Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Open Masters langbane    Udskriftsdato  08 maj 2010   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  20:42   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 1, 400m Frisvøm. Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Buhl  1987    430  1:17.33  2:41.42  4:05.07    5:25.33   
  U.S.G                   
                     
Lea Lorentzen  1987    358  1:20.38  2:48.84  4:19.29    5:45.82   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Ketelsen  1943    270  1:28.02  3:04.72  4:43.50    6:20.25   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Margareta Rainer  1949    337  1:24.10  2:53.90  4:24.17    5:53.07   
  Sim o Idrottsklubben He                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Biering-Sørensen  1952    239  1:36.89  3:20.38  5:02.51    6:35.92   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helle Rasmussen  1960    351  1:24.45  2:53.49  4:22.11    5:48.24   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Laila Rye Fonager  1958    271  1:28.89  3:06.36  4:43.79    6:19.40   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Anne-Mette L. Pedersen  1960    269  1:28.35  3:06.96  4:46.18    6:20.29   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
                     
Lotta Örne  1959    256  1:30.01  3:10.15  4:50.72    6:26.75   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Else Møller  1958    201  1:38.14  3:25.36  5:13.40    6:59.52   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ellen Garne  1965    454  1:15.57  2:36.78  3:57.84    5:19.56   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Tina Wessel  1965    226  1:28.57  3:11.12  4:59.27    6:43.19   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Susanne Metzsch  1968    518  1:11.10  2:29.62  3:48.48    5:05.92   
  O.S.L.F.                   
                     
Marie Holmberg  1969    403  1:17.24  2:41.89  4:07.47    5:32.69   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Sonja Haglund  1966    315  1:25.95  2:58.84  4:31.23    6:00.86   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Cornelia Voutat  1966    213  1:35.40  3:21.51  5:07.84    6:51.07   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tinna Lythje  1975    434  1:13.56  2:34.98  3:58.94    5:24.52   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Cecilia Kentell  1975    372  1:17.68  2:50.00  4:24.31    5:41.51   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Charlotte Berner  1972              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Vitazka  1979    404  1:15.38  2:41.62  4:16.93    5:32.24   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Delani  1984    673  1:05.88  2:16.73  3:28.00    4:40.25   
  GI-40 Hermes                   
                     
Ann Sophie C. Lønnberg  1983    630  1:07.94  2:20.52  3:33.96    4:46.57   
  U.S.G                   
                     
Lærke Dideriksen  1984    483  1:11.44  2:30.62  3:51.53    5:13.08   
  U.S.G                   
                     
Katarina Jandova  1985    442  1:11.79  2:32.95  3:57.26    5:22.36   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mogens Jensen  1939    105  1:50.91  3:54.80  5:57.97    7:55.48   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ebbe Rasmussen  1949    235  1:24.09  2:57.18  4:31.55    6:03.67   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Henning Jørgensen  1952    102  1:41.25  3:40.85      8:00.56   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Claus Edske  1965    342  1:13.97  2:35.63  3:58.59    5:20.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Jan Nielsen  1963    321  1:16.93  2:40.71  4:05.08    5:27.68   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Michael Nielsen  1964    196  1:26.30  3:06.69  4:47.91    6:26.08   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Henrik Holmberg  1969    350  1:14.41  2:36.49  3:59.25    5:18.36   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Petersen  1971    400  1:10.12  2:25.57  3:43.55    5:04.30   
  Næstved IF                   
                     
Frank Byskov  1975              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rune Solvang  1980    438  1:08.14  2:22.60  3:38.94    4:55.32   
  U.S.G                   
                     
Dan Pedersen  1978    375  1:15.07  2:35.63  3:55.56    5:11.17   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Bjarke Dalslet  1979    328  1:13.19  2:36.00  4:00.63    5:25.31   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Annie Metzsch  1945              DSQ  Arme frenført u vand 
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anette Simmelholt  1959    214  42.92        1:36.34   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Joan Dahlstrøm  1964    324  38.59        1:23.95   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Unn Nordberg  1965    248  40.39        1:31.76   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ulrika Feldtman  1967    473  34.23        1:13.98   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Johanna Feldtman  1970    461  32.88        1:14.63   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Pia Möller  1968    384  35.91        1:19.32   
  Helsingborgs Simsällska                   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Lohman  1975    632  32.27        1:07.19   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Melchiors  1979    238  41.51        1:33.07   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carina Hertz  1983    456  34.14        1:14.91   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Antonio Tredanari  1986    354  31.38        1:13.16   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Finn Hyllested  1944    202  39.49        1:28.13   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bo Hyllested  1949    315  34.31        1:15.99   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Steen Nielsen  1960    344  32.93        1:13.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Reza Rahimpour  1964              DNS   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mark Vogel  1970    598  28.53        1:01.41   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Lennart Marmetschke  1966    306  32.67        1:16.76   
  Dragør Svømmeklub                   
                     
Mats Möller  1967    297  35.90        1:17.54   
  Helsingborgs Simsällska                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Henrik Frandsen  1980    550  28.88        1:03.14   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ronnie Dalsgaard  1983    672  27.99        59.06   
  U.S.G                   
                     
