1:18.86   
  Heidi Christensen  1975      31.75        1:50.61   
                     
Glostrup B1  120  Glostrup Svømme Klub VAT            1:56.48   
  Kate Sørensen  1961      31.18        31.18   
  Thomas Lund  1980      26.77        57.95   
  Kristina Birk Thomsen  1979      31.23        1:29.18   
  Michael Clausen  1981      27.30        1:56.48   
                     
Glostrup B2  120  Glostrup Svømme Klub VAT            2:09.31   
  Laila K. Lynge  1975      34.63        34.63   
  Lars Lønborg  1964      30.75        1:05.38   
  Ulla Thorbjørn  1966      33.87        1:39.25   
  Jess Brink  1966      30.06        2:09.31   
                     
                     
 
Løb 18, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 100 - 119 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Mix Unge A  100  U.S.G            1:45.43  DR 
  Anders Kilen  1975      23.69        23.69   
  Toke Pedersen  1981      25.02        48.71   
  Maria B. Fejer  1974      29.88        1:18.59   
  Anne Dalgaard  1979      26.84        1:45.43   
                     
18 Agf Masters A  100  Agfs Svømmeafdeling            1:55.53   
  Lars Kristensen  1978      26.00        26.00   
  Anders S. Knudsen  1979      25.82        51.82   
  Christina Thisted  1976      31.55        1:23.37   
  Henriette Thisted  1976      32.16        1:55.53   
                     
ASS Mix A  100  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:57.88   
  Kasper Graversen  1981      26.51        26.51   
  Charlotte Berner  1972      32.42        58.93   
  Morten Ø. Andreasen  1975      28.23        1:27.16   
  Josephine Jørgensen  1982      30.72        1:57.88   
                     