Søren Christensen  1984    566  29.42        1:02.55   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Lasse Olesen  1985    454  30.41        1:07.32   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Buhl  1987    372          39.61   
  U.S.G                   
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Grethe Bendtsen  1930    179          50.61   
  Swim Team Tåstrup                   
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Ketelsen  1943    311          42.05   
  Lyngby Svømmeklub                   
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bente Sørensen  1947    220          47.20   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Maj-Britt Møller  1947    157          52.88   
  U.S.G                   
Grethe Nielsen  1950    70          1:09.07   
  Odense Svømme Klub                   
Laila Larsen  1947    38          1:24.85   
  Odense Svømme Klub                   
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mira Mazurkiewicz  1957    289          43.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
Anne-Mette L. Pedersen  1960    212          47.81   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
Majken Johansen  1958    156          52.92   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sanne Juul  1965    427          37.85   
  Næstved IF                   
Jette Kurtzhals  1963    282          43.47   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gitte Raagaard  1970    586          34.05   
  Helsinge Skytte & IF                   
Marie Holmberg  1969    393          38.91   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Dorthe Mathiesen  1967    275          43.80   
  Næstved IF                   
Cornelia Voutat  1966    251          45.21   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Astrid Kuijers Hostrup  1972    261          44.57   
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nina Jørgensen  1985    535          35.10   
  Gentofte Svømme Klub                   
Anne Hinsch  1982    495          36.04   
  Gentofte Svømme Klub                   
Carina Hertz  1983    437          37.56   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 11, 50m Rygsvøm. Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Hytten  1987    545          30.77   
  Gentofte Svømme Klub                   
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kai Christiansen  1935    151          47.20   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Erik Kjær  1935    77          59.01   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jan Johansen  1940    255          39.65   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mogens Halby  1944    104          53.43   
  Roskilde Svømning                   
Erik Skjoldstrup  1944    83          57.70   
  Ringsted Svømme Klub                   
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ebbe Rasmussen  1949    314          37.00   
  U.S.G                   
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Hessilt  1953    112          52.22   
  Glostrup Svømme Klub                   
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Preben Sørensen  1957    304          37.38   
  Glostrup Svømme Klub                   
Klaus Bak  1959    266          39.07   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jan Nielsen  1963    243          40.30   
  Vordingborg Svømme Klub                   
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mark Vogel  1970    587          30.02   
  Gentofte Svømme Klub                   
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kaj Hansen  1974    300          37.56   
  Glostrup Svømme Klub                   
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Henrik Frandsen  1980    446          32.90   
  Gentofte Svømme Klub                   
 
Løb 13, 100m Brystsvøm. Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Rolighed  1986    493  40.44        1:24.83   
  U.S.G                   
                     
Caroline Struwe Bødker  1986    409  42.62        1:30.31   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Rebecca Ilsøe  1987    406  43.43        1:30.54   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 90 - 94 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lis Knutzen  1920    32  1:37.93        3:30.83   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Grethe Bendtsen  1930    136  1:03.00        2:10.25   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Ulla Vallø  1927              DSQ  Asynkron benspark 
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Birthe Møller Jensen  1932    83  1:12.17        2:33.36   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Vita Stenberg  1934    30  1:42.39        3:36.66   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Annie Metzsch  1945    123  1:05.98        2:14.90   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Margareta Rainer  1949    294  48.16        1:40.78   
  Sim o Idrottsklubben He                   
                     
Grethe Nielsen  1950    129  1:02.62        2:12.54   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Laila Larsen  1947              DSQ  asynkron arme 
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hanne Møller  1958    281  48.41        1:42.34   
  GI-40 Hermes                   
                     
Carmit Romano-Hvid  1957    190  53.70        1:56.59   
  Aquatikim - Israel                   
                     
Franziska Bang Regenfuss  1956    151  57.45        2:05.87   
  Pan Idræt - Mermates                   
                     
Nina Madsen  1957    121  1:03.42        2:15.42   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Elsebeth Møhl  1959              DSQ  tyvstart 
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kate Sørensen  1961    544  38.43        1:22.08   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Mari Lindum  1964              DSQ  tyvstart 
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marja Haglund  1968    404  40.79        1:30.67   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Helene Alnor  1967    193  52.89        1:55.96   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Susanne Hansen  1973    353  44.80        1:34.87   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Tine Broksø  1971    300  47.78        1:40.10   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helen Holter  1979    502  39.11        1:24.35   
  Roma Idrottsförening                   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Henriette S. Frederiksen  1985    580  38.30        1:20.38   
  U.S.G                   
                     
Jenni Svensson  1982    572  38.17        1:20.76   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 15, 100m Bryst Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Vestergaard  1989    353  42.30        1:25.11   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tom Seierø  1934    66  1:07.22        2:29.24   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mogens Halby  1944    148  55.23        1:53.67   
  Roskilde Svømning                   
                     
Erik Skjoldstrup  1944    120  56.91        2:02.08   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Tage Lange  1941    71  1:05.92        2:24.96   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Flemming Nielsen  1954    331  41.55        1:27.01   
  GI-40 Hermes                   
                     
Ebbe Grønlund  1951    275  43.25        1:32.56   
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Brorson  1958    439  37.56        1:19.14   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Lars Kruse Byron  1960    387  39.63        1:22.55   
  U.S.G                   
                     
Lars Nielsen  1960    362  39.08        1:24.38   
  GI-40 Hermes                   
                     
Jørgen Birch  1959    180  49.36        1:46.56   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Bo Larsen  1964    274  40.85        1:32.62   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Michael Nielsen  1964              DNS   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Bundgaard  1971    392  39.76        1:22.17   
  U.S.G                   
                     
Tim Molbæk  1971    384  39.01        1:22.76   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
                     
Frank Byskov  1975              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Frederiksen  1981    555  34.68        1:13.22   
  Næstved IF                   
                     
Anders Lewinsky  1983    485  35.50        1:16.56   
  GI-40 Hermes                   
                     
Lasse Olesen  1985    450  36.83        1:18.50   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Rasmus Fog Jørgensen  1981    397  37.62        1:21.86   
  U.S.G                   
                     
Kristian Nissen  1981    363  38.60        1:24.36   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 17, 50m Frisvømning Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rebecca Ilsøe  1987    475          31.55   
  U.S.G                   
Angelica Persson  1988    470          31.65   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Nicoline Sørensen  1987    450          32.12   
  U.S.G                   
Camilla Theut Severinsen  1988    420          32.85   
  Odense Svømme Klub                   
Caroline Struwe Bødker  1986    347          35.01   
  Odense Svømme Klub                   
Kaja Staunstrup Mortensen  1986    337          35.36   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Grethe Bendtsen  1930    158          45.51   
  Swim Team Tåstrup                   
 
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Birthe Møller Jensen  1932    81          56.78   
  Lyngby Svømmeklub                   
 
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Ketelsen  1943    289          37.24   
  Lyngby Svømmeklub                   
Annie Metzsch  1945    165          44.88   
  Odense Svømme Klub                   
 
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bente Sørensen  1947    200          42.05   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Maj-Britt Møller  1947    155          45.83   
  U.S.G                   
Grethe Nielsen  1950    101          52.81   
  Odense Svømme Klub                   
Laila Larsen  1947    73          58.83   
  Odense Svømme Klub                   
 
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Biering-Sørensen  1952    345          35.08   
  U.S.G                   
 
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lotta Örne  1959    309          36.40   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Anne-Mette L. Pedersen  1960    300          36.76   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
Mira Mazurkiewicz  1957    298          36.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
Carmit Romano-Hvid  1957    257          38.69   
  Aquatikim - Israel                   
Franziska Bang Regenfuss  1956    135          48.00   
  Pan Idræt - Mermates                   
Nina Madsen  1957    73          58.95   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tine Carstensen  1962    495          31.12   
  Næstved IF                   
Marianne N. Nielsen  1964    400          33.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
Unn Nordberg  1965    386          33.79   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Tine Ottosen  1965    369          34.31   
  Helsingør Svømmeklub                   
Marie Sjöberg  1962    296          36.94   
  Helsingborgs Simsällska                   
 
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanna Feldtman  1970    604          29.12   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Gitte Raagaard  1970    531          30.40   
  Helsinge Skytte & IF                   
Pia Möller  1968    466          31.74   
  Helsingborgs Simsällska                   
Michelle Kjærgaard  1969    380          33.98   
  Næstved IF                   
Helene Alnor  1967    144          46.99   
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Lohman  1975    625          28.78   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Katja Kousgard  1974    493          31.16   
  Svømmeklubben Triton Ba                   
Astrid Kuijers Hostrup  1972    293          37.07   
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Dalgaard  1979    665          28.20   
  U.S.G                   
Helen Holter  1979    543          30.17   
  Roma Idrottsförening                   
Sidsel Homann  1978    470          31.66   
  Aarhus Studenternes Svø                   
Ulla Nørskov  1979    441          32.32   
  Gentofte Svømme Klub                   
Madoka Christensen  1977              DSQ  tyvstart 
  Vordingborg Svømme Klub                   
 
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linda Lund  1984    713          27.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
Henriette S. Frederiksen  1985    531          30.39   
  U.S.G                   
Louise Delani  1984    515          30.70   
  GI-40 Hermes                   
Anne Hinsch  1982    497          31.07   
  Gentofte Svømme Klub                   
Carina Hertz  1983    474          31.56   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Katarina Jandova  1985    469          31.68   
  U.S.G                   
Fia Stephansson  1985    457          31.96   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 19, 50m Frisvøm. Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Mortensen  1988    496          27.64   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
Antonio Tredanari  1986    472          28.11   
  U.S.G                   
Stephan Junggren  1988    456          28.42   
  Odense Svømme Klub                   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Erik Kjær  1935    63          55.03   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jan Johansen  1940    273          33.72   
  GI-40 Hermes                   
Mogens Jensen  1939    148          41.39   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Finn Hyllested  1944    315          32.16   
  GI-40 Hermes                   
Tage Lange  1941    76          51.69   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bo Hyllested  1949    391          29.92   
  GI-40 Hermes                   
Lars Backlund  1949    362          30.70   
  Kungsbacka Simsällskap                   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Finn Baekgaard  1955    359          30.80   
  Swim Team Tåstrup                   
Torsten Christensen  1954    191          37.97   
  Swim Team Tåstrup                   
Karsten Hessilt  1953    141          42.02   
  Glostrup Svømme Klub                   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Steen Nielsen  1960    413          29.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
Leif Grønskov  1958    391          29.91   
  Glostrup Svømme Klub                   
Preben Sørensen  1957    366          30.60   
  Glostrup Svømme Klub                   
Lars Nielsen  1960    311          32.31   
  GI-40 Hermes                   
Jørgen Birch  1959    178          38.90   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Christensen  1965    500          27.56   
  Køge Svømmeklub                   
Jan Råsø Rasmussen  1962    398          29.74   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
Reza Rahimpour  1964              DNS   
  U.S.G                   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Henrik Jangvall  1966    576          26.29   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Bill Strömberg  1967    514          27.32   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Peter Liljegren  1969    456          28.42   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Niclas Renman  1966    362          30.69   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Eddy Kraghe  1967              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Kilen  1975    625          25.59   
  U.S.G                   
Richard Nilsson  1971    463          28.29   
  Helsingborgs Simsällska                   
Kaj Hansen  1974    403          29.61   
  Glostrup Svømme Klub                   
Jes Molbæk  1975    396          29.80   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
Thomas Sønderskov  1974    380          30.21   
  Randers GF Neptun                   
Kell Quist  1972    330          31.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Falk  1979    598          25.97   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Jon Hansen  1978    448          28.59   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
Rune Solvang  1980    437          28.83   
  U.S.G                   
Christian Olsson  1978    397          29.77   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ronnie Dalsgaard  1983    653          25.22   
  U.S.G                   
Anders Laier  1983    456          28.42   
  Gentofte Svømme Klub                   
 
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 360 år og ældre 
Sponsor: Præmiepause før løbet! 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Damer B  120    605          9:25.21   
  U.S.G                   
  Anne Dalgaard  1979      1:04.49  2:14.53      2:14.53   
  Lærke Dideriksen  1984      1:10.48  2:26.32      4:40.85   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      1:06.67  2:17.96      6:58.81   
  Maria B. Knudsen  1974      1:09.35  2:26.40      9:25.21   
                     