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Torben Frederiksen  1942  Nakskov Svømme Klub    36.80        1:18.43   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  Dragør Svømeklub    33.48        1:11.05   
Mogens Halby  1944  TIK-Svømning VAT    39.67        1:23.68   
Hans Larsen  1943  Korsør Sv & Livr. Klub    40.48        1:29.73   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  Hermes Swim Team Frederiksberg    31.64        1:04.25  DR 
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikael Burlev  1955  U.S.G    34.41        1:11.56   
Jesper Roed  1953  Agfs Svømmeafdeling    35.86        1:15.78   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jens Bro Holmen  1961  Aalborg Svømmeklub    28.98        1:01.00   
Niels Bech Thomsen  1960  Næstved IF    30.82        1:05.01   
Dariusz Gorbaczow  1958  Masters Gdynia            DNS   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Henrik Pedersen  1965  U.S.G    28.23        58.53   
Jørgen J. Berg  1965  Haldens Svømmeklub    27.51        59.58   
Henrik Jeppesen  1966  U.S.G    29.80        1:01.10   
Tommy Kristensen  1963  Haldens Svømmeklub    31.84        1:07.00   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub VAT    31.02        1:07.51   
Michael Jørgensen  1964  Ringsted Svømme Klub    32.07        1:08.24   
Oluf Chalmer  1964  Lugano Masters lugano Masters    32.58        1:08.96   
Lars Lønborg  1964  Glostrup Svømme Klub VAT    32.11        1:09.35   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stig Jarl Jensen  1970  Agfs Svømmeafdeling    26.93        56.04   
Karsten Siewert  1969  Hsg Uni Rostock    28.47        58.79   
Brian Jørgensen  1968  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.11        59.89   
Holger Munch  1972  Hsg Uni Rostock    29.39        1:01.47   
Kristoffer Bohmann  1971  Aalborg Svømmeklub    32.45        1:08.30   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Aleks Danmark  1977  Aarhus Studenternes Svømmeafde    25.84        53.13  DR 
Søren Rom  1973  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.17        58.21   
Jens Wanscher  1977  Odense Svømme Klub STO 95    27.49        58.26   
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub VAT    28.46        1:00.67   
Morten Sørensen  1974  Lyngby Svømmeklub    29.35        1:01.06   
Martin Andersen  1975  Ringsted Svømme Klub    29.18        1:02.04   
Peter Jensen  1974  Aalborg Svømmeklub    30.65        1:03.26   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub VAT    31.09        1:04.23   
Flemming Qvist  1976  Aalborg Svømmeklub    29.32        1:06.47   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kasper Dideriksen  1982  Farum Svømmeklub    25.87        52.54   
Anders Beck  1982  Farum Svømmeklub    25.65        52.96   
Casper S. Andreasen  1981  U.S.G    26.64        55.52   
Alex Westh  1982  Farum Svømmeklub    26.34        55.85   
Anders Berg Jørgensen  1978  U.S.G    26.76        56.10   
Lars Kristensen  1978  Agfs Svømmeafdeling    26.95        56.20   
Kasper Graversen  1981  Aarhus Studenternes Svømmeafde    27.92        58.24   
Morten Hinnerup  1980  U.S.G    28.40        58.80   
Hans Martin Johansen  1980  Helsingør Svømmeklub    27.47        59.03   
10  Nikolaj Poulsen  1978  Agfs Svømmeafdeling    28.61        59.91   
11  Ole Nissen  1978  Glostrup Svømme Klub VAT    29.28        1:01.03   
12  Michael Clausen  1981  Glostrup Svømme Klub VAT    28.80        1:01.26   
Piotr Michalowski  1982  Kotvica Wopr Walbrzych            DNS   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Grethe Bendtsen  1930  TIK-Svømning VAT    47.67        1:39.00   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vivianne Kofod  1942  Lyngby Svømmeklub    48.39        1:39.54   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Lyngby Svømmeklub    38.39        1:20.23   
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    43.85        1:33.30   
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub STO 95    45.27        1:38.81   
Maj-Britt Møller  1947  U.S.G    46.83        1:40.68   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lo Birgitte Juncker  1948  Albertslund IF    55.81        1:59.02   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tine Carstensen  1962  Næstved IF    31.43        1:04.92   
Susanne Iversen  1961  Glostrup Svømme Klub VAT            DNS   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pia Vibe Petersen  1964  Hermes Swim Team Frederiksberg    34.33        1:12.27   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Susanne Metzsch  1968  O.S.L.F. STO 95    30.92        1:03.41   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Eva Zachariassen  1977  Næstved IF    29.79        1:01.24   
Pauliina Gregersen  1977  Gentofte Svømme Klub    30.23        1:02.40   
Katja Kousgaard  1974  Roskilde Svømning    32.17        1:08.07   
Madoka Christensen  1977  Svømmeklubben Syd    33.34        1:08.43   
Rikke Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub    32.45        1:08.83   
Heidi Christensen  1975  Agfs Svømmeafdeling    32.76        1:10.00   
Laila K. Lynge  1975  Glostrup Svømme Klub VAT    36.23        1:13.96   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Hinsch  1982  Gentofte Svømme Klub    31.10        1:05.12   
Sidsel Homann  1978  Aarhus Studenternes Svømmeafde    33.55        1:09.75   
Dorethe Elm Jørgensen  1978  Hermes Swim Team Frederiksberg    34.64        1:14.29   
                     
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Benny Pedersen  1937  Hermes Swim Team Frederiksberg            45.44   
                     
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mogens Nielsen  1945  Glostrup Svømme Klub VAT            45.36   
Mogens Halby  1944  TIK-Svømning VAT            48.90   
                     
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF            38.12   
Henning Thorbjørn Jørgens  1952  TIK-Svømning VAT            45.03   
                     