Malmö KK - B  120    570          9:36.66   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
  Cecilia Kentell  1975      1:09.97  2:23.60      2:23.60   
  Johanna Feldtman  1970      1:12.38  2:28.24      4:51.84   
  Maria Vitazka  1979      1:05.36  2:17.19      7:09.03   
  Ulrika Feldtman  1967      1:09.86  2:27.63      9:36.66   
                     
Kbss Lag Damer 1  160    381          10:59.37   
  Kungsbacka Simsällskap                   
  Lotta Örne  1959      1:27.43  3:06.80      3:06.80   
  Marie Holmberg  1969      1:13.41  2:35.49      5:42.29   
  Unn Nordberg  1965      1:19.35  2:48.03      8:30.32   
  Marja Haglund  1968      1:11.19  2:29.05      10:59.37   
                     
Næstved  160    353          11:16.11   
  Næstved IF                   
  Tine Carstensen  1962      1:11.93  2:30.36      2:30.36   
  Sanne Juul  1965      1:18.30  2:38.23      5:08.59   
  Michelle Kjærgaard  1969      1:25.80  3:01.48      8:10.07   
  Dorthe Mathiesen  1967      1:25.00  3:06.04      11:16.11   
                     
Yngre Damer Hermes  200    177          14:12.04   
  GI-40 Hermes                   
  Else Møller  1958      1:36.21  3:24.12      3:24.12   
  Kate Wulff-Hansen  1955      1:33.76  3:20.72      6:44.84   
  Majken Johansen  1958      1:53.06  4:03.46      10:48.30   
  Hanne Møller  1958      1:36.67  3:23.74      14:12.04   
                     
 
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 200 - 239 år 
Sponsor: Præmiepause før løbet! 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Yngre Damer Hermes  200    177          14:12.04   
  GI-40 Hermes                   
  Else Møller  1958      1:36.21  3:24.12      3:24.12   
  Kate Wulff-Hansen  1955      1:33.76  3:20.72      6:44.84   
  Majken Johansen  1958      1:53.06  4:03.46      10:48.30   
  Hanne Møller  1958      1:36.67  3:23.74      14:12.04   
                     
 
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 160 - 199 år 
Sponsor: Præmiepause før løbet! 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kbss Lag Damer 1  160    381          10:59.37   
  Kungsbacka Simsällskap                   
  Lotta Örne  1959      1:27.43  3:06.80      3:06.80   
  Marie Holmberg  1969      1:13.41  2:35.49      5:42.29   
  Unn Nordberg  1965      1:19.35  2:48.03      8:30.32   
  Marja Haglund  1968      1:11.19  2:29.05      10:59.37   
                     
Næstved  160    353          11:16.11   
  Næstved IF                   
  Tine Carstensen  1962      1:11.93  2:30.36      2:30.36   
  Sanne Juul  1965      1:18.30  2:38.23      5:08.59   
  Michelle Kjærgaard  1969      1:25.80  3:01.48      8:10.07   
  Dorthe Mathiesen  1967      1:25.00  3:06.04      11:16.11   
                     
 
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 120 - 159 år 
Sponsor: Præmiepause før løbet! 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Damer B  120    605          9:25.21   
  U.S.G                   
  Anne Dalgaard  1979      1:04.49  2:14.53      2:14.53   
  Lærke Dideriksen  1984      1:10.48  2:26.32      4:40.85   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      1:06.67  2:17.96      6:58.81   
  Maria B. Knudsen  1974      1:09.35  2:26.40      9:25.21   
                     
Malmö KK - B  120    570          9:36.66   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
  Cecilia Kentell  1975      1:09.97  2:23.60      2:23.60   
  Johanna Feldtman  1970      1:12.38  2:28.24      4:51.84   
  Maria Vitazka  1979      1:05.36  2:17.19      7:09.03   
  Ulrika Feldtman  1967      1:09.86  2:27.63      9:36.66   
                     
 
Løb 22, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 360 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Herrer C  160    390          9:50.65   
  U.S.G                   
  Rune Solvang  1980      1:05.45  2:17.56      2:17.56   
  Ebbe Rasmussen  1949      1:17.16  2:43.80      5:01.36   
  Bjarke Dalslet  1979      1:11.62  2:33.45      7:34.81   
  Henrik Jeppesen  1966      1:06.48  2:15.84      9:50.65   
                     
Gamle Drenge Hermes  200    322          10:29.26   
  GI-40 Hermes                   
  Bo Hyllested  1949      1:11.62  2:31.53      2:31.53   
  Finn Hyllested  1944      2:09.69  3:27.20      5:58.73   
  Niels Simanis  1960      1:27.10  2:45.03      8:43.76   
  Anders Lewinsky  1983      1:09.93  1:45.50      10:29.26   
                     
 
Løb 22, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 200 - 239 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gamle Drenge Hermes  200    322          10:29.26   
  GI-40 Hermes                   
  Bo Hyllested  1949      1:11.62  2:31.53      2:31.53   
  Finn Hyllested  1944      2:09.69  3:27.20      5:58.73   
  Niels Simanis  1960      1:27.10  2:45.03      8:43.76   
  Anders Lewinsky  1983      1:09.93  1:45.50      10:29.26   
                     
 
Løb 22, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 160 - 199 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Herrer C  160    390          9:50.65   
  U.S.G                   
  Rune Solvang  1980      1:05.45  2:17.56      2:17.56   
  Ebbe Rasmussen  1949      1:17.16  2:43.80      5:01.36   
  Bjarke Dalslet  1979      1:11.62  2:33.45      7:34.81   
  Henrik Jeppesen  1966      1:06.48  2:15.84      9:50.65   
                     
 
Løb 23, 4X50m Medley Mix, Finaler 360 år og ældre 
Sponsor: 10 min PAUSE før løbet 
10 min pause FØR dette løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Mix B  120              2:01.57   
  U.S.G                   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      35.45        35.45   
  Ronnie Dalsgaard  1983      30.76        1:06.21   
  Anders Kilen  1975      27.66        1:33.87   
  Anne Dalgaard  1979      27.70        2:01.57   
                     
Malmö KK - C  160              2:04.41   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
  Maria Vitazka  1979      34.51        34.51   
  Thomas Brorson  1958      34.72        1:09.23   
  Anna Lohman  1975      29.13        1:38.36   
  Bill Strömberg  1967      26.05        2:04.41   
                     
Usg Mix A  100              2:12.61   
  U.S.G                   
  Lærke Dideriksen  1984      36.72        36.72   
  Rasmus Fog Jørgensen  1981      34.80        1:11.52   
  Henriette S. Frederiksen  1985      32.46        1:43.98   
  Rune Solvang  1980      28.63        2:12.61   
                     
Bask A  100              2:16.95   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
  Jon Hansen  1978      36.22        36.22   
  Jacob Berg Jørgensen  1977      34.03        1:10.25   
  Maria Sølbeck Rasmussen  1985      35.20        1:45.45   
  Johanne Bak  1981      31.50        2:16.95   
                     
Usg Mix D  200              2:24.09   
  U.S.G                   
  Ebbe Rasmussen  1949      37.21        37.21   
  Maria B. Knudsen  1974      40.29        1:17.50   
  Lars Kruse Byron  1960      31.49        1:48.99   
  Maja Biering-Sørensen  1952      35.10        2:24.09   
                     
Bask C  160              2:36.85   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
  Jan Råsø Rasmussen  1962      38.65        38.65   
  Tim Molbæk  1971      35.58        1:14.23   
  Tina Wessel  1965      46.62        2:00.85   
  Anne-Mette L. Pedersen  1960      36.00        2:36.85   
                     
Kvik Masters Mix  160              2:37.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
  Marianne N. Nielsen  1964      44.38        44.38   
  Mira Mazurkiewicz  1957      50.55        1:34.93   
  Steen Nielsen  1960      31.64        2:06.57   
  Kell Quist  1972      31.41        2:37.98   
                     
Vordingborg D  200              2:43.90   
  Vordingborg Svømme Klub                   
  Kai Christiansen  1935      49.57        49.57   
  Susanne Hansen  1973      43.36        1:32.93   
  Jan Nielsen  1963      34.88        2:07.81   
  Helle Rasmussen  1960      36.09        2:43.90   
                     
Ksl Unge  200              3:31.75   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
  Jørgen Birch  1959      59.18        59.18   
  Nina Madsen  1957      1:02.23        2:01.41   
  Anette Simmelholt  1959      40.37        2:41.78   
  Tage Lange  1941      49.97        3:31.75   
                     
10  Ksl Ældre  280              3:56.41   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
  Birtha Keinicke  1935      1:11.80        1:11.80   
  Holger Keinicke  1936      56.43        2:08.23   
  Mogens Jensen  1939      1:03.12        3:11.35   
  Bente Sørensen  1947      45.06        3:56.41   
                     
 
Løb 23, 4X50m Medley Mix, Finaler 280 - 319 år 
Sponsor: 10 min PAUSE før løbet 
10 min pause FØR dette løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ksl Ældre  280              3:56.41   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
  Birtha Keinicke  1935      1:11.80        1:11.80   
  Holger Keinicke  1936      56.43        2:08.23   
  Mogens Jensen  1939      1:03.12        3:11.35   
  Bente Sørensen  1947      45.06        3:56.41   
                     
 
Løb 23, 4X50m Medley Mix, Finaler 200 - 239 år 
Sponsor: 10 min PAUSE før løbet 
10 min pause FØR dette løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Mix D  200              2:24.09   
  U.S.G                   
  Ebbe Rasmussen  1949      37.21        37.21   
  Maria B. Knudsen  1974      40.29        1:17.50   
  Lars Kruse Byron  1960      31.49        1:48.99   
  Maja Biering-Sørensen  1952      35.10        2:24.09   
                     
Vordingborg D  200              2:43.90   
  Vordingborg Svømme Klub                   
  Kai Christiansen  1935      49.57        49.57   
  Susanne Hansen  1973      43.36        1:32.93   
  Jan Nielsen  1963      34.88        2:07.81   
  Helle Rasmussen  1960      36.09        2:43.90   
                     
Ksl Unge  200              3:31.75   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
  Jørgen Birch  1959      59.18        59.18   
  Nina Madsen  1957      1:02.23        2:01.41   
  Anette Simmelholt  1959      40.37        2:41.78   
  Tage Lange  1941      49.97        3:31.75   
                     
 
Løb 23, 4X50m Medley Mix, Finaler 160 - 199 år 
Sponsor: 10 min PAUSE før løbet 
10 min pause FØR dette løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malmö KK - C  160              2:04.41   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
  Maria Vitazka  1979      34.51        34.51   
  Thomas Brorson  1958      34.72        1:09.23   
  Anna Lohman  1975      29.13        1:38.36   
  Bill Strömberg  1967      26.05        2:04.41   
                     
Bask C  160              2:36.85   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
  Jan Råsø Rasmussen  1962      38.65        38.65   
  Tim Molbæk  1971      35.58        1:14.23   
  Tina Wessel  1965      46.62        2:00.85   
  Anne-Mette L. Pedersen  1960      36.00        2:36.85   
                     
Kvik Masters Mix  160              2:37.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
  Marianne N. Nielsen  1964      44.38        44.38   
  Mira Mazurkiewicz  1957      50.55        1:34.93   
  Steen Nielsen  1960      31.64        2:06.57   
  Kell Quist  1972      31.41        2:37.98   
                     
 
Løb 23, 4X50m Medley Mix, Finaler 120 - 159 år 
Sponsor: 10 min PAUSE før løbet 
10 min pause FØR dette løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Mix B  120              2:01.57   
  U.S.G                   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      35.45        35.45   
  Ronnie Dalsgaard  1983      30.76        1:06.21   
  Anders Kilen  1975      27.66        1:33.87   
  Anne Dalgaard  1979      27.70        2:01.57   
                     