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Per Hemmer  1957  Agfs Svømmeafdeling            37.38   
Flemming Nielsen  1954  Hermes Swim Team Frederiksberg            38.20   
Peter Faunø  1956  Agfs Svømmeafdeling            38.49   
Jens Halgreen  1954  Ringsted Svømme Klub            39.38   
Torsten Christensen  1954  Vallensbæk IF Af 1939            42.37   
Karsten Hessilt  1953  Glostrup Svømme Klub VAT            45.54   
                     
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Holger Mundt  1960  Hsg Uni Rostock            34.67   
Dick Próber  1962  Hsg Uni Rostock            37.45   
                     
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Morten Ancker  1967  Aarhus Studenternes Svømmeafde            31.84   
Niels E. Rasmussen  1965  Ringsted Svømme Klub            36.30   
Klaus Nygaard Jensen  1964  Hermes Swim Team Frederiksberg            42.03   
                     
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Troels Andersen  1971  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.54   
Jan Farving  1970  Agfs Svømmeafdeling            37.38   
Rune Offerdal  1969  Haldens Svømmeklub            40.52   
                     
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martin Utiger Sørensen  1977  Hillerød Svømmeklub            30.43  DR 
Jacob Berg Jørgensen  1977  U.S.G            33.89   
Morten Ø. Andreasen  1975  Aarhus Studenternes Svømmeafde            35.64   
Jesper Munk  1974  Agfs Svømmeafdeling            39.23   
Jens Høeg Hyldgaard  1976  Agfs Svømmeafdeling            42.63   
                     
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper Kristensen  1982  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.39   
Michael Eriksen  1979  Agfs Svømmeafdeling            30.70   
Jens Vestergaard  1981  Helsingør Svømmeklub            31.23   
Christian Spøer  1982  Helsingør Svømmeklub            31.48   
Alex Westh  1982  Farum Svømmeklub            32.06   
Anders S. Knudsen  1979  Agfs Svømmeafdeling            32.56   
Per Dahlberg Nielsen  1979  U.S.G            33.53   
Jens Dick-Nielsen  1982  Glostrup Svømme Klub VAT            33.89   
Thomas Lund  1980  Glostrup Svømme Klub VAT            34.33   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 85 - 89 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lis Knutzen  1920  Gentofte Svømme Klub            1:11.55   
Fanny Larsen  1920  GI-40 Swim Team Frederiksberg            DNS   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Else Marie Hjortkjær  1934  TIK-Svømning VAT            1:06.69   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jette Lorich  1949  Allerød Svømmeklub SIGMA NS            45.97   
Lo Birgitte Juncker  1948  Albertslund IF            DSQ  1.10.75 Crawlben e/v 
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Winnie Grønbech  1953  Hermes Swim Team Frederiksberg            DNS   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub VAT            37.27   
Nina Koefoed  1961  Agfs Svømmeafdeling            41.64   
Hanne Møller  1958  Hermes Swim Team Frederiksberg            45.59   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joan Dahlstrøm  1964  Svømmeklubben Syd            37.48   
Aino Slej  1963  Aarhus Studenternes Svømmeafde            41.06   
Dorothee Hausmann  1964  Hsg Uni Rostock            45.74   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Charlotte Berner  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde            39.57   
Tine Broksø  1971  Hermes Swim Team Frederiksberg            44.85   
                     