 
Løb 23, 4X50m Medley Mix, Finaler 100 - 119 år 
Sponsor: 10 min PAUSE før løbet 
10 min pause FØR dette løb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Usg Mix A  100              2:12.61   
  U.S.G                   
  Lærke Dideriksen  1984      36.72        36.72   
  Rasmus Fog Jørgensen  1981      34.80        1:11.52   
  Henriette S. Frederiksen  1985      32.46        1:43.98   
  Rune Solvang  1980      28.63        2:12.61   
                     
Bask A  100              2:16.95   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
  Jon Hansen  1978      36.22        36.22   
  Jacob Berg Jørgensen  1977      34.03        1:10.25   
  Maria Sølbeck Rasmussen  1985      35.20        1:45.45   
  Johanne Bak  1981      31.50        2:16.95   
                     
 
Løb 24, 200m Medley Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Vestergaard  1989    427  1:14.58  2:01.61  2:37.68    2:37.68   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mark Vogel  1970    559  30.17  1:08.32  1:51.13    2:24.12   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Peter Liljegren  1969    352  34.19  1:16.46  2:06.45    2:48.24   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Mats Möller  1967    350  35.75  1:23.81  2:10.93    2:48.58   
  Helsingborgs Simsällska                   
                     
Henrik Holmberg  1969    343  35.68  1:24.28  2:11.83    2:49.68   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
 
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Petersen  1971    385  32.33  1:15.98  2:06.54    2:43.25   
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Dan Pedersen  1978    347  34.13  1:18.31  2:12.78    2:49.06   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
 
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Frederiksen  1981    410  35.70  1:19.71  1:59.82    2:39.81   
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 26, 200m Medley Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anja Bøjesen  1986    552  33.44  1:16.09  2:02.44    2:40.27   
  Næstved IF                   
                     
Caroline Struwe Bødker  1986    347  38.84  1:30.66  2:20.65    3:07.05   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maj-Britt Møller  1947    104  1:07.82  2:16.26  3:36.56    4:39.58   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Else Møller  1958    163  56.93  2:04.97  3:06.74    4:00.83   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Joan Dahlstrøm  1964    421  36.75  1:25.66  2:14.39    2:55.33   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sonja Haglund  1966    295  42.89  1:37.62  2:33.81    3:17.54   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Cornelia Voutat  1966    260  43.87  1:37.34  2:37.15    3:25.98   
  GI-40 Hermes                   
                     
Helene Bendiksen  1967    249  45.95  1:45.19  2:42.52    3:28.90   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilia Kentell  1975    539  35.40  1:18.70  2:05.86    2:41.54   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Tina D. Poulsen  1973    359  39.93  1:29.64  2:21.62    3:04.89   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Vitazka  1979    632  33.36  1:13.35  1:58.81    2:33.16   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lærke Dideriksen  1984    546  34.35  1:18.05  2:04.09    2:40.86   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 29, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tom Seierø  1934    95          1:00.24   
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 29, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mogens Halby  1944    161          50.56   
  Roskilde Svømning                   
Erik Skjoldstrup  1944    119          55.92   
  Ringsted Svømme Klub                   
Tage Lange  1941    92          1:00.83   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 29, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lars Backlund  1949    324          40.06   
  Kungsbacka Simsällskap                   
 
Løb 29, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Flemming Nielsen  1954    329          39.83   
  GI-40 Hermes                   
Ebbe Grønlund  1951    304          40.91   
  Næstved IF                   
Torsten Christensen  1954    229          44.96   
  Swim Team Tåstrup                   
 
Løb 29, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lars Kruse Byron  1960    422          36.69   
  U.S.G                   
Lars Nielsen  1960    376          38.13   
  GI-40 Hermes                   
Klaus Bak  1959    284          41.84   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
 
Løb 29, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Kilen  1975    475          35.25   
  U.S.G                   
Frank Byskov  1975    471          35.37   
  Gentofte Svømme Klub                   
Christian Bundgaard  1971    460          35.63   
  U.S.G                   
Tim Molbæk  1971    447          35.98   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
Richard Nilsson  1971    404          37.20   
  Helsingborgs Simsällska                   
Thomas Sønderskov  1974    361          38.65   
  Randers GF Neptun                   
 