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katja Kousgaard  1974  Roskilde Svømning            38.37   
Rikke Nielsen  1977  Gentofte Svømme Klub            40.03   
Susanne Jessen  1975  Agfs Svømmeafdeling            40.54   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kai Christiansen  1935  Vordingborg Svømme Klub    48.23        1:40.38   
Ryszard Sielski  1937  Wsp Masters Warsaw    57.27        1:57.19   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Helge Hasselby  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    52.86        1:46.47   
Svend Erik Micheelsen  1944  Hvidovre Svømme Klub    56.72        1:59.33   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub VAT    35.69        1:16.63   
Karsten Hessilt  1953  Glostrup Svømme Klub VAT    54.88        1:55.29   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
René Kortegaard  1966  Roskilde Svømning    31.99        1:04.39  DR 
Peter Holmsteen  1963  Lyngby Svømmeklub    32.46        1:07.85   
Lars Andersen  1965  Hermes Swim Team Frederiksberg    38.62        1:20.18   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Farum Svømmeklub    29.17        1:00.41   
Christian Drachmann  1968  Sigma Nordsjæ    32.18        1:07.59   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jens Wanscher  1977  Odense Svømme Klub STO 95    32.61        1:07.39   
Søren Jensen  1975  U.S.G    33.04        1:10.34   
Martin Andersen  1975  Ringsted Svømme Klub    35.14        1:12.84   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kasper Dideriksen  1982  Farum Svømmeklub    28.31        58.31  DR 
Anders Borkmann  1979  Aalborg Svømmeklub    30.69        1:04.55   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lisa Friis  1923  GI-40 Swim Team Frederiksberg    1:12.55        2:28.10   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alina Wieczorkiewicz  1940  Psp Masters Plonsk    1:13.23        2:29.85   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Lyngby Svømmeklub    44.68        1:30.16   
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    50.73        1:42.24   
Annie Metzsch  1945  Odense Svømme Klub STO 95    52.17        1:54.44   
Maj-Britt Møller  1947  U.S.G    55.04        1:56.61   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marianne Andersen  1958  Nakskov Svømme Klub    41.11        1:25.41   
Majken Johansen  1958  Hermes Swim Team Frederiksberg            1:52.05   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub    37.39        1:17.22   
Ulla Thorbjørn  1966  Glostrup Svømme Klub VAT    37.11        1:18.25   
Dorthe Mathiesen  1967  Svømmeklubben Syd    44.35        1:32.04   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Lyngby Svømmeklub    34.22        1:10.75   
Kirsten A. Jensen  1971  Aarhus Studenternes Svømmeafde    35.89        1:14.29   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lene Axelsen  1979  Gentofte Svømme Klub    35.66        1:12.71   
Anne Hinsch  1982  Gentofte Svømme Klub    36.04        1:15.16   
Kristina Birk Thomsen  1979  Glostrup Svømme Klub VAT    39.19        1:20.90   
                     
 
Løb 25, 50m Butterfly Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ryszard Sielski  1937  Wsp Masters Warsaw            51.22   
                     
 
Løb 25, 50m Butterfly Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  Dragør Svømeklub            34.08   
Helge Hasselby  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            50.95   
                     
 
Løb 25, 50m Butterfly Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  Hermes Swim Team Frederiksberg            31.40   
Henning Thorbjørn Jørgens  1952  TIK-Svømning VAT            46.06   
                     
 
Løb 25, 50m Butterfly Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jens Otto Kjærum  1957  Roskilde Svømning            33.29   
Flemming Nielsen  1954  Hermes Swim Team Frederiksberg            33.79   
                     
 
Løb 25, 50m Butterfly Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Holger Mundt  1960  Hsg Uni Rostock            29.07   
Niels Bech Thomsen  1960  Næstved IF            34.06   
Jens Bro Holmen  1961  Aalborg Svømmeklub            34.71   
Dariusz Gorbaczow  1958  Masters Gdynia            DNS   
Dick Próber  1962  Hsg Uni Rostock            DSQ  0,32,78 tyvstart 
                     
 
Løb 25, 50m Butterfly Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Morten Ancker  1967  Aarhus Studenternes Svømmeafde            27.98   
Oluf Chalmer  1964  Lugano Masters lugano Masters            33.59   
Klaus Nygaard Jensen  1964  Hermes Swim Team Frederiksberg            38.14   
Jørgen J. Berg  1965  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 25, 50m Butterfly Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stig Jarl Jensen  1970  Agfs Svømmeafdeling            27.04   
Karsten Siewert  1969  Hsg Uni Rostock            29.40   
Holger Munch  1972  Hsg Uni Rostock            31.00   
Kristoffer Bohmann  1971  Aalborg Svømmeklub            32.29   
                     
 
Løb 25, 50m Butterfly Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Aleks Danmark  1977  Aarhus Studenternes Svømmeafde            25.71  DR + NR 
Anders Kilen  1975  U.S.G            26.13   
Jens Wanscher  1977  Odense Svømme Klub STO 95            28.88   
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub VAT            29.20   
Jacob Berg Jørgensen  1977  U.S.G            29.93   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub VAT            30.16   
                     
 
Løb 25, 50m Butterfly Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Beck  1982  Farum Svømmeklub            25.01  DR 
Magnus Krygell  1982  Helsingør Svømmeklub            26.25   
Kasper Dideriksen  1982  Farum Svømmeklub            26.52   
Henrik Frandsen  1980  Gentofte Svømme Klub            26.57   
Toke Pedersen  1981  U.S.G            27.27   
Casper S. Andreasen  1981  U.S.G            27.27   
Christian Dela  1982  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.73   
Hans Martin Johansen  1980  Helsingør Svømmeklub            28.01   
Kasper Graversen  1981  Aarhus Studenternes Svømmeafde            28.21   
10  Per Dahlberg Nielsen  1979  U.S.G            29.68   
11  Nikolaj Poulsen  1978  Agfs Svømmeafdeling            30.85   
12  Michael Clausen  1981  Glostrup Svømme Klub VAT            31.55   
                     
 
Løb 26, 50m Butterfly Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Birthe Møller Jensen  1932  Lyngby Svømmeklub            1:02.63   
                     
 
Løb 26, 50m Butterfly Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alina Wieczorkiewicz  1940  Psp Masters Plonsk            DSQ  1,35,34 brystsvøm. 
                     
 
Løb 26, 50m Butterfly Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jette Lorich  1949  Allerød Svømmeklub SIGMA NS            44.58   
                     
 
Løb 26, 50m Butterfly Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub VAT            33.47   
Lene Steenberg  1959  Lyngby Svømmeklub            33.84   
Majken Johansen  1958  Hermes Swim Team Frederiksberg            46.98   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            DSQ  00,33,30 tyvstart 
                     
 
Løb 26, 50m Butterfly Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sanne Juel  1965  Næstved IF            33.24   
Pia Vibe Petersen  1964  Hermes Swim Team Frederiksberg            37.66   
Dorthe Mathiesen  1967  Svømmeklubben Syd            38.20   
Jette Kurtzhals  1963  Roskilde Svømning            40.24   
                     
 
Løb 26, 50m Butterfly Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jane Tovgaard  1975  Agfs Svømmeafdeling            31.76   
Madoka Christensen  1977  Svømmeklubben Syd            34.97   
                     
 
Løb 26, 50m Butterfly Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Hinsch  1982  Gentofte Svømme Klub            32.60   
Lene Axelsen  1979  Gentofte Svømme Klub            32.83   
Lise Dalsgaard  1981  Agfs Svømmeafdeling            37.52   
Dorethe Elm Jørgensen  1978  Hermes Swim Team Frederiksberg            39.09   
                     
 
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ryszard Sielski  1937  Wsp Masters Warsaw    50.32  1:47.43  2:45.87    3:43.93   
                     
 
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Torben Frederiksen  1942  Nakskov Svømme Klub    40.23  1:26.12  2:13.93    3:01.46   
                     
 
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Finn Hyllested  1944  Dragør Svømeklub    35.43  1:15.99  1:57.83    2:38.23   
                     
 
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jan Kragerup  1952  Hermes Swim Team Frederiksberg    35.05  1:15.04      2:46.19   
                     