Løb 29, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Frederiksen  1981    594          32.73   
  Næstved IF                   
Anders Lewinsky  1983    513          34.37   
  GI-40 Hermes                   
Rasmus Fog Jørgensen  1981    427          36.53   
  U.S.G                   
Kristian Nissen  1981    364          38.52   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 30, 50m Brystsvøm. Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Rolighed  1986    539          38.17   
  U.S.G                   
Rebecca Ilsøe  1987    464          40.11   
  U.S.G                   
Caroline Struwe Bødker  1986    393          42.42   
  Odense Svømme Klub                   
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 90 - 94 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lis Knutzen  1920    36          1:34.13   
  Gentofte Svømme Klub                   
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Birthe Møller Jensen  1932    76          1:13.45   
  Lyngby Svømmeklub                   
Vita Stenberg  1934    33          1:36.44   
  Helsinge Skytte & IF                   
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Margareta Rainer  1949    262          48.54   
  Sim o Idrottsklubben He                   
Laila Larsen  1947    130          1:01.34   
  Odense Svømme Klub                   
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Winnie Grønbech  1953    260          48.64   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marianne Andersen  1958    418          41.54   
  Nakskov Svømme Klub                   
Hanne Møller  1958    343          44.38   
  GI-40 Hermes                   
Carmit Romano-Hvid  1957    204          52.80   
  Aquatikim - Israel                   
Elsebeth Møhl  1959    162          57.02   
  Ishøj Svømme Klub                   
Nina Madsen  1957    134          1:00.70   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Franziska Bang Regenfuss  1956              DNS   
  Pan Idræt - Mermates                   
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kate Sørensen  1961    545          38.02   
  Glostrup Svømme Klub                   
Tina Wessel  1965    257          48.84   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
Mari Lindum  1964    133          1:00.87   
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marja Haglund  1968    482          39.62   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Dorthe Mathiesen  1967    312          45.79   
  Næstved IF                   
Michelle Kjærgaard  1969    254          49.05   
  Næstved IF                   
Helene Alnor  1967    204          52.80   
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katja Kousgard  1974    448          40.59   
  Svømmeklubben Triton Ba                   
Charlotte Berner  1972    418          41.53   
  Aarhus Studenternes Svø                   
Susanne Hansen  1973    393          42.41   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Tine Broksø  1971    246          49.55   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helen Holter  1979    543          38.06   
  Roma Idrottsförening                   
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jenni Svensson  1982    587          37.09   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Henriette S. Frederiksen  1985    585          37.14   
  U.S.G                   
Fia Stephansson  1985    378          42.97   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 32, 100m Rygsvøm. Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Hytten  1987    537  32.18        1:06.36   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Antonio Tredanari  1986    325  37.29        1:18.46   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kai Christiansen  1935    125  50.94        1:47.82   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Erik Kjær  1935    57  1:07.13        2:20.24   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Erik Skjoldstrup  1944    64  1:03.34        2:14.73   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Preben Sørensen  1957    280  39.22        1:22.47   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jan Råsø Rasmussen  1962    251  40.66        1:25.47   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mark Vogel  1970    578  32.48        1:04.73   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Peter Liljegren  1969    348  38.05        1:16.66   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kaj Hansen  1974    260  41.11        1:24.49   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rune Solvang  1980    380  35.82        1:14.48   
  U.S.G                   
                     
Dan Pedersen  1978    310  37.64        1:19.72   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
 
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Ketelsen  1943    295  44.64        1:30.57   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bente Sørensen  1947    182  52.24        1:46.36   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Maj-Britt Møller  1947    120  58.76        2:02.33   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mira Mazurkiewicz  1957    238  45.67        1:37.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Majken Johansen  1958              DNS   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ellen Garne  1965    406  39.13        1:21.42   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gitte Raagaard  1970    533  35.92        1:14.34   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
 
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Astrid Kuijers Hostrup  1972    222  49.04        1:39.58   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carina Hertz  1983    399  39.14        1:21.89   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
 
Løb 36, 50m Butterfly Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Vestergaard  1989    415          31.57   
  Odense Svømme Klub                   
Antonio Tredanari  1986    401          31.93   
  U.S.G                   
 
Løb 37, 50m Butterfly Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jan Johansen  1940    262          36.77   
  GI-40 Hermes                   
Mogens Jensen  1939    45          1:06.30   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 37, 50m Butterfly Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Finn Hyllested  1944    312          34.71   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 37, 50m Butterfly Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bo Hyllested  1949              DSQ  tyvstART 
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 37, 50m Butterfly Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ebbe Grønlund  1951    319          34.44   
  Næstved IF                   
Flemming Nielsen  1954    307          34.88   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 37, 50m Butterfly Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lars Kruse Byron  1960    402          31.89   
  U.S.G                   
Steen Nielsen  1960    393          32.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
Niels Simanis  1960    252          37.29   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 37, 50m Butterfly Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Bo Larsen  1964    349          33.44   
  Køge Svømmeklub                   
 
Løb 37, 50m Butterfly Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mats Möller  1967    378          32.57   
  Helsingborgs Simsällska                   
Lennart Marmetschke  1966              DSQ  tyvstart 
  Dragør Svømmeklub                   
 
Løb 37, 50m Butterfly Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Henrik Frandsen  1980    627          27.51   
  Gentofte Svømme Klub                   
Jon Hansen  1978    473          30.21   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
 
Løb 37, 50m Butterfly Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ronnie Dalsgaard  1983    710          26.39   
  U.S.G                   
Rasmus Fog Jørgensen  1981    336          33.85   
  U.S.G                   
Jan Zikl  1981    328          34.14   
  U.S.G                   
 
Løb 38, 50m Butterfly Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anja Bøjesen  1986    526          32.49   
  Næstved IF                   
Rebecca Ilsøe  1987    492          33.22   
  U.S.G                   
Louise Buhl  1987    402          35.54   
  U.S.G                   
Kaja Staunstrup Mortensen  1986    363          36.76   
  Roskilde Svømning                   
Nicoline Sørensen  1987              DSQ  tyvstart 
  U.S.G                   
 
Løb 39, 50m Butterfly Damer, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Birthe Møller Jensen  1932    36          1:19.71   
  Lyngby Svømmeklub                   
 
Løb 39, 50m Butterfly Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maj-Britt Møller  1947    54          1:09.22   
  U.S.G                   
 
Løb 39, 50m Butterfly Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marianne Andersen  1958    466          33.83   
  Nakskov Svømme Klub                   
Anette Simmelholt  1959    260          41.11   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Mira Mazurkiewicz  1957    251          41.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
Hanne Møller  1958    145          49.90   
  GI-40 Hermes                   
Carmit Romano-Hvid  1957    119          53.38   
  Aquatikim - Israel                   
Elsebeth Møhl  1959    115          53.93   
  Ishøj Svømme Klub                   
Majken Johansen  1958              DNS   
  GI-40 Hermes                   
 
Løb 39, 50m Butterfly Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tine Carstensen  1962    468          33.78   
  Næstved IF                   
Kate Sørensen  1961    459          34.00   
  Glostrup Svømme Klub                   
Unn Nordberg  1965    296          39.35   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Marie Sjöberg  1962    269          40.61   
  Helsingborgs Simsällska                   
Jette Kurtzhals  1963    262          40.98   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 39, 50m Butterfly Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanna Feldtman  1970    582          31.41   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Gitte Raagaard  1970    489          33.30   
  Helsinge Skytte & IF                   
Ulrika Feldtman  1967    476          33.60   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Marie Holmberg  1969    446          34.33   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Pia Möller  1968    442          34.44   
  Helsingborgs Simsällska                   
Helene Bendiksen  1967    211          44.09   
  Ishøj Svømme Klub                   
 