 
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Søren Winther Larsen  1957  Odder IGF    32.61  1:07.52  1:44.46    2:21.38   
Raimonds Garenciks  1955  Riga Triatlona Klubs    33.28  1:09.61  1:47.28    2:25.79   
Henrik Egeborg  1957  Albertslund IF    34.64  1:12.95  1:51.52    2:29.65   
Mikael Burlev  1955  U.S.G    36.95  1:17.80  2:00.91    2:43.69   
Finn Bækgaard  1955  Vallensbæk IF Af 1939    34.15  1:13.90  1:58.27    2:44.74   
Jesper Roed  1953  Agfs Svømmeafdeling    40.35  1:23.59  2:09.72    2:54.72   
                     
 
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jens Bro Holmen  1961  Aalborg Svømmeklub    30.72  1:04.75  1:38.99    2:12.47  DR 
Dariusz Gorbaczow  1958  Masters Gdynia            DNS   
                     
 
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Lyngby Svømmeklub    28.89  1:01.32  1:34.17    2:07.88   
Henrik Jeppesen  1966  U.S.G    31.48  1:04.97  1:39.21    2:12.76   
Lars Andersen  1965  Hermes Swim Team Frederiksberg    32.08  1:07.00  1:44.12    2:21.19   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub VAT    34.22  1:11.42  1:50.24    2:31.15   
Oluf Chalmer  1964  Lugano Masters lugano Masters    34.98  1:13.15  1:53.44    2:33.38   
                     
 
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Farum Svømmeklub    28.97  1:01.20  1:32.52    2:04.31  DR 
Brian Jørgensen  1968  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.34  1:05.21  1:39.67    2:13.21   
Kristoffer Bohmann  1971  Aalborg Svømmeklub    34.48  1:12.67  1:52.41    2:31.27   
                     
 
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Aleks Danmark  1977  Aarhus Studenternes Svømmeafde    27.98  57.92  1:28.87    2:00.06  DR 
Søren Rom  1973  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.74  1:01.65  1:34.58    2:10.19   
Peter Jensen  1974  Aalborg Svømmeklub    31.90  1:05.38  1:42.32    2:21.35   
Søren Jensen  1975  U.S.G    31.43  1:07.07  1:44.36    2:23.56   
Morten Sørensen  1974  Lyngby Svømmeklub    32.45  1:09.20  1:46.94    2:24.18   
                     
 
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kasper Dideriksen  1982  Farum Svømmeklub    28.89  59.09  1:29.54    1:58.68   
Michael Eriksen  1979  Agfs Svømmeafdeling    28.50  58.84  1:29.37    1:59.44   
Christian Dela  1982  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.88  59.48  1:30.55    2:02.15   
Lars Kristensen  1978  Agfs Svømmeafdeling    28.06  58.68  1:30.34    2:03.38   
Anders Berg Jørgensen  1978  U.S.G    29.07  1:01.18  1:33.10    2:05.14   
Lars Dick-Nielsen  1978  Glostrup Svømme Klub VAT    28.24  59.07  1:32.10    2:06.88   
Morten Hinnerup  1980  U.S.G    29.86  1:02.79  1:36.65    2:11.06   
Ole Nissen  1978  Glostrup Svømme Klub VAT    32.26  1:06.60  1:41.25    2:16.06   
Morten Gudnitz  1982  Helsingør Svømmeklub    30.29  1:04.43  1:41.10    2:17.26   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 85 - 89 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lis Knutzen  1920  Gentofte Svømme Klub    1:03.42  2:19.16  3:36.71    4:54.62  DR + NR 
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Grethe Bendtsen  1930  TIK-Svømning VAT    50.40  1:46.65  2:44.62    3:42.46  DR 
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alina Wieczorkiewicz  1940  Psp Masters Plonsk    1:13.93  2:35.05  3:56.79    5:13.25   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Lyngby Svømmeklub    39.91  1:25.77  2:11.94    2:57.41   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Else Møller  1958  Hermes Swim Team Frederiksberg    43.14  1:35.52  2:29.40    3:20.12   
Hanne Møller  1958  Hermes Swim Team Frederiksberg    43.15  1:34.18  2:29.09    3:21.52   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Joan Dahlstrøm  1964  Svømmeklubben Syd    33.20  1:09.08  1:46.12    2:23.45  DR 
Aino Slej  1963  Aarhus Studenternes Svømmeafde    35.28  1:13.74  1:52.97    2:31.28   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Susanne Metzsch  1968  O.S.L.F. STO 95    32.48  1:07.15  1:42.06    2:17.10  DR 
Charlotte Berner  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde    35.65  1:13.61  1:52.62    2:30.92   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Eva Zachariassen  1977  Næstved IF    31.38  1:05.24  1:40.16    2:15.95   
Pauliina Gregersen  1977  Gentofte Svømme Klub    31.50  1:05.83  1:42.27    2:19.18   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anne Dalgaard  1979  U.S.G    29.09  1:01.91  1:35.51    2:08.55  DR 
Josephine Jørgensen  1982  Aarhus Studenternes Svømmeafde    32.68  1:08.28  1:45.18    2:23.12   
                     
 
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Svend Erik Micheelsen  1944  Hvidovre Svømme Klub    2:35.96  4:57.47  7:27.14    9:38.85   
                     
 
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Henrik Poulsen  1961  Glostrup Svømme Klub VAT    1:23.52  2:54.87  4:41.12    5:56.33   
                     
 
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Henrik Pedersen  1965  U.S.G    1:12.26  2:40.24  4:17.52    5:33.87   
Lars Andersen  1965  Hermes Swim Team Frederiksberg            DNF   
                     
 
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Ulrik Keimling  1970  Hermes Swim Team Frederiksberg    1:14.26  2:44.02  4:23.95    5:45.50   
                     
 
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jesper Kristensen  1982  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:04.49  2:19.06  3:37.40    4:43.15   
Anders Borkmann  1979  Aalborg Svømmeklub    1:09.81  2:27.45  3:53.02    5:00.87   
                     
 
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Birthe Møller Jensen  1932  Lyngby Svømmeklub    2:28.17  4:57.91  7:27.12    9:36.36   
                     
 
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Vivianne Kofod  1942  Lyngby Svømmeklub    2:15.62  4:29.56  6:44.02    8:40.41   
                     
 
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Lene Steenberg  1959  Lyngby Svømmeklub    1:30.64  3:13.52  5:05.89    6:36.37   
                     
 
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub    1:23.53  2:50.63  4:30.19    5:48.03   
                     
 
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Lyngby Svømmeklub    1:15.99  2:39.80  4:14.92    5:31.81   
                     
 
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Tina D. Poulsen  1973  Hermes Swim Team Frederiksberg    1:28.66  3:10.03  4:53.77    6:20.57   
                     
 
Løb 31, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gamle Herrer Hermes  200  Hermes Swim Team Frederiksberg            2:00.12   
  Bo Hyllested  1949      29.11        29.11   
  Jan Kragerup  1952      32.99        1:02.10   
  Flemming Nielsen  1954      31.34        1:33.44   
  Ulrik Keimling  1970      26.68        2:00.12   
                     
Glostrup D  200  Glostrup Svømme Klub VAT            2:06.58   
  Leif Grønskov  1958      28.98        28.98   
  Karsten Hessilt  1953      39.12        1:08.10   
  Fin Grønskov  1958      29.49        1:37.59   
  Preben Sørensen  1957      28.99        2:06.58   
                     
Vats Friske Drenge  200  VAT            2:07.02   
  Henrik Egeborg  1957      30.16        30.16   
  Henning Jørgensen  1955      33.31        1:03.47   
  Torsten Christensen  1954      34.53        1:38.00   
  Finn Bækgaard  1955      29.02        2:07.02   
                     
                     
 