Løb 39, 50m Butterfly Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Lohman  1975    699          29.56   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 39, 50m Butterfly Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Madoka Christensen  1977    446          34.32   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Ulla Nørskov  1979    437          34.57   
  Gentofte Svømme Klub                   
Sidsel Homann  1978    366          36.66   
  Aarhus Studenternes Svø                   
Maria Melchiors  1979    315          38.57   
  U.S.G                   
 
Løb 39, 50m Butterfly Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linda Lund  1984    771          28.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
Henriette S. Frederiksen  1985    518          32.66   
  U.S.G                   
Anne Hinsch  1982    469          33.76   
  Gentofte Svømme Klub                   
Carina Hertz  1983    469          33.76   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Johanne Bak  1981    386          36.02   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
 
Løb 40, 100m Frisvøm. Herrer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Hytten  1987    552  29.31        58.89   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Andreas Mortensen  1988    466  29.80        1:02.31   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
                     
Stephan Junggren  1988    436  29.97        1:03.69   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
Løb 41, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mogens Jensen  1939    120  45.90        1:37.80   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 41, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lars Backlund  1949    308  33.87        1:11.50   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
 
Løb 41, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Finn Baekgaard  1955    288  34.62        1:13.11   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Mikael Burlev  1955    284  35.00        1:13.47   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 41, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lars Nielsen  1960    300  34.92        1:12.15   
  GI-40 Hermes                   
                     
Jørgen Birch  1959    154  41.71        1:30.14   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 41, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Christensen  1965    512  28.98        1:00.36   
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
Løb 41, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Henrik Jangvall  1966    545  28.49        59.13   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Eddy Kraghe  1967    386  31.75        1:06.31   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Niclas Renman  1966    336  32.12        1:09.50   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
 
Løb 41, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Kilen  1975    584  28.06        57.77   
  U.S.G                   
                     
Richard Nilsson  1971    428  31.00        1:04.11   
  Helsingborgs Simsällska                   
                     
Jes Molbæk  1975    419  30.81        1:04.55   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
                     
Kaj Hansen  1974    362  32.18        1:07.74   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Kell Quist  1972    308  1:11.51        1:11.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
                     
 
Løb 41, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Falk  1979    556  28.56        58.74   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Christian Olsson  1978    386  31.98        1:06.34   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Jacob Berg Jørgensen  1977    385  30.71        1:06.39   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
                     
Bjarke Dalslet  1979    341  31.96        1:09.12   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 41, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ronnie Dalsgaard  1983    654  27.32        55.65   
  U.S.G                   
                     
Søren Christensen  1984    609  27.84        56.97   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Anders Lewinsky  1983    476  29.20        1:01.84   
  GI-40 Hermes                   
                     
Anders Laier  1983    433  31.07        1:03.83   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 42, 100m Frisvøm. Damer PRE, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Angelica Persson  1988    446  33.08        1:10.69   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Camilla Theut Severinsen  1988    404  34.28        1:13.04   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Lea Lorentzen  1987    404  34.73        1:13.05   
  U.S.G                   
                     
Kaja Staunstrup Mortensen  1986    301  37.74        1:20.55   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Ketelsen  1943    266  39.63        1:23.96   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Margareta Rainer  1949    345  37.02        1:17.01   
  Sim o Idrottsklubben He                   
                     
Bente Sørensen  1947    168  47.54        1:37.79   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Maj-Britt Møller  1947    134  49.68        1:45.64   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Biering-Sørensen  1952    278  40.73        1:22.76   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marianne Andersen  1958    349  37.12        1:16.74   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Anne-Mette L. Pedersen  1960    277  38.83        1:22.82   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
                     
Anette Simmelholt  1959    252  41.53        1:25.47   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Carmit Romano-Hvid  1957    182  43.82        1:35.38   
  Aquatikim - Israel                   
                     
 
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Unn Nordberg  1965    363  36.81        1:15.69   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Tine Ottosen  1965    307  37.55        1:20.07   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Jette Kurtzhals  1963    266  38.62        1:24.02   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mari Lindum  1964    158  46.91        1:39.99   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Susanne Metzsch  1968    578  31.12        1:04.85   
  O.S.L.F.                   
                     
Helene Bendiksen  1967              DSQ  tyvstart 
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katja Kousgard  1974    464  33.81        1:09.78   
  Svømmeklubben Triton Ba                   
                     
 
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Dalgaard  1979    654  30.03        1:02.21   
  U.S.G                   
                     
Helen Holter  1979    547  31.48        1:06.06   
  Roma Idrottsförening                   
                     
Sidsel Homann  1978    464  33.77        1:09.78   
  Aarhus Studenternes Svø                   
                     
 
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Delani  1984    585  30.80        1:04.57   
  GI-40 Hermes                   
                     
Nina Jørgensen  1985    557  31.53        1:05.65   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Katarina Jandova  1985    491  32.38        1:08.47   
  U.S.G                   
                     
Carina Hertz  1983    455  33.12        1:10.23   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Fia Stephansson  1985    438          1:11.12   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Johanne Bak  1981    411  35.69        1:12.62   
  Brønshøj Akademiske Svø                   
                     
 
Løb 45, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Erik Skjoldstrup  1944    68  1:04.51  2:19.44  3:35.60    4:45.97   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
 
Løb 45, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ebbe Rasmussen  1949    266  42.55  1:29.08  2:16.64    3:01.49   
  U.S.G                   
                     
 
Løb 45, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jan Nielsen  1963    221  43.23  1:32.84  2:24.33    3:12.88   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 45, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mark Vogel  1970    561  34.35  1:11.06  1:47.94    2:21.45