Løb 31, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
31 Agf Masters C  160  Agfs Svømmeafdeling            1:52.29   
  Vagn Høgholm Pedersen  1965      26.42        26.42   
  Jan Farving  1970      29.87        56.29   
  Stig Jarl Jensen  1970      24.81        1:21.10   
  Per Hemmer  1957      31.19        1:52.29   
                     
Usg Gamle Mænd C  160  U.S.G            1:52.33   
  Mikael Burlev  1955      32.43        32.43   
  Henrik Jeppesen  1966      27.51        59.94   
  Martin Kortegaard  1973      26.66        1:26.60   
  Henrik Pedersen  1965      25.73        1:52.33   
                     
Ringsted C  160  Ringsted Svømme Klub            1:55.99   
  Niels E. Rasmussen  1965      29.32        29.32   
  Michael Jørgensen  1964      28.70        58.02   
  Jens Halgreen  1954      31.09        1:29.11   
  Martin Andersen  1975      26.88        1:55.99   
                     
Glostrup C  160  Glostrup Svømme Klub VAT            1:56.63   
  Henrik Pedersen  1965      28.48        28.48   
  Kaj Hansen  1974      28.16        56.64   
  Lars Lønborg  1964      30.65        1:27.29   
  Jess Brink  1966      29.34        1:56.63   
                     
                     
 
Løb 31, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 120 - 159 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Ældre Herrer B  120  U.S.G            1:40.62   
  Anders Kilen  1975      23.66        23.66   
  Toke Pedersen  1981      24.78        48.44   
  Peter Schultz  1976      25.57        1:14.01   
  Søren Jensen  1975      26.61        1:40.62   
                     
ASS Bombers  120  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:43.04   
  Morten Ancker  1967      26.54        26.54   
  Kasper Graversen  1981      25.72        52.26   
  Morten Ø. Andreasen  1975      27.55        1:19.81   
  Aleks Danmark  1977      23.23        1:43.04   
                     
Aalborg Masters  120  Aalborg Svømmeklub            1:51.00   
  Kristoffer Bohmann  1971      28.80        28.80   
  Jens Bro Holmen  1961      27.13        55.93   
  Flemming Qvist  1976      27.49        1:23.42   
  Peter Jensen  1974      27.58        1:51.00   
                     
31 Agf Masters B  120  Agfs Svømmeafdeling            2:02.80   
  Nikolaj Poulsen  1978      27.38        27.38   
  Peter Faunø  1956      32.03        59.41   
  Jens Høeg Hyldgaard  1976      32.76        1:32.17   
  Jesper Munk  1974      30.63        2:02.80   
                     
                     
 
Løb 31, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 100 - 119 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Farum Svøm  100  Farum Svømmeklub            1:35.86   
  Kasper Dideriksen  1982      23.77        23.77   
  Alex Westh  1982      24.00        47.77   
  Anders Beck  1982      23.42        1:11.19   
  Mark Vogel  1970      24.67        1:35.86   
                     
31 Agf Masters A  100  Agfs Svømmeafdeling            1:40.74   
  Michael Eriksen  1979      25.70        25.70   
  Anders S. Knudsen  1979      25.54        51.24   
  Lars Kristensen  1978      25.41        1:16.65   
  Kristian Voldsgaard  1979      24.09        1:40.74   
                     
Helsingør A  100  Helsingør Svømmeklub            1:42.27   
  Hans Martin Johansen  1980      25.83        25.83   
  Christian Spøer  1982      25.44        51.27   
  Magnus Krygell  1982      24.71        1:15.98   
  Morten Gudnitz  1982      26.29        1:42.27   
                     
Usg Yngre Herrer A  100  U.S.G            1:46.33   
  Anders Berg Jørgensen  1978      25.58        25.58   
  Casper S. Andreasen  1981      25.72        51.30   
  Morten Hinnerup  1980      26.64        1:17.94   
  Jacob Berg Jørgensen  1977      28.39        1:46.33